BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

nadasibalazs bejegyzései

Tisztelt Csapatvezetők!

Szeretném felhívni figyelmüket a Versenykiírás 8.1.11-es pontjára:

“A sportköröknek 2012-re újra kell érvényesíttetniük az erőlistákat a 8.1.10., továbbá a 8.1.5. és 8.1.6. pontok alapján, 2012. január 9-i határideig. Az újraérvényesítés határidejét be nem tartó sportkörök csapatait a Versenybíróság késési naponként csapatonkénti fél büntetőpont adásával sújthatja. Az újraérvényesítésre beküldött erőlisták érvényesítési ideje 5 nap. Az újraérvényesítendő erőlistára új játékost a 8.1.4. pont szerint lehet felvenni. [...]”

Tisztelettel szeretném kérni ezek betartását. A már beküldött erőlisták újraérvényesítése folyamatban van.

Üdvözlettel:

Nádasi Balázs
BSSZ Iroda

Tisztelt Csapatvezetők!

Mint arról Paksai Tamás főtitkár 2011. december 23-i leveléből értesültek, a BSSZ Lázár András elnök és Zöldy Róbert elnökségi tag lemondása miatt rendkívüli választó közgyűlést tart 2012. január 24-én kedden 16 órás kezdési időpontban a Curia utcai Sportszékház dísztermében.

Ezzel kapcsolatban a következőkről szeretném tájékoztatni Önöket:

1) 2011. december 28-án összeült a Jelölő Bizottság, elnöke: dr. Körmendy György, tagjai: Ádám György és Máthé Antal. A Jelölő Bizottság minden működő, a versenyrendszerben részt vevő és tagdíjat fizető csapat képviselőjét (elnökét vagy szakosztályvezetőjét) meg fogja keresni. Jelöléseket leadni náluk lehet, jelölni kizárólag az egyesület hivatalos képviselője jelölhet.

dr. Körmendy György: 06-70-550-3015, kormendy.gyorgy@freemail.hu
Ádám György: 06-20-411-7649, adamgy@bgsc.hu
Máthé Antal: 06-70-947-0434, mathebnet@gmail.com

2) A 2012. január 24-i közgyűlésen azon csapatok képviselőjének van szavazati joga, mely csapatok az MSSZ-szel tagsági viszonyban állnak, budapesti székhelyűek, és nincs tagdíjtartozásuk. A tagdíjtartozás itt nem a naptári évi befizetést jelenti, hanem a folyamatos, megszakítatlan tagdíjfizetést, így akinek több éves hátraléka van, az csak a több évnyi összeg befizetésével kaphatja vissza szavazati jogát. A 2012-es naptári évre a tagdíj befizetésének határideje — az MSSZ Alapszabályának 10. §. 5. pontja alapján — 2012. február 1-e, tehát amely egyesület a 2012-ik évi tagdíját a januári közgyűlésig nem fizette be, az emiatt még nem lesz tagdíjhátralékban.

3) A Magyar Sakkszövetség kimutatása szerint (2012. január 12-i állapot) a következő csapatok tagdíjai vannak rendezve: Angyalföldi Láng MKKE, Angyalföldi TTE, Barcza GSC, BEAC, BKO SE, Erzsébetvárosi SE, Fabulon SC, Híd-Unió SE, Honvéd ASE, Honvéd Budai SE, HÜSI SC, Kárpáti ESK, Kőbánya SC, MAFC, MLTC, Pénzügyőr SE, Pestszentimrei SK, Pestszentlőrin SK, Rákosligeti AC, Rákosligeti SE, REAC SI SE, Sárkány DSE, Siketek SK, Soroksári ISE, Tabáni Spartacus SE, Törekvés SE, Újpesti KSE, Vakok Wesselényi SK, Vasas SC, Vízügyi SC.

