BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

2012. február 11-12-én lezajlottak a Budapesti Diákolimpiai döntők az V-VI. korcsoportos fiúk és lányok számára. Mind a csapat-, mind az egyéni versenyeken az első öt helyezett kvalifikálta magát alanyi jogon az országos döntőbe.

Az V-VI. korcsoportos fiú csapatok első 5 helyezettje:
1. Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium
2. Fazekas Mihály Fővárosi Gyak. Ált. Isk. és Gimnázium
3. Jedlik Ányos Gimnázium
4. ELTE Apáczai Gimnázium
5. Árpád Gimnázium

A teljes végeredmény pdf formátumban itt letölthető.

Az V-VI. korcsoportos lány csapatok első 5 helyezettje:
1. Városmajori Gimnázium és Kós Károly
2. Babits Mihály Gimnázium
3. Jedlik Ányos Gimnázium
4. II. Rákóczi Ferenc Gimnázium
5. ELTE Apáczai Gimnázium

A teljes végeredmény pdf formátumban itt letölthető.

Az V. korcsoportos fiúk egyéni versenyének első 5 helyezettje:
1. Horváth Dávid, Jedlik Ányos Gimnázium
2. Grimm Dániel, Budapesti Egyetemi Katolikus Gimnázium
3. Bódi Tibor, Könyves Kálmán Gimnázium
4. Horváth Attila Béla, Gyermekház Általános Iskola és Gimnázium
5. Vitályos Márton, ELTE Apáczai Gimnázium

A teljes végeredmény pdf formátumban itt letölthető.

A VI. korcsoportos fiúk egyéni versenyének első 5 helyezettje:
1. Loránd Norbert, Árpád Gimnázium
2. Zsipi Alex Márk, Bródy Imre Oktatási Központ
3. Suhajda Attila, ELTE Apáczai Gimnázium
4. Batári Zoltán, Pataky I. HISZKI
5. Fodor Dániel, József Attila Gimnázium

A teljes végeredmény pdf formátumban itt letölthető.

Az V. korcsoportos lányok egyéni versenyének első 5 helyezettje:
/A résztvevők alacsony létszámára való tekintettel itt csak 5 fordulós svájci rendszer indult/
1. Horváth Ilona Klára, Gyermekház Általános Iskola és Gimnázium
2. Kabai Zsuzsanna, Budapest-Fasori Evangélikus Gimnázium
3. Czinkóczky Réka, Jedlik Ányos Gimnázium
4. Bödő Marianna, Babits Mihály Gimnázium
5. Németh Henrietta, II. Rákóczi Ferenc Gimnázium

A teljes végeredmény pdf formátumban itt letölthető.

A VI. korcsoportos lányok egyéni versenyének végeredménye:
1. Soproni Zsuzsanna, Jedlik Ányos Gimnázium
2. Keresztély Zsuzsanna, Németh László Gimnázium
3. Pereszlényi Krisztina, ELTE Apáczai Gimnázium
4. Batári Csilla, Magyar Gy. Szakközépiskola
5. Rácz Regina, Petőfi Sándor Gimnázium

A részletes végeredmény pdf formátumban itt letölthető.

I. Lilienthal csoport:

Vízügyi SC II — Fabulon-1st Saturday 4,5-7,5
HÜSI SC II — Újpesti KSE 5-7
REAC SISE — Barcza GSC I 6-6
Pénzügyőr SE III — Honvéd III 5,5-6,5
Tabáni Spartacus-Vízművek II — Vasas SC II 4-8
BEAC III — Híd-Unió I 7-5

Állás:

1. BEAC III 51,5
2. Fabulon-1st Saturday 50
3. Vasas SC II 49,5
4-5. Híd-Unió SE I 47
4-5. Barcza GSC I 47
6. Újpesti KSE 41,5
7. Honvéd ASE III 39,5
8. REAC SISE 37,5
9. Vízügyi SC II 36
10-11. HÜSI SC II 35
10-11. Pénzügyőr SE III 35
12. Tabáni Spartacus SE II 34,5

