BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

gyombertamas bejegyzései

A MOB (a Nemzeti Sportszövetség jogutódja) a sportolók nyilvántartásához a sportkörök számára előírja, hogy adószámuk alapján azonosítsuk azokat. Kérünk minden sportkört, amely a Magyar Sakkszövetség nyilvántartásában szerepel, 2012. június 20-ig adja meg adószámát és vezető tisztségviselőjének nevét a chess@chess.hu e-mail címre vagy levélben a Magyar Sakkszövetség részére.
Magyar Sakkszövetség Versenyiroda

2012. június 10-én, vasárnap kerül megrendezésre a több éves hagyománnyal rendelkező Budapesti Óvodás Sakkbajnokság a Törekvés Művelődési Központban.

A versenykiírás megtekinthető és letölthető a Versenynaptár menüpontban.

Igazán sakkos hétvégénk lesz; Sakksuli Kupával, Nagy Sportágválasztóval, Európa Sportnappal!

Jön a Sakksuli Kupa sorozat utolsó fordulója!

Már sok-sok pontot szereztél a Sakksuli Kupán és még többet szeretnél? Még nem versenyeztél, de kipróbálnád magad? Itt az alkalom, jelentkezz!

A Sakksuli Kupa sorozat 9. fordulója - az eredetileg meghirdetett időpontban - 2012. június 2-án, szombaton kerül megrendezésre a Kőrösi Csoma Sándor Kulturális Központban (volt Pataky), a 10. kerület Szent László tér 7-14.-ben!

A megmérettetés 09.30-kor kezdődik, ha versenyezni  szeretnél, akkor korábban érkezz! A helyszíni regisztráció 08.45-09.15-ig tart, a versenyen való indulás feltétele, hogy a regisztrációt legkésőbb 09.15-ig befejezd!

Nevezni az info@sakkovi.hu címen, 2012. június 1. 17.00 óráig lehet, internet-kapcsolat hiányában a Sakk-Ovi ügyfélszolgálatán, a 20/237-3435-ös telefonszámon!

Minden résztvevőnek, aki az eredményhirdetésig a helyszínen marad, oklevél és apró tárgyjutalom jár!

Amennyiben a verseny további részleteiről információkat szeretnél megtudni, IDE KATTINTS! 

Ha versenyezni még nem, de sakkozni azért szeretnél velünk, sakktáblás játszóházakkal várunk a hétvégén több helyszínen is!

Ott leszünk június 1-2-án a Nagy Sportágválasztón, melyről itt olvashatsz: http://www.sportagvalaszto.hu/index.php?m=14326&id=8066

vagy keress minket vasárnap a Margitszigeten az Európa Sportnapon, melynek programját itt találod: http://www.programturizmus.hu/tdestination-sportnap.html

 

A Budapesti ifjúsági sakk csapatbajnokság dobogós helyezettjei és tábladíjasai:

Hivatalos osztály:
1. Barcza GSC I. 9 pont
2. Sárkány DSE I. 6 pont
3. MTK-Kőbánya 5,5 pont

A kereszttáblák és a teljes végeredmény megtekinthetők a megfelelő menüpontban, vagy az alábbi linken.

Amatőr osztály:
1. HÜSI SC I. 18 pont (15 csapatgyőzelmi pont)
2. Sárkány DSE III. 18 pont (12 csapatgyőzelmi pont)
3. Sirály ÉK 17 pont (13 csapatgyőzelmi pont)

Az amatőr osztály teljes végeredménylistája megtekinthető az alábbi linken.

Tábladíjasok (csak az azonos bajnokságban a legmagasabb sorszámú táblán gyűjtött pontszámok összessége számít):

Hivatalos:

1. Juhász Ármin (Vasas SC) 4,5
2. Wanger Tamás (Tabáni Spartacus I.) 6,5
3. Grimm Dániel (Barcza GSC I.) 6,5
4. Grimm György (Barcza GSC I.) 6

Amatőr:

1. Kiss Sydney Olimpia (Sirály ÉK) 5,5
2. Galambos Manuel (Lauder isk.) 5,5
3. Ősz Veronika Andrea (BEAC-Petőfi I.) és Pásztor Dániel (HÜSI I.) 7

A Budapesti ifjúsági csapatbajnokság 8. fordulójának eredményei

Eredmények:

