BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

nadasibalazs bejegyzései

B. Kiss Tamás, a Csepel, a Tabáni Spartacus és a Sárkány DSE volt játékosa, versenybíró hamvasztás utáni búcsúztatása 2016. szeptember 14-én, 10 órától, a Fiumei úti sírkert szóróparcellájában lesz.

Kedves Sakkbarátok!
2016. augusztus 19-28. között a Budapesti Sakkszövetség az Aranytíz Kultúrházzal és a Sárkány Diáksport Egyesülettel közösen megrendezi a VII. Sárkány-Aranytíz Nemzetközi Mesterversenyt és VI. Budapest Opent.
A versenykiírások megtalálhatóak a http://verseny.sarkanydse.hu oldalon.
Teljes versenykiírás:
A honlapon a megfelelő menüpontban angolul, németül és oroszul is elérhető a verenykiírás.
A 2016-os nagymesterverseny résztvevőinek névsora (egy játékos még hiányzik):
Előnevezők listája az Open versenyre:
Open B (U1700):
Villám:
A versenyen egy ifjúsági rapidversenyt és — elegendő jelentkező esetén — egy szimultánt is tartunk majd.
Nevezni a tournament@bssz.hu oldalon lehet, illetve Nádasi Balázsnál facebookon és a 06/70/3785328-as telefonszámon.
Előre is jó játékot kívánunk!

Tisztelettel értesítjük a sporttársakat, hogy Hetesi Zoltán, az Erzsébetvárosi SE korábbi játékosa 61 éves korában 2015 májusában váratlanul elhunyt.

Táviratcím: Dr. Béla Dénes 6300 Kalocsa, Kishalas sor 7.,  Iglai Józsefné 1113 Budapest, Ulászló u. 80. fsz. 3.

Most szombaton, 2014. november 15-én a XVII. kerületi Podmaniczky János Evangélikus Iskolában (volt Laborcz Ferenc Általános Iskola, 1173 Bp. Ferihegyi út 115.) megtartjuk a XI. Babos László Sakk Emlékversenyt. Szeretettel és tisztelettel várjuk az ifjúsági játékosokat versenyünkön!

Versenykiírás

Bajnokok: BEAC III, Sárkány DSE II, Barcza GSC II

Gratulálunk a győzteseknek!!!

I. Lilienthal csoport:

REAC SISE — Fabulon-1st Saturday 3-9
Pénzügyőr SE III — HÜSI SC II 8-4
Tabáni Spartacus-Vízművek II — Vízügyi SC II 7-5
BEAC III — Újpesti KSE 6,5-5,5
Híd-Unió I — Barcza GSC I 2,5-9,5
Vasas SC II — Honvéd III 9,5-2,5

Végeredmény:

1. BEAC III 80,5
2. Fabulon-1st Saturday 79,5
3. Barcza GSC I 76,5
4. Vasas SC II 73
5. Újpesti KSE 67
6. Híd-Unió SE I 62 (-4 büntetőponttal)
7. Pénzügyőr SE III 60,5
8. REAC SISE 59
9. Honvéd ASE III 58,5
10. Tabáni Spartacus SE II 58 (8)
11. Vízügyi SC II 58 (6)
12. HÜSI SC II 55,5

II. Bilek csoport:

MLTC III — Pestszentlőrinci SE II 6,5-5,5
Sirály-EKH I — Törekvés SE 5,5-6,5
BEAC IV — RAC 5-7
Siketek SC — Csepeli TK I 6-6
Kárpáti ESK — Sárkány DSE-Sinus II 3,5-8,5
A Láng MKKE I szabad

Végeredmény:

1. Sárkány DSE-Sinus II 69,5
2. Rákosligeti AC 66,5
3. Csepeli TK I 65,5
4. MLTC III 64,5
5. Sirály-EKH I 64
6. Törekvés SE 62,5
7. A. Láng MMKE I 56 (8)
8. Siketek SC 56 (7)
9. Pestszentlőrinci SE II 55,5
10. BEAC IV 52
11. Kárpáti ESK 48

III. Szén csoport:

Honvéd ASE IV — HÜSI SC III 8-4
Sirály-EKH II — Híd-Unió II 4,5-7,5
RLSE — BEAC V 9-3
ATTE-ARIS  — Sárkány DSE-Sinus III 4-8
Pestszentimre — Barcza GSC II 1,5-10,5
MLTC IV szabad

Végeredmény:

1. Barcza GSC II 72 (16)
2. Honvéd ASE IV 72 (15)
3. RLSE 71
4. Sárkány DSE-Sinus III 70
5. Sirály-EKH II 64,5 (-2 büntetőponttal)
6. Híd-Unió SE II 57,5 (-6 büntetőponttal)
7. ATTE-ARIS 56,5
8. BEAC V 50 (-8 büntetőponttal)
9. Pestszentimre 47 (-4 büntetőponttal)
10. HÜSI SC III 42
11. MLTC IV 37,5

