BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

2012. június 10-én, vasárnap kerül megrendezésre a több éves hagyománnyal rendelkező Budapesti Óvodás Sakkbajnokság a Törekvés Művelődési Központban.

A versenykiírás megtekinthető és letölthető a Versenynaptár menüpontban.

Igazán sakkos hétvégénk lesz; Sakksuli Kupával, Nagy Sportágválasztóval, Európa Sportnappal!

Jön a Sakksuli Kupa sorozat utolsó fordulója!

Már sok-sok pontot szereztél a Sakksuli Kupán és még többet szeretnél? Még nem versenyeztél, de kipróbálnád magad? Itt az alkalom, jelentkezz!

A Sakksuli Kupa sorozat 9. fordulója - az eredetileg meghirdetett időpontban - 2012. június 2-án, szombaton kerül megrendezésre a Kőrösi Csoma Sándor Kulturális Központban (volt Pataky), a 10. kerület Szent László tér 7-14.-ben!

A megmérettetés 09.30-kor kezdődik, ha versenyezni  szeretnél, akkor korábban érkezz! A helyszíni regisztráció 08.45-09.15-ig tart, a versenyen való indulás feltétele, hogy a regisztrációt legkésőbb 09.15-ig befejezd!

Nevezni az info@sakkovi.hu címen, 2012. június 1. 17.00 óráig lehet, internet-kapcsolat hiányában a Sakk-Ovi ügyfélszolgálatán, a 20/237-3435-ös telefonszámon!

Minden résztvevőnek, aki az eredményhirdetésig a helyszínen marad, oklevél és apró tárgyjutalom jár!

Amennyiben a verseny további részleteiről információkat szeretnél megtudni, IDE KATTINTS! 

Ha versenyezni még nem, de sakkozni azért szeretnél velünk, sakktáblás játszóházakkal várunk a hétvégén több helyszínen is!

Ott leszünk június 1-2-án a Nagy Sportágválasztón, melyről itt olvashatsz: http://www.sportagvalaszto.hu/index.php?m=14326&id=8066

vagy keress minket vasárnap a Margitszigeten az Európa Sportnapon, melynek programját itt találod: http://www.programturizmus.hu/tdestination-sportnap.html

 

Bajnokok: BEAC III, Sárkány DSE II, Barcza GSC II

Gratulálunk a győzteseknek!!!

I. Lilienthal csoport:

REAC SISE — Fabulon-1st Saturday 3-9
Pénzügyőr SE III — HÜSI SC II 8-4
Tabáni Spartacus-Vízművek II — Vízügyi SC II 7-5
BEAC III — Újpesti KSE 6,5-5,5
Híd-Unió I — Barcza GSC I 2,5-9,5
Vasas SC II — Honvéd III 9,5-2,5

Végeredmény:

1. BEAC III 80,5
2. Fabulon-1st Saturday 79,5
3. Barcza GSC I 76,5
4. Vasas SC II 73
5. Újpesti KSE 67
6. Híd-Unió SE I 62 (-4 büntetőponttal)
7. Pénzügyőr SE III 60,5
8. REAC SISE 59
9. Honvéd ASE III 58,5
10. Tabáni Spartacus SE II 58 (8)
11. Vízügyi SC II 58 (6)
12. HÜSI SC II 55,5

II. Bilek csoport:

MLTC III — Pestszentlőrinci SE II 6,5-5,5
Sirály-EKH I — Törekvés SE 5,5-6,5
BEAC IV — RAC 5-7
Siketek SC — Csepeli TK I 6-6
Kárpáti ESK — Sárkány DSE-Sinus II 3,5-8,5
A Láng MKKE I szabad

Végeredmény:

1. Sárkány DSE-Sinus II 69,5
2. Rákosligeti AC 66,5
3. Csepeli TK I 65,5
4. MLTC III 64,5
5. Sirály-EKH I 64
6. Törekvés SE 62,5
7. A. Láng MMKE I 56 (8)
8. Siketek SC 56 (7)
9. Pestszentlőrinci SE II 55,5
10. BEAC IV 52
11. Kárpáti ESK 48

III. Szén csoport:

Honvéd ASE IV — HÜSI SC III 8-4
Sirály-EKH II — Híd-Unió II 4,5-7,5
RLSE — BEAC V 9-3
ATTE-ARIS  — Sárkány DSE-Sinus III 4-8
Pestszentimre — Barcza GSC II 1,5-10,5
MLTC IV szabad

