BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

Kedves Tanárok/Tanárnők!

Az értékszámos egyéni Diákolimpia nevezési határideje lejárt, a nevezések elbírálása megtörtént. Egy helyen Amatőr versenyzőt neveztek értékszámosok közé, az ő nevezése el lett utasítva, egy helyen pedig rossz korcsoportba neveztek egy játékost, őt a megfelelő kategóriába átmozgattam.

Az alábbi korcsoportokban NEM kerül megrendezésre a budapesti verseny, mivel a nevezők száma nem haladja meg a továbbjutókét – ők egyből jogosultak az országos döntőre nevezni:

Lány II., V. és VI. korcsoport
Fiú I. korcsoport

Ismét felhívom minden résztvevő figyelmét, hogy a versenyre hozza magával diákigazolványát!

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

Csepeli TK – Barcza GSC 1:3
Aquaréna KSC – Szentendrei SI 2:2
MTK Budapest II – Pestszentlőrinc 1,5:2,5
Pénzügyőr SE I – MTK Budapest I 2,5:1,5
HÜSI SC I – Pénzügyőr SE II 3,5:0,5
Újpesti KSE I – Újpesti KSE II 3:1
HÜSI SC II – Városgazda Akadémia 3:1

I. osztály, Lilienthal csoport

HÜSI SC II – Aquaréna KSC III 5:7
BEAC II – MTK Budapest III 4:8
Lombik-Fabulon – Sirály SE I 6:6
Pénzügyőr SE III – Vasas SC II 6:6
Tabáni Spartacus II – SENSE I 8:4
Mattolda SSC I – Barcza GSC I 3,5:8,5

II. osztály, Bilek csoport

Csepeli TK I – Pestszentlőrinc II 8,5:3,5
Újpesti KSE I – MTK Budapest IV 7:5
Palota Sakk I – Sirály SE II 7,5:4,5
Pénzügyőr SE IV – Törekvés SE 8:4
Sárkány DSE II – SENSE II 10:2
A. Láng MKKE – Barcza GSC II 7:5

A SENSE II csapata idénybeli 3. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

III. osztály, Szén csoport

BEAC III – Aquaréna KSC IV 2:10
Pestszentimre – MTK Budapest V 3:9
Rákosliget – ART 3F SE 2,5:9,5
ATTE-ARISZ – Csepeli TK II 8:4

HÜSI SC III – HASE III 3,5:8,5
Sirály SE III – TF SE 3:9
Sárkány DSE III – Palota Sakk II 10,5:1,5
Mattolda SSC II – Barcza GSC III 11:1

A Sirály SE III. csapata idénybeli 4. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

Tisztelt Sporttársak!

December közepén a csapatvezetők felé már jeleztem, hogy mivel a Magyar Sakkszövetség – akkor még nem hivatalosan bejelentve – megcserélte az egyéni és a csapat országos Diákolimpia döntőjének időpontját, jó eséllyel kénytelenek leszünk ehhez mi is alkalmazkodni, és a 2018. december 5-én bejelentett időpontváltozáson újabb módosítást kell majd végrehajtanunk.
A Budapesi Sakkszövetség elnöksége egyhangú szavazással úgy döntött, hogy alkalmazkodik a megváltozott helyzethez, és kényszerből ismételten módosít a felnőtt csapatbajnoki időpontokon.
Ez az alábbi – remélhetőleg most már végleges – forgatókönyvet eredményezi a Budapesti felnőtt csapatbajnokság számára:

  • A sorsolás szerinti 10. forduló visszakerül eredeti időpontjára, 2019. március 24-re.
  • Az utolsó (11.) forduló 2019. április 7. helyett 2019. május 5-én kerül lebonyolításra.

A Budapesti ifjúsági csapatbajnokság számára bejelentett időpont-változás természetesen változatlan marad, ott a zárófordulóra az eredeti március 23. helyett március 30-án kerül sor.

A weboldalon hamarosan naprakész állapotra hozom a párosítások dokumentumait is.

A Szén József “B” csoport előrehozott 9. fordulójának csapateredményei:

Palota Sakk II – HÜSI SC III 6,5:5,5
TF SE – Barcza GSC III 5,5:6,5
HASE III – Sárkány DSE III 7:5
Újpesti KSE II – Sirály SE III 5,5:6,5

I. osztály, Lilienthal Andor csoport

Mattolda SSC I – HÜSI SC II 7,5:4,5
Barcza GSC I – Tabáni Spartacus II 7,5:4,5
SENSE I – Pénzügyőr SE III 4,5:7,5
Vasas SC II – Lombik-Fabulon 2:10
Sirály SE I – BEAC II 9:3
MTK Budapest III – Aquaréna KSC III 5,5:6,5

II. osztály, Bilek István csoport

A. Láng MKKE – Csepeli TK I 4,5:7,5
Barcza GSC II – Sárkány DSE II 5,5:6,5
SENSE II – Pénzügyőr SE IV 6,5:5,5
Törekvés SE – Palota Sakk I 4,5:7,5
Sirály SE II – Újpesti KSE I 6,5:5,5
MTK Budapest IV – Pestszentlőrinc II 6,5:5,5

III. osztály, Szén József csoport

ATTE-ARISZ – BEAC III 6:6
Csepeli TK II – Rákosliget 7:5
ART 3F SE – Pestszentimre 5:7
MTK Budapest V – Aquaréna KSC IV 6,5:5,5

Mattolda SSC II – HÜSI SC III 6,5:5,5
Barcza GSC III – Sárkány DSE III 5,5:6,5
Palota Sakk II – Sirály SE III 4:8
TF SE – Újpesti KSE II 7:5

Barcza GSC – Szentendrei SI 3:1
Pestszentlőrinc – Csepeli TK 1:3
HÜSI SC I – Aquaréna KSC 1:3
Pénzügyőr SE II – Pénzügyőr SE I 1,5:2,5
Újpesti KSE II – MTK Budapest I 1:3
Városgazda Akadémia – MTK Budapest II 0:4
Gyömrői SE – Újpesti KSE I 1:3

Az MTK Budapest I. csapatának 4. tábláján nem az eredményjelentő íven szereplő játékos játszott, ezért ezt a pontot az Újpesti KSE II javára jóváírtuk.

Véget ért az Amatőr osztály őszi fordulója a Törekvés Művelődési Központban.

A verseny chess-results oldalán a táblánkénti eredmények megtekinthetők, azonban a hivatalos végeredmény ezen a pdf-en tekinthető meg – a szoftver ugyanis nem tudja egyszerre kezelni a táblánkénti eredmények korrekt megjelenítését és a büntetőpontokat is.

A dobogósok:

1. Aquaréna KSC 25 pont (15 meccspont)
2. Sárkány DSE I 25 pont (14 meccspont)
3. MTK Budapest I 24,5 pont

Az iskolai verseny végeredménye:

1. Lauder I 22 pont
2. Losonci I 21,5 pont
3. Lauder II 17,5 pont

Gratulálunk az eredményesen szereplőknek, a tavaszi versenyen mindenkit visszavárunk!

Kedves Sporttársak!

A szokásosnál úgy egy héttel később, de publikálásra került a BSSZ által idén sorozatban a tizedik éve megrendezésre kerülő évzáró verseny, a Karácsonyi Open versenykiírása.
A torna visszakerült régi helyszínére, a Curia utcai sportszékház Kapcsos Lajosné termébe.
A versenykiírás megtekinthető a versenynaptár menüpontban, illetve ezen link segítségével.

Szeretettel várjuk a jelentkezőket!