I. Lilienthal csoport:

Honvéd III — Híd-Unió I 6,5-5,5
Barcza GSC I — BEAC III 4,5-7,5
Újpesti KSE — Tabáni Spartacus-Vízművek II 7,5-4,5
Vízügyi SC II — Pénzügyőr SE III 6-6
HÜSI SC II — REAC SISE 5,5-6,5
Fabulon-1st Saturday — Vasas SC II 7-5

Állás:

1. BEAC III 74
2. Fabulon-1st Saturday 70,5
3. Barcza GSC I 67
4. Vasas SC II 63,5
5-6. Híd-Unió SE I 61,5 (-2 büntetőponttal)
5-6. Újpesti KSE 61,5
7-8. Honvéd ASE III 56
7-8. REAC SISE 56
9. Vízügyi SC II 53
10. Pénzügyőr SE III 52,5
11. HÜSI SC II 51,5
12.  Tabáni Spartacus SE II 51

II. Bilek csoport:

Sárkány DSE-Sinus II — Siketek SC 8,5-3,5
Csepeli TK I — BEAC IV 4,5-7,5
RAC — Sirály-EKH I 5,5-6,5
A Láng MKKE I — MLTC III 6,5-5,5
Pestszentlőrinci SE II — Kárpáti ESK 7,5-4,5
Törekvés SE szabad

Állás:

1. Sárkány DSE-Sinus II 61 (sz)
2-3. Csepeli TK I 59,5 (sz)
2-3. Rákosligeti AC 59,5 (sz)
4. Sirály-EKH I 58,5 (sz)
5. MLTC III 58 (sz)
6-7. Törekvés SE 56 (sz)
6-7. A. Láng MMKE I 56
8-9. Siketek SC 50 (sz)
8-9. Pestszentlőrinci SE II 50 (sz)
10. BEAC IV 47 (sz)
11. Kárpáti ESK 44,5 (sz)

III. Szén csoport:

Sárkány DSE-Sinus III — Pestszentimre 6,5-5,5
Barcza GSC II — RLSE 9,5-2,5
BEAC V — Sirály-EKH II 6-6
Híd-Unió II — Honvéd ASE IV 3,5-8,5
HÜSI SC III — MLTC IV 7,5-4,5
ATTE-ARIS szabad

Állás:

1. Honvéd ASE IV 64 (sz)
2-3. RLSE 62 (sz)
2-3. Sárkány DSE-Sinus III 62 (sz)
4. Barcza GSC II 61,5 (sz)
5. Sirály-EKH II 60 (sz) (-2 büntetőponttal)
6. BEAC V 53 (sz) (-2 büntetőponttal)
7. ATTE-ARIS 52,5 (sz)
8. Híd-Unió SE II 50 (sz) (-6 büntetőponttal)
9. Pestszentimre 49,5 (sz)
11. HÜSI SC III 38 (sz)
10. MLTC IV 37,5

IV. Amatőr csoport:

Csepeli TK II –  BEAC VI 2-6
Sárkány DSE-Sinus IV  — A. Láng MKKE II 6-2 (versenybíróság utólagos eredménymegállapítása)
Sirály-EKH III –  Barcza GSC III 2-6

Végeredmény:
1. Barcza GSC III 46,5
2. A. Láng MKKE II 45,5 (-3 büntetőponttal)
3. Sirály EKH III 45
4. Sárkány DSE-Sinus IV 36,5 (-2 büntetőponttal)
5. Csepeli TK II 31,5
6. BEAC VI 16 (-14 büntetőponttal)

Rájátszás az 1-4. helyért:

MTK-Kőbánya (2) — Sárkány DSE II (1)
Barcza GSC I (2) — Sárkány DSE I 2)

Rájátszás az 5-8. helyért:

Vasas SC (2,5) –  Tabáni Spartacus I (2,5)
Fabulon-Lombik (1,5) — BEAC I (1,5)

Rájátszás a 9-12. helyért:

MLTC (1,5) — Vízügyi SC (0,5)
Barcza GSC II (2,5) — Kőbánya SC I (3,5)

1. Barcza III (13,5) — Sirály (12,5)
2.  HÜSI I (13) — BEAC II (11)
3. Sárkány III (12) — Losonci isk. (10,5)
4. BKO-Losonci (10,5) — Barcza IV (10,5)
5.  BEAC-Petőfi II (9) — Gárdonyi isk. (10)
6. Lauder isk. (9) — BEAC-Petőfi I (9)
7. Virálnyos-Modern I (8,5) — KSC II (9)
8. KSC III (8,5)  – Sárkány IV (8,5)
9. HÜSI II (8) — Kossuth isk. (8)
10. Újlak isk. (8) — BEAC-Sakksuli (8)
11. Tabáni Spartacus II (8) — BEAC III (6)
12. Virányos-Modern II (6) — ISB isk. I (5)
13.  Hóbagoly-Fabulon (4,5) — ISB isk. II (2,5)

Az Amatőr bajnokság állása

Tisztelt Sporttársak! Tisztelt Sakkbarátok!