II. Bilek csoport:

Törekvés SE — Pestszentlőrinci SE II 6,5-5,5
A Láng MKKE I — RAC 4,5-7,5
MLTC III — Csepeli TK I 5,5-6,5
Erzsébetvárosi SE — Sárkány DSE-Sinus II 0,5- 11,5
Sirály-EKH I  – Kárpáti ESK 10-2
BEAC IV — Siketek SC 4-8

Állás:

1. Sárkány DSE-Sinus II 52
2. Sirály-EKH I 51
3. MLTC III 50
4. Csepeli TK I 48,5
5. RAC 47,5
6. Siketek SC 44,5
7. Törekvés SE 43
8. A. Láng MKKE I 41
9. Pestszentlőrinc SE II 40
10. BEAC IV 38
11. Kárpáti ESK 32
12. Erzsébetvárosi SE 16,5

III. Szén csoport:

HÜSI SC III — BEAC V 4-8
MLTC IV — Barcza GSC II 5,5-6,5
Honvéd ASE IV — Sárkány DSE-Sinus III 5,5-6,5
Sirály-EKH II — ATTE-ARIS 8,5-3,5
RLSE — Pestszentimre 6-6
Híd-Unió II szabad

Állás:

1. RLSE 48 (sz)
2. Sirály-EKH II 44,5 (sz) (-2 büntetőponttal)
3. Barcza GSC II 42 (sz)
4. Sárkány DSE-Sinus III 41 (sz)
5. Honvéd ASE IV 40 (sz)
6. Pestszentimre 39,5
7. ATTE-ARIS 38,5
8. BEAC V 33 (sz) (-2 büntetőponttal)
9. Híd-Unió SE II 32,5 (sz) (-2 büntetőponttal)
10. MLTC IV 28,5
11. HÜSI SC III 26,5

IV. Amatőr csoport:

Csepeli TK II — A. Láng MKKE II 2,5-5,5
Sirály-EKH III –  BEAC VI 4,5-3,5
Sárkány DSE-Sinus IV — Barcza GSC III 2,5-5,5

Állás:

1. A. Láng MKKE II 36
2. Barcza GSC III 34,5
3. Sirály EKH III 31
4. Csepeli TK II 22
5. Sárkány DSE-Sinus IV 21,5 (-2 büntetőponttal)
6. BEAC VI 17 (-4 büntetőponttal)

Budapesti ifjúsági csapatbajnokság 6. forduló

Eredmények:

Ifi hivatalos osztály 
MTK-Kőbánya 2 - 2 Barcza I
SDSE II 1 - 2 SDSE I
Vasas SC 2,5 - 1,5 Fabulon-Lombik
Tabáni Spartacus 2,5 - 1,5 BEAC I
MLTC 1,5 - 2,5 Barcza II
Vízügyi SC 0,5 - 3,5 KSC
Ifi amatőr osztály 
SDSE III 0 - 3 Barcza III.
Barcza IV. 1 - 2 HÜSI SC ifi I.
Losonci 0,5 - 2,5 Sirály ÉK
BEAC-Petőfi I. 1 - 2 BKO SE -Losonci
BEAC II 3 - 0 HÜSI SC ifi II.
Gárdonyi iskola 2,5 - 0,5 Vir-Modern SE I.
KSC II. 2 - 1 SDSE IV
Tabáni Spartacus II 1 - 2 BEAC-Petőfi II.
BEAC – Sakksuli 1 - 2 KSC III.
BEAC III 0 - 3 Lauder iskola
ISB I. 0 - 3 Újlak iskola
Kossuth Lajos iskola 2 - 1 Hóbagoly-Fabulon
ISB II. 0 - 3 Vir-Modern SE II.
 