Végeredmény:

1. Barcza GSC II 72 (16)
2. Honvéd ASE IV 72 (15)
3. RLSE 71
4. Sárkány DSE-Sinus III 70
5. Sirály-EKH II 64,5 (-2 büntetőponttal)
6. Híd-Unió SE II 57,5 (-6 büntetőponttal)
7. ATTE-ARIS 56,5
8. BEAC V 50 (-8 büntetőponttal)
9. Pestszentimre 47 (-4 büntetőponttal)
10. HÜSI SC III 42
11. MLTC IV 37,5

Meghívó                                                                                                                                                                                             2012. április 24.

A Budapesti Sakkszövetség Elnöksége összehívta 2012. évi rendes közgyűlését.

Időpont: 2012. május 24. csütörtök 17.00

Helyszín 1053 Budapest Curia u 3.  Kapcsos Lajosné díszterem

 

A BSSZ elnöksége tisztelettel meghívja

-szavazati joggal – az MSSZ nyilvántartása szerint érvényes tagsági viszonnyal rendelkező minden budapesti székhelyű sportegyesület bejegyzett képviselőjét, vagy az általa – írásban – meghatalmazott személyt;

-tanácskozási joggal – az MSSZ nyilvántartása szerint érvényes tagsági viszonnyal nem rendelkező minden budapesti székhelyű sportegyesület bejegyzett képviselőjét, valamint a személyre szóló meghatalmazással nem rendelkező sakk szakosztályvezetőket, csapatvezetőket, versenybírókat, és társadalmi aktivistákat;

-hallgatóként - minden érdeklődő sakkozót és tudósítót;

Amennyiben a közgyűlés a kitűzött időpontban nem lenne határozatképes, akkor azt elnapoljuk, és 2012. május 24. csütörtök 17.30–tól változatlan napirenddel – összehívjuk.

Napirendek:

            Napirend előtt: a 2011-12-es év csapatversenyeinek díjátadása

1.   Elnökség beszámolója a 2011-es évről:

a)   szakmai beszámoló

b)   pénzügyi beszámoló

2.   Az ellenőrző bizottság jelentésének megvitatása, elfogadása

3.   A 2012. évi költségvetés elfogadása

4.   Alapszabály-módosítás

5.   A BSSZ tagjai által beterjesztett javaslatok, amennyiben azokat a közgyűlés

időpontja előtt legalább egy héttel írásban benyújtják az elnökséghez.

6.   Egyebek

 

Tisztelettel kérjük, hogy e meghívót – nevünkben és megbízásunkból – adja át a bíróságon bejegyzett ügyvezető elnök részére, s ajánlja fel számára a részvétel lehetőségét.

Ha a jogi képviselő a felajánlott lehetőséggel nem él, úgy kérjük, hogy szerezze meg írásos meghatalmazását az egyesület szavazati jogú képviseletére.

Amennyiben a jogi képviselő szavazati jogát nem (vagy nem Önre) ruházza át, Önt akkor is tisztelettel meghívjuk a közgyűlésen való - tanácskozási jogú – részvételre.

  

Köszönettel:

Paksai Tamás a BSSZ főtitkára

Budapesti Sakkszövetség

1053 Budapest Curia u. 3. II. em. 4.

30/2000-014

A Budapesti ifjúsági sakk csapatbajnokság dobogós helyezettjei és tábladíjasai:

Hivatalos osztály:
1. Barcza GSC I. 9 pont
2. Sárkány DSE I. 6 pont
3. MTK-Kőbánya 5,5 pont

A kereszttáblák és a teljes végeredmény megtekinthetők a megfelelő menüpontban, vagy az alábbi linken.

Amatőr osztály:
1. HÜSI SC I. 18 pont (15 csapatgyőzelmi pont)
2. Sárkány DSE III. 18 pont (12 csapatgyőzelmi pont)
3. Sirály ÉK 17 pont (13 csapatgyőzelmi pont)

Az amatőr osztály teljes végeredménylistája megtekinthető az alábbi linken.