A következő csapatok vannak tagdíjhátralékban: 1 éves hátralékban: Csepeli TK, MTK, Sirály ÉK; 2 éves hátralékban: Hóbagoly SE. Ezen csapatokat a BSSZ felszólítja a tagdíjhátralékuk rendezésére, hiszen a sporttörvény és az ennek alapján kiírt versenykiírás értelmében a nevezésüket sem lett volna szabad elfogadni, és amennyiben a tartozásukat nem rendezik, a versenysorozatból is ki lehet őket zárni.

A következő csapatok vagy tagdíjhátralékban vannak, vagy a versenyrendszerben nem vesznek részt, a kizárásukat a BSSZ az MSSZ-nél kezdeményezte: Hegyvidék SE, Láng SE, MAVIR SE, Modern SE, MTA SZTAKI, Soroksári ISE, Statisztika PSC, Tipográfia TE.

4) A szavazati jogot az egyesület hivatalos képviselője gyakorolhatja, vagy a formanyomtatvány kitöltésével meghatalmazhat bármely jogainak teljeskörű gyakorlásában nem korlátozott magyar állampolgárt.

Végezetül egy személyes bejelentés. Lázár András elnökkel közös listán voltam megválasztva, így ebből és más okokból is kifolyólag az elnökségi tagsági mandátumomról 2012. január 24-i hatállyal lemondok, mint irodaveztő pedig a választó közgyűlésen megválasztott elnöknek fel fogom kínálni lemondásomat. Amennyiben a közgyűlésen elnökségi tagságra kapok jelölést, el fogom fogadni, és amennyiben a közgyűlés megválaszt, az elnökségi tagsági tisztet tovább fogom vinni.

2012. január 2.

Nádasi Balázs

I. Lilienthal csoport:

Újpesti KSE — Fabulon-1st Saturday 6-6
Vízügyi SC II — Barcza GSC I 6-6
HÜSI SC II — Honvéd ASE III 4-8
REAC SISE — Vasas SC II 2-10
Pénzügyőr SE III — Híd-Unió I 4,5-7,5
Tabáni Spartacus-Vízművek II — BEAC III 4-8

Állás:

1. BEAC III 38,5
2. Fabulon-1st Saturday 36,5
3-4. Barcza GSC I 34,5
3-4. Vasas SC II 34,5
5. Híd-Unió SE I 33
6. Honvéd ASE III 28,5
7. Újpesti KSE 28
8. Tabáni Spartacus SE II 27,5
9. Vízügyi SC II 26
10-11. HÜSI SC II 24,5
10-11. Pénzügyőr SE III 24,5
12. REAC SISE 24

II. Bilek csoport:

RAC — Pestszentlőrinci SE II 7,5-4,5
Törekvés SE — Csepeli TK I 4,5-7,5
A Láng MKKE I — Sárkány DSE-Sinus II 5,5-6,5
MLTC III — Kárpáti ESK 7,5-4,5
Erzsébetvárosi SE — Siketek SC 2,5-9,5
Sirály-EKH I — BEAC IV 5-7

Állás:

1. MLTC III 38,5
2. Csepeli TK I 35,5
3. RAC 35
4. Sárkány DSE-Sinus II 34,5
5. Sirály-EKH I 34
6. Siketek SC 31,5
7. A. Láng MKKE I 31
8. BEAC IV 30,5
9. Törekvés SE 29,5
10. Pestszentlőrinc SE II 26
11. Kárpáti ESK 20,5
12. Erzsébetvárosi SE 13,5

III. Szén csoport:

Híd-Unió II — Barcza GSC II 6-6
HÜSI SC III — Sárkány DSE-Sinus III 3-9
MLTC IV — ATTE-ARIS 6-6
Honvéd ASE IV — Pestszentimre 7,5-4,5
Sirály-EKH II — RLSE 5-7
BEAC V szabad

Állás:

1. RLSE 42
2. Pestszentimre 30,5
3. ATTE-ARIS 29
4. Honvéd ASE IV 28,5 (sz)
5-6. Barcza GSC II 27,5 (sz)
5-6. Sárkány DSE-Sinus III 27,5 (sz)
7. Sirály-EKH II 27 (sz) (-2 büntetőponttal)
8. Híd-Unió SE II 25,5 (-2 büntetőponttal)
9. BEAC V 22 (sz)
10. HÜSI SC III 18,5
11. MLTC IV 18