A Hivatalos osztályban az alapszakaszt követően a rájátszásra a következő sorszámokat kapták a csapatok:

Rájátszás az 1-4. helyért:

1. MTK-Kőbánya
2. Sárkány DSE II
3. Sárkány DSE I
4. Barcza GSC I

Rájátszás az 5-8. helyért:

1. Vasas SC
2. Tabáni Spartacus I
3. BEAC I
4. Fabulon-Lombik

Rájátszás a 9-12. helyért:

1. MLTC
2. Vízügy
3. Kőbánya SC I
4. Barcza GSC II

Jövő szombaton minden csoportban az 1-4 és 2-3-as sorszámú csapatok összecsapárásra kerül sor.

Az Amatőr bajnokság párosítása:

1. Sárkány III (12) — Barcza III (10,5)
2. Barcza IV (9,5) — HÜSI I (11)
3. Losonci isk. (10) — Sirály (10)
4. BEAC-Petőfi I (8) — BKO-Losonci (8,5)
5. BEAC II (8) — HÜSI II (7)
6. Gárdonyi isk. (7,5) — Virálnyos-Modern I (8)
7. KSC II (7) — Sárkány IV (7,5)
8. Tabáni Spartacus II (7) — BEAC-Petőfi II (7)
9. BEAC-Sakksuli (7) — KSC III (6,5)
10. BEAC III (6) — Lauder isk. (6)
11. ISB isk. I (6) — Újlak isk. (5)
12. Kossuth isk. (6) — Hóbagoly-Fabulon (3,5)
13. ISB isk. II (3,5) — Virányos-Modern II (3)

Az Amatőr bajnokság állása

Budapesti ifjúsági csapatbajnokság 5. forduló

Eredmények:
$dbc = mysqli_connect ('d175um.forpsi.com', 'bsszhu', '39eNS2Cg', 'bsszhu') or die('Hiba az adatbázis csatlakoztatása közben.');
echo'

‘;
$query = “SELECT csn.cs_r_nev AS csnev1, csn1.cs_r_nev AS csnev2, tablaszam, eredmenya, eredmenyb, parID, fordulodatum, osztaly, fordulo FROM csapatok AS csn1 INNER JOIN (csapatok AS csn INNER JOIN parositas AS p ON csn.csapat_id = p.szina) ON csn1.csapat_id = p.szinb WHERE p.evad = 2011 AND p.fordulo = ’5′ AND osztaly =’4′ OR p.evad = 2011 AND p.fordulo = ’5′ AND osztaly =’5′ ORDER BY osztaly, parID”;
$result = mysqli_query($dbc, $query)
or die (‘Baj van az adatbázis kiolvasásával’);

$osztaly = “”;
while($row = mysqli_fetch_array($result))
{
if ($osztaly != $row['osztaly'])
{
$osztaly = $row['osztaly'];

switch ( $osztaly )
{
case 1:
$cim=’Felnőtt I. osztály Lilienthal csoport’;
$fi=’felnott’;
break;
case 2:
$cim=’Felnőtt II. osztály Bilek csoport’;
$fi=’felnott’;
break;
case 3:
$cim=’Felnőtt III. osztály Szén csoport’;
$fi=’felnott’;
break;
case 4:
$cim=’Ifi hivatalos osztály’;
$fi=’ifi’;
break;
case 5:
$cim=’Ifi amatőr osztály’;
$fi=’ifi’;
break;
case 6:
$cim=’Felnőtt amatőr osztály’;
$fi=’felnott’;
break;
default:
print”";
}

$filename = ‘D:\WWW\PES\bsszhu\www/versenyek/bssz/1112/csberedmenyek/o’.$osztaly.’f’.$ford.’.xls’;

echo ‘

‘ ;
}
$parid = $row['parID'];
$eredmenya = $row['eredmenya'];
$eredmenyb = $row['eredmenyb'];
$nev1 = $row['csnev1'];
$nev2 = $row['csnev2'];
$fordulodatum = $row['fordulodatum'];

echo ‘

‘ ;

}
echo ‘

‘ ;
echo’

‘.$cim.’ ’;

if (file_exists($filename)) {
echo ‘Táblánkénti eredmények letöltése: .xls formátum , .pdf formátum‘;
}
echo ‘

‘.$nev1.’ ‘.$eredmenya.’ - ’.$eredmenyb.’ ‘.$nev2.’
 