Tábladíjasok (csak az azonos bajnokságban a legmagasabb sorszámú táblán gyűjtött pontszámok összessége számít):

Hivatalos:

1. Juhász Ármin (Vasas SC) 4,5
2. Wanger Tamás (Tabáni Spartacus I.) 6,5
3. Grimm Dániel (Barcza GSC I.) 6,5
4. Grimm György (Barcza GSC I.) 6

Amatőr:

1. Kiss Sydney Olimpia (Sirály ÉK) 5,5
2. Galambos Manuel (Lauder isk.) 5,5
3. Ősz Veronika Andrea (BEAC-Petőfi I.) és Pásztor Dániel (HÜSI I.) 7

A Budapesti ifjúsági csapatbajnokság 8. fordulójának eredményei

Eredmények:

Ifi hivatalos osztály 
SDSE I 3 - 1 MTK-Kőbánya
SDSE II 0 - 4 Barcza I
BEAC I 2 - 2 Vasas SC
Tabáni Spartacus 4 - 0 Fabulon-Lombik
KSC 4 - 0 MLTC
Vízügyi SC 4 - 0 Barcza II
Ifi amatőr osztály 
Gárdonyi iskola 0 - 3 HÜSI SC ifi I.
BEAC II 0 - 3 SDSE III
Sirály ÉK 2 - 1 BKO SE -Losonci
SDSE IV 0 - 3 Barcza III.
BEAC-Petőfi I. 0 - 3 Barcza IV.
BEAC – Sakksuli 2 - 1 Vir-Modern SE I.
Losonci 1 - 2 HÜSI SC ifi II.
BEAC-Petőfi II. 0,5 - 2,5 Lauder iskola
KSC II. 3 - 0 Tabáni Spartacus II
ISB II. 0 - 3 KSC III.
BEAC III 3 - 0 Újlak iskola
ISB I. 1 - 2 Kossuth Lajos iskola
Hóbagoly-Fabulon 0 - 3 Vir-Modern SE II.
 

Tisztelt Sporttársak!

Április 30. hétfői munkanap május 1. miatt munkaszüneti nappá lett, április 21. szombat pedig munkanappá.
Emiatt a Budapesti Ifjúsági Sakk Csapatbajnokság április 21-i fordulója a megszokott 10:00 helyett 15:00-kor kezdődik a Törekvés Művelődési Központban.

BSSZ Iroda

I. Lilienthal csoport:

Honvéd III — Híd-Unió I 6,5-5,5
Barcza GSC I — BEAC III 4,5-7,5
Újpesti KSE — Tabáni Spartacus-Vízművek II 7,5-4,5
Vízügyi SC II — Pénzügyőr SE III 6-6
HÜSI SC II — REAC SISE 5,5-6,5
Fabulon-1st Saturday — Vasas SC II 7-5

Állás:

1. BEAC III 74
2. Fabulon-1st Saturday 70,5
3. Barcza GSC I 67
4. Vasas SC II 63,5
5-6. Híd-Unió SE I 61,5 (-2 büntetőponttal)
5-6. Újpesti KSE 61,5
7-8. Honvéd ASE III 56
7-8. REAC SISE 56
9. Vízügyi SC II 53
10. Pénzügyőr SE III 52,5
11. HÜSI SC II 51,5
12.  Tabáni Spartacus SE II 51

II. Bilek csoport:

Sárkány DSE-Sinus II — Siketek SC 8,5-3,5
Csepeli TK I — BEAC IV 4,5-7,5
RAC — Sirály-EKH I 5,5-6,5
A Láng MKKE I — MLTC III 6,5-5,5
Pestszentlőrinci SE II — Kárpáti ESK 7,5-4,5
Törekvés SE szabad

Állás:

1. Sárkány DSE-Sinus II 61 (sz)
2-3. Csepeli TK I 59,5 (sz)
2-3. Rákosligeti AC 59,5 (sz)
4. Sirály-EKH I 58,5 (sz)
5. MLTC III 58 (sz)
6-7. Törekvés SE 56 (sz)
6-7. A. Láng MMKE I 56
8-9. Siketek SC 50 (sz)
8-9. Pestszentlőrinci SE II 50 (sz)
10. BEAC IV 47 (sz)
11. Kárpáti ESK 44,5 (sz)

III. Szén csoport:

Sárkány DSE-Sinus III — Pestszentimre 6,5-5,5
Barcza GSC II — RLSE 9,5-2,5
BEAC V — Sirály-EKH II 6-6
Híd-Unió II — Honvéd ASE IV 3,5-8,5
HÜSI SC III — MLTC IV 7,5-4,5
ATTE-ARIS szabad