Ifi hivatalos osztály 
SDSE I 3 - 1 MTK-Kőbánya
SDSE II 0 - 4 Barcza I
BEAC I 2 - 2 Vasas SC
Tabáni Spartacus 4 - 0 Fabulon-Lombik
KSC 4 - 0 MLTC
Vízügyi SC 4 - 0 Barcza II
Ifi amatőr osztály 
Gárdonyi iskola 0 - 3 HÜSI SC ifi I.
BEAC II 0 - 3 SDSE III
Sirály ÉK 2 - 1 BKO SE -Losonci
SDSE IV 0 - 3 Barcza III.
BEAC-Petőfi I. 0 - 3 Barcza IV.
BEAC – Sakksuli 2 - 1 Vir-Modern SE I.
Losonci 1 - 2 HÜSI SC ifi II.
BEAC-Petőfi II. 0,5 - 2,5 Lauder iskola
KSC II. 3 - 0 Tabáni Spartacus II
ISB II. 0 - 3 KSC III.
BEAC III 3 - 0 Újlak iskola
ISB I. 1 - 2 Kossuth Lajos iskola
Hóbagoly-Fabulon 0 - 3 Vir-Modern SE II.
 

Tisztelt Sporttársak!

Április 30. hétfői munkanap május 1. miatt munkaszüneti nappá lett, április 21. szombat pedig munkanappá.
Emiatt a Budapesti Ifjúsági Sakk Csapatbajnokság április 21-i fordulója a megszokott 10:00 helyett 15:00-kor kezdődik a Törekvés Művelődési Központban.

BSSZ Iroda

Budapesti Ifjúsági Sakk Csapatbajnokság
8. forduló

Hivatalos osztály:

Rájátszás az 1-4. helyért:

Sárkány DSE I (3) — MTK-Kőbánya (4,5)
Sárkány DSE II (2,5) — Barcza GSC I (5)

Rájátszás az 5-8. helyért:

BEAC I (4) — Vasas SC (5,5)
Tabáni Spartacus I (3,5) — Fabulon-Lombik (3)

Rájátszás a 9-12. helyért:

Kőbánya SC I (4) — MLTC (1,5)
Vízügyi SC (4,5) — Barcza GSC II (6)

Amatőr osztály:

1 Gárdonyi isk. (13) – HÜSI I (15)
2 BEAC II (12) – Sárkány III (15)
3 Sirály (15) – BKO-Losonci (11,5)
4 Sárkány IV (11) – Barcza III (14)
5 BEAC-Petőfi I (11) – Barcza IV (12,5)
6 BEAC-Sakksuli (11) – Virányos-Modern I (11)
7 Losonci isk. (10,5) – HÜSI II (11)
8 KSC III (9) – Lauder isk. (10)
9 KSC II (9,5) – Tabáni Spartacus II (9)
10 BEAC III (8) – Újlak isk. (8)
11 ISB isk. I (6,5) – BEAC-Petőfi II (8)
12 Kossuth isk. (8) – ISB isk. II (3)
13 Hóbagoly-Fabulon (7) – Virányos-Modern II (7,5)

Az amatőr bajnokság állása

Budapesti ifjúsági csapatbajnokság 7. forduló

Eredmények:

Ifi hivatalos osztály 
MTK-Kőbánya 2,5 - 1,5 SDSE II
Barcza I 3 - 1 SDSE I
Vasas SC 3 - 1 Tabáni Spartacus
Fabulon-Lombik 1,5 - 2,5 BEAC I
MLTC 0 - 4 Vízügyi SC
Barcza II 3,5 - 0,5 KSC
Ifi amatőr osztály 
Barcza III. 0,5 - 2,5 Sirály ÉK
HÜSI SC ifi I. 2 - 1 BEAC II
SDSE III 3 - 0 Losonci
BKO SE -Losonci 1 - 2 Barcza IV.
BEAC-Petőfi II. 0 - 3 Gárdonyi iskola
Lauder iskola 1 - 2 BEAC-Petőfi I.
Vir-Modern SE I. 2,5 - 0,5 KSC II.
KSC III. 0,5 - 2,5 SDSE IV
HÜSI SC ifi II. 3 - 0 Kossuth Lajos iskola
Újlak iskola 0 - 3 BEAC – Sakksuli
Tabáni Spartacus II 1 - 2 BEAC III
Vir-Modern SE II. 1,5 - 1,5 ISB I.
Hóbagoly-Fabulon 2,5 - 0,5 ISB II.
 

A BEAC-Petőfi II. – Gárdonyi iskola mérkőzés erősorrend-sértés miatt 3:0-ás eredménnyel a Gárdonyi iskola javára jóváírva.