IV. Amatőr csoport:

Sárkány DSE-Sinus IV — A. Láng MKKE II 3,5-4,5
BEAC VI — Csepeli TK II 2,5-5,5
Barcza GSC III — Sirály-EKH III 3,5-4,5

Állás:

1-2-3. Barcza GSC III 24,5
1-2-3. A. Láng MKKE II 24,5
1-2-3. Sirály EKH III 24,5
4. Sárkány DSE-Sinus IV 19,5
5. Csepeli TK II 13
6. BEAC VI 10 (-4 büntetőponttal)

I. Lilienthal csoport:

Honvéd ASE III — Vízügyi SC II 6-6
Barcza GSC I — Újpesti KSE 5,5-6,5
BEAC III — Pénzügyőr SE III 7,5-4,5
Híd-Unió I — REAC SISE 4,5-7,5
Vasas SC II — HÜSI SC II 6,5-5,5
Fabulon-1st Saturday — Tabáni Spartacus-Vízművek II 8-4

Állás:

1-2. BEAC III 30,5
1-2. Fabulon-1st Saturday 30,5
3. Barcza GSC I 28,5
4. Híd-Unió SE I 25,5
5. Vasas SC II 24,5
6. Tabáni Spartacus SE II 23,5
7-8. Újpesti KSE 22
7-8. REAC SISE 22
9-10. HÜSI SC II 20,5
9-10. Honvéd ASE III 20,5
11-12. Pénzügyőr SE III 20
11-12. Vízügyi SC II 20

II. Bilek csoport:

Sárkány DSE-Sinus II –Törekvés SE 6,5-5,5
Csepeli TK I — RAC 5,5-6,5
BEAC IV — Erzsébetvárosi SE 9-3
Siketek SC – MLTC III 5,5-6,5
Kárpáti ESK — A Láng MKKE I 4-8
Pestszentlőrinci SE II — Sirály-EKH I 4,5-7,5

Állás:

1. MLTC III 31
2. Sirály-EKH I 29
3-4. Csepeli TK I 28
3-4. Sárkány DSE-Sinus II 28
5. RAC 27,5
6. A. Láng MKKE I 25,5
7. Törekvés SE 25
8. BEAC IV 23,5
9. Siketek SC 22
10. Pestszentlőrinc SE II 21,5
11. Kárpáti ESK 16
12. Erzsébetvárosi SE 11

III. Szén csoport:

Sárkány DSE-Sinus III –  Híd-Unió II 5,5-6,5
Barcza GSC II — BEAC V 6,5-5,5
RLSE — Honvéd ASE IV 6,5-5,5
Pestszentimre — MLTC IV 8,5-3,5
ATTE-ARIS — HÜSI SC III 6,5-5,5
Sirály-EKH II szabad

Állás:

1. RLSE 35
2. Pestszentimre 26
3. Sirály-EKH II 24 (sz)
4. ATTE-ARIS 23
5. BEAC V 22
6. Barcza GSC II 21,5 (sz)
7. Honvéd ASE IV 21 (sz)
8. Híd-Unió SE II 19,5 (-2 büntetőponttal)
9. Sárkány DSE-Sinus III 18,5 (sz)
10. HÜSI SC III 15,5
11. MLTC IV 12

IV. Amatőr csoport:

Sirály-EKH III — Sárkány DSE-Sinus IV 6-2
Csepeli TK II — Barcza GSC III 2-6
A. Láng MKKE — BEAC VI 6,5-1,5

Állás:

1. Barcza GSC III 21
2-3. A. Láng MKKE II 20
2-3. Sirály EKH II 20
4. Sárkány DSE-Sinus IV 16
5. BEAC VI 9,5 (-2 büntetőponttal)
6. Csepeli TK II 5,5

A Budapesti Sakkszövetség elnöksége tisztelettel meghívja az

I. Kovács Ernő emlékversenyre és a

2011. évi Budapesti Sakkozásért-díj átadó ünnepségére

– a Budapesti Sakkszövetség aktivistáit (versenybírók, diákolimpiai kapcsolattartók, munkatársak);
– a budapesti sakkcsapatok csapatvezetőit;
– további minden kedves érdeklődőt

2011. november 30-ára, szerdai napra, a Magyar Sakkszövetség helyiségébe (1055 Falk Miksa u. 10. II. em.).

