BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

A Bp. III. Szén József “B” csoportjában 2020. január 12-én lejátszott ART 3F SE – BEAC III mérkőzésen a hazai csapat erősorrend-sértést követett el.
Az 5. tábla döntetlen eredménye a jogosulatlan szerepeltetés miatt a BEAC III számára jóváírásra került.

A forduló eredményei ezen a linken követhetők a verseny chess-results oldalán.

Kedves Kollégák!

A Budapesti Felnőtt Csapatbajnokság 7. és 8. fordulóinak küldéseit az érintett (nem házi)bírók emailben megkapták.
A további fordulók vezénylése a harmadosztály rájátszásának menetrendjének kialakulását követően véglegesül.
Kérek mindenkit, hogy a számára nem megfelelő időpontokról mihamarabb tájékoztasson.

A Szén József “A” csoport alapszakaszbeli extra fordulójának mai csapateredményei:

Sirály SE III – MTK Budapest V 7:5
Csepeli TK II – ATTE-ARISZ 4,5:7,5
Pestszentimre – Újpesti KSE II 3,5:8,5
Morihana PSE IV – Sárkány DSE III 9:3

Kedves diáksakkozók, tanárok!

A budapesti Diákolimpia versenykiírásai a mai napon az alábbiak szerint módosultak:

  • A csapatverseny kiírásában az erőlista összeállításánál (15-ös pont) tévedésből 2019-es dátum szerepelt. Ez 2020 januárira módosult.
  • A csapatverseny és az egyéni nyílt és értékszámos versenyek helyszíne (Törekvés MK) bekerült a versenykiírásokba.
  • A pótdöntő kiírásába is bekerült az egyértelműség kedvéért a Diákolimpia hivatalos felületén való nevezés kötelező előírása.

I.osztály, Lilienthal csoport

Lombik-Fabulon – Aquaréna KSC III 6,5:5,5
Morihana PSE III – Barcza GSC I 5,5:6,5
Tabáni Spartacus II – BEAC II 8,5:3,5
Sirály SE I – SENSE I 9,5:2,5
Újpesti KSE I – Palota Sakk I 6,5:5,5
Vasas SC II – MTK Budapest III 3,5:8,5

II. osztály, Bilek csoport

Hóbagoly SK – Törekvés SE 2,5:9,5
TFSE – Barcza GSC II 5:7
HÜSI SC II – Sárkány DSE II 5,5:6,5
Sirály SE II – A. Láng MKKE 7,5:4,5
Csepeli TK I – Pestszentlőrinc II 4,5:7,5
Mattolda SSC I – MTK Budapest IV 6,5:5,5

A Hóbagoly SK 4-et kontumált, köztük egyet a második táblán – 5 büntetőpontot kapott a csapat.

III. osztály, Szén csoport

Morihana PSE IV – Csepeli TK II 7,5:4,5
Sárkány DSE III – Sirály SE III 8,5:3,5
Újpesti KSE II – HÜSI SC III 8:4
ATTE-ARISZ – MTK Budapest V 4,5:7,5

Palota Sakk II – Aquaréna KSC IV 4,5:7,5
Rákosliget – Barcza GSC III 5,5:6,5
ART 3F SE – BEAC III 6,5:5,5
Mattolda SSC II – SENSE II 0,5:11,5

A Sirály SE III. csapata a 2. táblán kontumált, 1 büntetőpontot kapott.

Tisztelt Csapatvezető sporttársak!

Először is köszönöm annak a 7 csapatvezetőnek, akik határidőre elküldték a felnőtt erőlistájukat újraérvényesítésre.
Bár még mindig van 3 egyesület, akinek versenyengedély-problémája van, tovább nem tudok várni a publikálással, így azok felkerültek a honlapra, megtekinthetők és letölthetők.
Az erőlistán most még “törölve” státuszú játékos a versenykiírás 8.1.11-es pontja értelmében csak akkor szerepeltethető a következő fordulóban, ha csapatvezetője legkésőbb holnap, azaz 2020. január 10-én jelzi, hogy versenyengedélyének kiváltása megtörtént. Kérem, hogy a néhány, még hátralévő esetben holnap 14:00-ig intézzék a problémákat Györkös Lajos MSSZ adminisztrátorral.