2012. február 11-12-én lezajlottak a Budapesti Diákolimpiai döntők az V-VI. korcsoportos fiúk és lányok számára. Mind a csapat-, mind az egyéni versenyeken az első öt helyezett kvalifikálta magát alanyi jogon az országos döntőbe.

Az V-VI. korcsoportos fiú csapatok első 5 helyezettje:
1. Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium
2. Fazekas Mihály Fővárosi Gyak. Ált. Isk. és Gimnázium
3. Jedlik Ányos Gimnázium
4. ELTE Apáczai Gimnázium
5. Árpád Gimnázium

A teljes végeredmény pdf formátumban itt letölthető.

Az V-VI. korcsoportos lány csapatok első 5 helyezettje:
1. Városmajori Gimnázium és Kós Károly
2. Babits Mihály Gimnázium
3. Jedlik Ányos Gimnázium
4. II. Rákóczi Ferenc Gimnázium
5. ELTE Apáczai Gimnázium

A teljes végeredmény pdf formátumban itt letölthető.

Az V. korcsoportos fiúk egyéni versenyének első 5 helyezettje:
1. Horváth Dávid, Jedlik Ányos Gimnázium
2. Grimm Dániel, Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium
3. Bódi Tibor, Könyves Kálmán Gimnázium
4. Horváth Attila Béla, Gyermekház Általános Iskola és Gimnázium
5. Vitályos Márton, ELTE Apáczai Gimnázium

A teljes végeredmény pdf formátumban itt letölthető.

A VI. korcsoportos fiúk egyéni versenyének első 5 helyezettje:
1. Loránd Norbert, Árpád Gimnázium
2. Zsipi Alex Márk, Bródy Imre Oktatási Központ
3. Suhajda Attila, ELTE Apáczai Gimnázium
4. Batári Zoltán, Pataky I. HISZKI
5. Fodor Dániel, József Attila Gimnázium

A teljes végeredmény pdf formátumban itt letölthető.

Az V. korcsoportos lányok egyéni versenyének első 5 helyezettje:
/A résztvevők alacsony létszámára való tekintettel itt csak 5 fordulós svájci rendszer indult/
1. Horváth Ilona Klára, Gyermekház Általános Iskola és Gimnázium
2. Kabai Zsuzsanna, Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium
3. Czinkóczky Réka, Jedlik Ányos Gimnázium
4. Bödő Marianna, Babits Mihály Gimnázium
5. Németh Henrietta, II. Rákóczi Ferenc Gimnázium

A teljes végeredmény pdf formátumban itt letölthető.

A VI. korcsoportos lányok egyéni versenyének végeredménye:
1. Soproni Zsuzsanna, Jedlik Ányos Gimnázium
2. Keresztély Zsuzsanna, Németh László Gimnázium
3. Pereszlényi Krisztina, ELTE Apáczai Gimnázium
4. Batári Csilla, Magyar Gy. Szakközépiskola
5. Rácz Regina, Petőfi Sándor Gimnázium

A részletes végeredmény pdf formátumban itt letölthető.

Budapesti ifjúsági csapatbajnokság 6. forduló

Eredmények:

Ifi hivatalos osztály 
MTK-Kőbánya 2 - 2 Barcza I
SDSE II 1 - 2 SDSE I
Vasas SC 2,5 - 1,5 Fabulon-Lombik
Tabáni Spartacus 2,5 - 1,5 BEAC I
MLTC 1,5 - 2,5 Barcza II
Vízügyi SC 0,5 - 3,5 KSC
Ifi amatőr osztály 
SDSE III 0 - 3 Barcza III.
Barcza IV. 1 - 2 HÜSI SC ifi I.
Losonci 0,5 - 2,5 Sirály ÉK
BEAC-Petőfi I. 1 - 2 BKO SE -Losonci
BEAC II 3 - 0 HÜSI SC ifi II.
Gárdonyi iskola 2,5 - 0,5 Vir-Modern SE I.
KSC II. 2 - 1 SDSE IV
Tabáni Spartacus II 1 - 2 BEAC-Petőfi II.
BEAC – Sakksuli 1 - 2 KSC III.
BEAC III 0 - 3 Lauder iskola
ISB I. 0 - 3 Újlak iskola
Kossuth Lajos iskola 2 - 1 Hóbagoly-Fabulon
ISB II. 0 - 3 Vir-Modern SE II.