‘;

?>

A Budapesti Sakkszövetség 2012. január 24-én óriási érdeklődés mellett megtartotta rendkívüli közgyűlését. A regisztrált egyesületek közül harmincan  kívántak érdemben részt venni az eseményen.

Az egyetlen elnökjelölt Révész Máriusz elnökjelölti beszéde és programja példa nélküli konszenzust eredményezett.

Ennek eredményeképp a közgyűlés elsőként két alapszabály módosítást szavazott meg, miszerint a jövőben 2 évente választ a közgyűlés elnököt és elnökségi tagokat, illetve az elnökség maximum 7 tagúvá bővíthető (elnök és 6 elnökségi tag).

Közgyűlés a Budapesti Sakkszövetség elnökének igen nagy arányban – 30 jogosultból 28 szavazattal - Révész Máriusz országgyűlési képviselőt megválasztotta.

Az elnökségi tagokra már csak 28 jogosult szavazott, ketten elmentek.

A 7 jelölt közül hatan érték el a 50%+ 1 szavazat küszöböt, ők mindannyian a kibővített elnökség tagjai:

Bernei András 28/26

Tichy-Rács Bálint 28/20

Nádasi Balázs 28/18

Krizsány László 28/17

dr. Nagy Sándor 28/16

Korpics Zsolt 28/15

————————
D. Kiss Gábor 28/9  - nem érte el a bejutási küszöböt.

 

Az elnökség alakuló ülése 2012. január 27-én péntek lesz.

Paksai Tamás

 

dr. Körmendy György Jelölő Bizottsági elnök tájékoztatása:

Elnökjelölt (1):

Révész Máriusz

(bemutatkozás, program)
(alapszabály-módosítási javaslat)

Elnökségi tagjelöltek (8):

Bernei András
D. Kiss Gábor
Korpics Zsolt
Krizsány László
Mihály Zoltán (szakmai önéletrajz)
dr. Nagy Sándor
Nádasi Balázs (értékelés, program)
Tichy-Rács Bálint

Bármely jelölt, amennyiben szeretne bemutatkozást vagy programot megjelentetni, úgy kérem írjon az info@bssz.hu címre.

I. Lilienthal csoport:

Honvéd III — REAC SISE 4,5-7,5
Barcza GSC I — HÜSI SC II  6,5-5,5
Újpesti KSE — Vízügyi SC II 6,5-5,5
Híd-Unió I — Tabáni Spartacus-Vízművek II 9-3
Vasas SC II — Pénzügyőr SE III 7-5
Fabulon-1st Saturday — BEAC III 6-6

Állás:

1. BEAC III 44,5
2. Fabulon-1st Saturday 42,5
3. Híd-Unió SE I 42
4. Vasas SC II 41,5
5. Barcza GSC I 41
6. Újpesti KSE 34,5
7. Honvéd ASE III 33
8-9. Vízügyi SC II 31,5
8-9. REAC SISE 31,5
10. Tabáni Spartacus SE II 30,5
11. HÜSI SC II 30
12. Pénzügyőr SE III 29,5

II. Bilek csoport:

Sárkány DSE-Sinus II — MLTC III 6-6
Csepeli TK I — A Láng MKKE I 6,5-5,5
RAC — Törekvés SE 5-7
Siketek SC — Sirály-EKH I 5-7
Kárpáti ESK — Erzsébetvárosi SE 9,5-2,5
Pestszentlőrinci SE II — BEAC IV 8,5-3,5

Állás:

1. MLTC III 44,5
2. Csepeli TK I 42
3. Sirály-EKH I 41
4. Sárkány DSE-Sinus II 40,5
5. RAC 40
6-8. Siketek SC 36,5
6-8. A. Láng MKKE I 36,5
6-8. Törekvés SE 36,5
9. Pestszentlőrinc SE II 34,5
10. BEAC IV 34
11. Kárpáti ESK 30
12. Erzsébetvárosi SE 16

III. Szén csoport:

Sárkány DSE-Sinus III — MLTC IV 7-5
Barcza GSC II — HÜSI SC III 8-4
BEAC V — Híd-Unió II5-7
Pestszentimre — Sirály-EKH II 3-9
ATTE-ARIS — Honvéd ASE IV 6-6
RLSE szabad

Állás:

1. RLSE 42 (sz)
2. Sirály-EKH II 36 (sz) (-2 büntetőponttal)
3. Barcza GSC II 35,5 (sz)
4. ATTE-ARIS 35
5-6. Honvéd ASE IV 34,5 (sz)
5-6. Sárkány DSE-Sinus III 34,5 (sz)
7. Pestszentimre 33,5
8. Híd-Unió SE II 32,5 (-2 büntetőponttal)
9. BEAC V 27 (sz)
10. MLTC IV 23
11. HÜSI SC III 22,5

IV. Amatőr csoport:

Sárkány DSE-Sinus IV — Csepeli TK II 1,5-6,5
Sirály-EKH III — A. Láng MKKE II 2-6
Barcza GSC III –  BEAC VI 4,5-3,5

Állás:

1. A. Láng MKKE II 30,5
2. Barcza GSC III 29
3. Sirály EKH III 26,5
4. Csepeli TK II 19,5
54. Sárkány DSE-Sinus IV 19 (-2 büntetőponttal)
6. BEAC VI 13,5 (-4 büntetőponttal)

Tisztelt Csapatvezetők és Versenybíró kollégák!

Befejeződött az erőlisták újraérvényesítése, bár a holnapi fordulóban kimaradó Rákosligeti Sakk Egylet elmulasztott új, 2012-re érvényes erőlistát küldeni. Az összes csapat vezetője megkapta az új listát, bár azok közül még nem mindegyik került fel a honlap megfelelő menüpontjába (ez a mai nap végéig meg fog történni). Az ifjúsági erőlisták érvényesítése még folyamatban van, kérem mindazon csapatvezetőket, akik akár a Hivatalos, akár az Amatőr osztályban érintettek, hogy küldjenek 2012-es erőlistát, vagy legalább jelezzék, ha a 2011-eshez képest nincs változás.

A holnapi, 2012. január 15-i fordulóban csak 2012-es dátumozású erőlistával szabad szabályosan leülni, kivéve a Kárpáti ESK-nak, mivel ők már 2011. novemberében érvényesítették 2012-re az erősorrendjüket.

Olyan játékosnak nem szabad leülnie, akinek nincs érvényes játékjoga, azaz az erőlistán szürke színnel van jelölve. Kérem, hogy erre mind a csapatvezető, mind a versenybíró kollégák figyeljenek oda.

Sportszerű jó mérkőzéseket kívánva:

Nádasi Balázs
BSSZ Iroda

Kedves Sporttársak!

Révész Máriusz országgyűlési képviselő Lázár András leköszönő elnök kérésére elvállalta az elnökjelöltséget. Bemutatkozó írása és programja letölthető innen.

A 2009-ben megválasztott elnökségből Bernei András és Szabó Zsolt József is lemondtak 2012. január 24-i hatállyal, így a választó közgyűlésen az egész elnökség újraválasztására sor fog kerülni. Bernei András újra indul az elnökségi tagságért.

A Jelölő Bizottság elnöke, dr. Körmendy György 2012. január 20-ára ígért írásos tájékoztatást a jelöltek személyéről. Bármely hivatalos jelölt, amennyiben szeretne a BSSZ honlapján bemutatkozó írást megjelentetni, az kérem küldje meg az info@bssz.hu címre.

Nádasi Balázs
BSSZ Iroda