A Budapesti Sakkszövetség egy hónapja megválasztott elnöksége nagy lendülettel látott neki a munkának. Néhány fontosabb döntésünkről szeretném tájékoztatni az érdeklődőket.

Az elmúlt ülésünkön döntöttünk arról, hogy jelentkezünk az országos ifjúsági csapatbajnokság megrendezésére, amit hosszú éveken keresztül Miskolcon rendeztek. Sikerült megszereznünk ehhez a Fővárosi Önkormányzat támogatását is, aminek köszönhetően nagyon kedvező feltételekkel kaphatjuk meg erre a rendezvényre a Kós Károly kollégium mellett, a területen található Ybl Mikós Építőipari Szakképző Iskola kézilabda-pályányi sportcsarnokát is. Ennek köszönhetően a Budapesti Sakkszövetség mind az étkezés, mind a szállásköltség és a nevezési díj tekintetében jobb ajánlatot tud tenni a tavalyi miskolci áraknál. Meggyőződésünk, hogy az ország túlnyomó részének jóval kedvezőbb lesz ez a helyszín, a budapesti csapatok pedig összességében 2 millió forint körüli összeget takaríthatnak meg.

A teljes beszámoló megtekinthető pdf-formátumban.

I. Lilienthal csoport:

HÜSI SC II — Fabulon-1st Saturday 5,5-6,5
REAC SISE — Vízügyi SC II 7,5-4,5
Pénzügyőr SE III — Újpesti KSE 7-5
Tabáni Spartacus-Vízművek II — Barcza GSC I 4-8
BEAC III — Honvéd III 6-6
Híd-Unió I — Vasas SC II 6-6

Állás:

1. BEAC III 66,5
2. Fabulon-1st Saturday 63,5
3. Barcza GSC I 62,5
4. Vasas SC II 58,5
5. Híd-Unió SE I 56 (-2 büntetőponttal)
6. Újpesti KSE 54
7-8. Honvéd ASE III 49,5
7-8. REAC SISE 49,5
9. Vízügyi SC II 47
10-11.  Tabáni Spartacus SE II 46,5
10-11. Pénzügyőr SE III 46,5
12. HÜSI SC II 46

II. Bilek csoport:

A Láng MKKE I — Pestszentlőrinci SE II 4,5-7,5
MLTC III — Törekvés SE 7-5
Sirály-EKH I — Csepeli TK I 5,5-6,5
BEAC IV — Sárkány DSE-Sinus II 8-4
Siketek SC — Kárpáti ESK 4-8
RAC szabad

Állás:

1. Törekvés SE 56
2. Csepeli TK I 55 (sz)
3. Rákosligeti AC 54 (sz)
4-5. Sárkány DSE-Sinus I 52,5 (sz)
4-5. MLTC III 52,5 (sz)
6. Sirály-EKH I 52 (sz)
7. A. Láng MMKE I 49,5
8. Siketek SC 46,5 (sz)
9. Pestszentlőrinci SE II 42,5 (sz)
10. Kárpáti ESK 40 (sz)
11. BEAC IV 39,5 (sz)

III. Szén csoport:

MLTC IV — Híd-Unió II 2-10
Honvéd ASE IV — BEAC V 7,5-4,5
Sirály-EKH II — Barcza GSC II 6-6
RLSE — Sárkány DSE-Sinus III 6-6
Pestszentimre — ATTE-ARIS 4,5-7,5
HÜSI SC III szabad

Állás:

1. RLSE 59,5 (sz)
2-3. Sárkány DSE-Sinus III 55,5 (sz)
2-3. Honvéd ASE IV 55,5 (sz)
4. Sirály-EKH II 54 (sz) (-2 büntetőponttal)
5. ATTE-ARIS 52,5
6. Barcza GSC II 52 (sz)
7. Híd-Unió SE II 50,5 (sz) (-2 büntetőponttal)
8. BEAC V 47 (sz) (-2 büntetőponttal)
9. Pestszentimre 44 (sz)
10. MLTC IV 33
11. HÜSI SC III 30,5 (sz)

IV. Amatőr csoport:

Sárkány DSE-Sinus IV –  Sirály-EKH III 1-7
BEAC VI — A. Láng MKKE II 3-5
Barcza GSC III — Csepeli TK II 3,5-4,5

Állás:

1. A. Láng MKKE II 46,5
2. Sirály EKH III 43
3. Barcza GSC III 40,5
4. Sárkány DSE-Sinus IV 30,5 (-2 büntetőponttal)
5. Csepeli TK II 29,5
6. BEAC VI 16 (-8 büntetőponttal)