Az ifjúsági Hivatalos osztály erőlistái a ma este folyamán még szintén felkerülnek a honlapra.

Kedves Diáksakkozók, Tanárok!

Felkerültek a honlapra a 2019/20. tanévi budapesti Diákolimpia szakmai kiírásai. A helyszínek később kerülnek ismertetésre.
A nevezési felület még nem aktív, január 15-én nyílik meg.
Tekintettel az országos döntők nevezési határidejeire, az előzetesen tervezett versenysorrenden módosítani voltunk kénytelenek, és az elmúlt évek gyakorlatával ellentétben a csapatverseny lesz az első, az egyéni Amatőr a második, a Versenyzői és a Nyílt kategória pedig a harmadik verseny februárban.
A legfontosabb változásokra ismét szeretném felhívni mindenkinek a figyelmét:

  • Az I. és II. korcsoportosok versenyében nincs értékszám szerinti bontás, nyílt versenyen korcsoport és nemenkénti bontásban mindenki együtt játszik.
  • A 2018/19-es tanévben amatőr vagy értékszámos kategóriában országos döntős I-II. korcsoportos versenyzők, amennyiben nem váltottak korcsoportot, jogosultak közvetlenül a nyílt budapesti versenyre nevezni. A többieknek kerületi selejtezőt kell játszaniuk. A tavalyi országos bajnokok – amennyiben nem váltottak korcsoportot – természetesen az eddigi gyakorlatnak megfelelően közvetlenül az országos döntőre nevezhetnek.
  • I. és II. korcsoportban a kerületi 2. és 3. helyezettek is jogosultak pótdöntőre nevezni.
  • Azok a versenyzők, akiket tanáruk nem regisztrált a http://www.mdsz.hu/diakolimpia/nevezes/ hivatalos Diákolimpia nevezési felületen IS, nem vehetnek részt a budapesti versenyen, függetlenül az egyéb jogosultsági feltételek teljesülésétől!
  • Kerületi versenyeken is kötelező a sakkóra használata, minimum 2×10 perces gondolkodási idő biztosításával!

A versenyek további paraméterei nem változtak az elmúlt évekhez képest.

I. osztály, Lilienthal csoport

Vasas SC II – Lombik-Fabulon 2:10
MTK Budapest III – Újpesti KSE I 7,5:4,5
Palota Sakk I – Sirály SE I 2,5:9,5
SENSE I – Tabáni Spartacus II 8:4
BEAC II – Morihana PSE III 7:5
Barcza GSC I – Aquaréna KSC III 10:2

II. osztály, Bilek csoport

Mattolda SSC I – Hóbagoly SK 6,5:5,5
MTK Budapest IV – Csepeli TK I 8:4
Pestszentlőrinc II – Sirály SE II 5,5:6,5
A. Láng MKKE – HÜSI SC II 3,5:8,5
Sárkány DSE II – TFSE 7:5
Barcza GSC II – Törekvés SE 8,5:3,5

III. osztály, Szén csoport

MTK Budapest V – Újpesti KSE II 6:6
HÜSI SC III – Sárkány DSE III 4:8
Sirály SE III – Morihana PSE IV 3:9
Csepeli TK II – Pestszentimre 3:9

Mattolda SSC II – Palota Sakk II 10:2
SENSE II – ART 3F SE 3:9
BEAC III – Rákosliget 6,5:5,5
Barcza GSC III – Aquaréna KSC IV 5,5:6,5

A Mattolda SSC II. csapata a 3. táblán szezonbeli 6. kontumálását követte el, a csapat 3 büntetőpontot kapott.
A Palota Sakk II. csapata szezonbeli 3. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.
A BEAC III. csapata szezonbeli 3. és 4. kontumálásáért 4 büntetőpontot kapott.

Tisztelt Sporttársak!

2019. december 9-ig telefonon nem, vagy csak korlátozottan leszek elérhető, fontos ügyekben kérem, hogy emailben keressenek. Várhatóan 1-2 naponta rá tudok majd nézni a postafiókomra.
Természetesen a héten a Curia utcai ügyfélfogadás is szünetel.

Köszönettel
Gyömbér Tamás