Tervezett program:

17,00-ig beérkezés, regisztráció;
17,00-18,30 között 7 fordulós villámverseny;
18,30-tól eredményhirdetés, díjátadó, a Budapesti Sakkozásért-díjak átadása és a díjazottak méltatása;
19 órától kötetlen beszélgetés.

A villámversenyre a nevezés az aktivisták és a csapatvezetők részére ingyenes, mindenki más számára 500 forint, mely tartalmazza az üdítő és a szendvics árát is.

Megtisztelő jelenlétére számítunk:

BSSZ elnökség

Az alap- és középfokú oktatási-nevelési intézmények 2011/12-ik tanévi budapesti sakk diákolimpiai döntők versenykiírásai letölthetőek innen:

Egyéni versenyek
Csapatversenyek

I. Lilienthal csoport:

Újpesti KSE — Honvéd ASE III 5-7
Pénzügyőr SE III — Tabáni Spartacus SE II 5,5-6,5
REAC SISE — BEAC III 5,5-6,5
HÜSI SC II — Híd-Unió I 5,5-6,5
Vízügyi SC II — Vasas SC II 6-6
Barcza GSC I — Fabulon-1st Saturday 7,5-4,5

Állás:

1-2. BEAC III 23
1-2. Barcza GSC I 23
3. Fabulon-1st Saturday 22,5
4. Híd-Unió SE I 21
5. Tabáni Spartacus SE II 19,5
6. Vasas SC II 18
7-8. Újpesti KSE 15,5
7-8. Pénzügyőr SE III 15,5
9. HÜSI SC II 15
10-11. REAC SISE 14,5
10-11. Honvéd ASE III 14,5
11. Vízügyi SC II 14

II. Bilek csoport:

Rákosligeti AC — Sárkány DSE-Sinus II 4,5-7,5
Erzsébetvárosi SE — Sirály-EKH I 3,5-8,5
MLTC III — BEAC IV 7,5-4,5
A Láng MKKE I — Siketek SC 6,5-5,5
Törekvés SE — Kárpáti ESK 8-4
Csepeli TK I — Pestszentlőrinci SE II 7,5-4,5

Állás:

1. MLTC III 24,5
2. Csepeli TK I 22,5
3-4. Sárkány DSE-Sinus II 21,5
3-4. Sirály-EKH I 21,5
5. RAC 21
6. Törekvés SE 19,5
7. A. Láng MKKE I 17,5
8. Pestszentlőrinc SE II 17
9. Siketek SC 16,5
10. BEAC IV 14,5
11. Kárpáti ESK 12
12. Erzsébetvárosi SE 8

III. Szén csoport:

BEAC V — Sárkány DSE-Sinus III 4-8
Honvéd ASE IV — Sirály-EKH II 8,5-3,5
MLTC IV — RLSE 3-9
HÜSI SC III — Pestszentimre 4-8
Híd-Unió II — ATTE-ARIS 5-7
Barcza GSC II szabad

Állás:

1. RLSE 28,5
2. Sirály-EKH II 24
3. Pestszentimre 17,5
4-5. BEAC V 16,5
4-5. ATTE-ARIS 16,5
6. Honvéd ASE IV 15,5 (sz)
7. Barcza GSC II 15 (sz)
8. Sárkány DSE-Sinus III 13 (sz)
9. Híd-Unió SE II 13 (-2 büntetőponttal)
10. HÜSI SC III 10
11. MLTC IV 8,5

IV. Amatőr csoport:

Csepeli TK II — Sirály-EKH III 3-5
BEAC VI — Sárkány DSE-Sinus IV 5,5-2,5
Barcza GSC III — A. Láng MKKE 4,5-3,5

Állás:

1. Barcza GSC III 15
2-3. Sárkány DSE-Sinus IV 14
2-3. Sirály EKH II 14
4. A. Láng MKKE II 13,5
5. BEAC VI 10
6. Csepeli TK II 5,5

A különböző időpont-egyeztetések után végre lezárult a Budapesti Sakkhíradó 2011. évi 2. számának anyaga.