Állás:

1. Honvéd ASE IV 64 (sz)
2-3. RLSE 62 (sz)
2-3. Sárkány DSE-Sinus III 62 (sz)
4. Barcza GSC II 61,5 (sz)
5. Sirály-EKH II 60 (sz) (-2 büntetőponttal)
6. BEAC V 53 (sz) (-2 büntetőponttal)
7. ATTE-ARIS 52,5 (sz)
8. Híd-Unió SE II 50 (sz) (-6 büntetőponttal)
9. Pestszentimre 49,5 (sz)
11. HÜSI SC III 38 (sz)
10. MLTC IV 37,5

IV. Amatőr csoport:

Csepeli TK II –  BEAC VI 2-6
Sárkány DSE-Sinus IV  — A. Láng MKKE II 6-2 (versenybíróság utólagos eredménymegállapítása)
Sirály-EKH III –  Barcza GSC III 2-6

Végeredmény:
1. Barcza GSC III 46,5
2. A. Láng MKKE II 45,5 (-3 büntetőponttal)
3. Sirály EKH III 45
4. Sárkány DSE-Sinus IV 36,5 (-2 büntetőponttal)
5. Csepeli TK II 31,5
6. BEAC VI 16 (-14 büntetőponttal)

Budapesti Ifjúsági Sakk Csapatbajnokság
8. forduló

Hivatalos osztály:

Rájátszás az 1-4. helyért:

Sárkány DSE I (3) — MTK-Kőbánya (4,5)
Sárkány DSE II (2,5) — Barcza GSC I (5)

Rájátszás az 5-8. helyért:

BEAC I (4) — Vasas SC (5,5)
Tabáni Spartacus I (3,5) — Fabulon-Lombik (3)

Rájátszás a 9-12. helyért:

Kőbánya SC I (4) — MLTC (1,5)
Vízügyi SC (4,5) — Barcza GSC II (6)

Amatőr osztály:

1 Gárdonyi isk. (13) – HÜSI I (15)
2 BEAC II (12) – Sárkány III (15)
3 Sirály (15) – BKO-Losonci (11,5)
4 Sárkány IV (11) – Barcza III (14)
5 BEAC-Petőfi I (11) – Barcza IV (12,5)
6 BEAC-Sakksuli (11) – Virányos-Modern I (11)
7 Losonci isk. (10,5) – HÜSI II (11)
8 KSC III (9) – Lauder isk. (10)
9 KSC II (9,5) – Tabáni Spartacus II (9)
10 BEAC III (8) – Újlak isk. (8)
11 ISB isk. I (6,5) – BEAC-Petőfi II (8)
12 Kossuth isk. (8) – ISB isk. II (3)
13 Hóbagoly-Fabulon (7) – Virányos-Modern II (7,5)

Az amatőr bajnokság állása

Budapesti ifjúsági csapatbajnokság 7. forduló

Eredmények:

Ifi hivatalos osztály 
MTK-Kőbánya 2,5 - 1,5 SDSE II
Barcza I 3 - 1 SDSE I
Vasas SC 3 - 1 Tabáni Spartacus
Fabulon-Lombik 1,5 - 2,5 BEAC I
MLTC 0 - 4 Vízügyi SC
Barcza II 3,5 - 0,5 KSC
Ifi amatőr osztály 
Barcza III. 0,5 - 2,5 Sirály ÉK
HÜSI SC ifi I. 2 - 1 BEAC II
SDSE III 3 - 0 Losonci
BKO SE -Losonci 1 - 2 Barcza IV.
BEAC-Petőfi II. 0 - 3 Gárdonyi iskola
Lauder iskola 1 - 2 BEAC-Petőfi I.
Vir-Modern SE I. 2,5 - 0,5 KSC II.
KSC III. 0,5 - 2,5 SDSE IV
HÜSI SC ifi II. 3 - 0 Kossuth Lajos iskola
Újlak iskola 0 - 3 BEAC – Sakksuli
Tabáni Spartacus II 1 - 2 BEAC III
Vir-Modern SE II. 1,5 - 1,5 ISB I.
Hóbagoly-Fabulon 2,5 - 0,5 ISB II.
 

A BEAC-Petőfi II. – Gárdonyi iskola mérkőzés erősorrend-sértés miatt 3:0-ás eredménnyel a Gárdonyi iskola javára jóváírva.