A kiadvány letölthető innen: Budapesti Sakkhíradó 2011/2. szám

Tisztelt Érintettek!

Értesítjük Önöket, hogy a Pénzügyőr SE hazai mérkőzéseinek színhelye megváltozik: az előző versenyévekben megszokott 1143 Budapest Hungária krt. 112-114. szám alatti NAV székház ebédlőjében kerülnek majd megrendezésre.

Pénzügyőr SE III, BSSZ Iroda

I. Lilienthal csoport:

Honvéd ASE III — Barcza GSC I 4-8
Tabáni Spartacus SE II — REAC SISE 7,5-4,5
BEAC III — HÜSI SC II 9-3
Híd-Unió SE I — Vízügyi SC II 8,5-3,5
Vasas SC II — Újpesti KSE 7,5-4,5
Fabulon-1st Saturday — Pénzügyőr SE III 9,5-2,5

Állás:

1. Fabulon-1st Saturday 18
2. BEAC III 16,5
3. Barcza GSC I 15,5
4. Híd-Unió SE I 14,5
5. Tabáni Spartacus SE II 13
6. Vasas SC II 12
7. Újpesti KSE 10,5
8. Pénzügyőr SE III 10
9. HÜSI SC II 9,5
10. REAC SISE 9
11. Vízügyi SC II 8
12. Honvéd ASE III 7,5

II. Bilek csoport:

Sárkány DSE-Sinus II — Csepeli TK II 5-7
Sirály-EKH I — MLTC III 5-7
BEAC IV — A. Láng MKKE I 5-7
Siketek SE — Törekvés SE 7,5-4,5
Kárpáti ESK — RAC 4-8
Pestszentlőrinc SE II — Erzsébetvárosi SE 9,5-2,5

Állás:

1. MLTC III 17
2. RAC 16,5
3. Csepeli TK I 15
4. Sárkány DSE-Sinus II 14
5. Sirály-EKH I 13
6. Pestszentlőrinc SE II 12,5
7. Törekvés SE 11,5
8-9. A. Láng MKKE I, Siketek SC 11
10. BEAC IV 10
11. Kárpáti ESK 8
12. Erzsébetvárosi SE 4,5

III. Szén csoport:

Sárkány DSE-Sinus III — Barcza GSC II 5-7
Sirály-EKH II — MLTC IV 11,5-0,5
RLSE — HÜSI SC III 9-3
Pestszentimre — Híd-Unió SE II 3,5-8,5
ATTE-ARIS — BEAC V 5,5-6,5
Honvéd ASE IV szabad

Állás:

1. Sirály-EKH II 20,5
2. RLSE 19,5
3. Barcza GSC II 15
4. BEAC V 12,5
5-6. Pestszentimre, ATTE-ARIS 9,5
7. Híd-Unió SE II 8 (-2 büntetőponttal)
8. Honvéd ASE IV 7 (sz)
9. HÜSI SC III 6
10. MLTC IV 5,5
11. Sárkány DSE-Sinus III 5 (sz)

IV. Amatőr csoport:

Sárkány DSE-Sinus IV — Barcza GSC III 4-4
A. Láng MKKE II — Csepeli TK II 6-2
Sirály-EKH III — BEAC VI 5-3

Állás:

1. Sárkány DSE-Sinus IV 11,5
2. Barcza GSC III 10,5
3. A. Láng MKKE II 10
4. Sirály EKH II 9
5. BEAC VI 4,5
6. Csepeli TK II 2,5