BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

Hivatalos osztály, Ádám György csoport
MTK Budapest I – MTK Budapest III 3,5:0,5
Aquaréna KSC I – Sárkány DSE II 1,5:2,5
MTK Budapest II – Sárkány DSE I 2,5:1,5
Pénzügyőr SE II – Pénzügyőr SE I 0:4
Palota Sakk – HÜSI SC 1,5:2,5
Aquaréna KSC II – Pestszentlőrinc 2,5:1,5

Az Aquaréna KSC II. csapata első táblán kontumált, 1 büntetőpontot kap.

A bajnokság győztese 7 győzelemmel, 23 ponttal az MTK Budapest I. csapata, az ezüstérem a Pénzügyőr SE I. csapatáé, míg a dobogó harmadik fokára az MTK Budapest II. alakulata ért el.
A hivatalos végeredmény megtekinthető ezen a linken.

Amatőr osztály, tavaszi bajnokság

A bajnokság chess-results oldalán megtalálhatók a táblánkénti eredmények.

A bajnokság első három helyezett csapata:
1. Aquaréna KSC 27 pont
2. Óbudai SI II 24 pont
3. Lauder I 23,5 pont

A legjobb három iskolai csapat:
1. Lauder I 23,5 pont
2. Lázár Ervin Iskola 20 pont (11 MP)
3. Nagy László Iskola I 20 pont (10 MP)

A hivatalos végeredmény ezen a linken megtekinthető.

Mivel a chess-results oldalon nincs lehetőség egyidejűleg a táblánkénti eredmények megjelenítésére és a büntetőpontok levonására, a bajnokságok hivatalos végeredménye a bssz.hu weboldalon található táblázatok szerinti sorrend.

A Bp. I. osztály Lilienthal csoport előrehozott, 13. fordulójának csapateredményei:

Barcza GSC I – Pénzügyőr SE III 6,5:5,5
MTK Budapest III – BEAC II 6,5:5,5
Csepeli TK I – SENSE I 7:5
Fabulon SC – Sirály SE I 7:5
Mattolda SSC I – Vasas SC II 8,5:3,5
Palota Sakk I – Újpesti KSE I 8:4

A táblánkénti eredmények este kerülnek fel.

I. osztály, Lilienthal csoport
Palota Sakk I – Fabulon SC 5:7
Újpesti KSE I – Csepeli TK I 7:5
Vasas SC II – MTK Budapest III 4,5:7,5
Sirály SE I – Barcza GSC I 8:4
SENSE I – Aquaréna KSC III 2:10
BEAC II – Pénzügyőr SE III 7:5

A Sirály SE kötelező ifjúsági táblán kontumált, 1 büntetőpontot kapott. Tóth Péternek ez volt a második kontumálása, ezért további 1 büntetőpontot kap a csapat, a játékos pedig az erőlistáról törlésre kerül.

II. osztály, Bilek csoport
A. Láng MKKE – Sárkány DSE II 4,5:7,5
HÜSI SC II – SENSE II 9,5:2,5
Tabáni Spartacus II – Sirály SE II 6:6
HASE III-Hóbagoly – MTK Budapest IV 2,5:9,5
Törekvés SE – Barcza GSC II 7:5
BEAC III – Pestszentlőrinc II 6:6

A Pestszentlőrinc II. csapata 1 büntetőpontot kap Kun Sándor László másodszori kontumálása miatt. A játékos az erőlistájukról törlésre kerül. Mivel ez volt a harmadik kontumálásuk a szezonban, a csapat további 2 büntetőpontot kap.
A HASE III. csapata 2 újabb kontumálásért 4 büntetőpontot kapott.

III. osztály, Szén csoport
Pénzügyőr SE IV – Sárkány DSE III 7:5
ART 3F SE – MTK Budapest V 4:8
Mattolda SSC II – HÜSI SC III 7,5:4,5
Pestszentimre – Sirály SE III 4:8
Aquaréna KSC V – ATTE-ARISZ 6,5:5,5
Barcza GSC III – Aquaréna KSC IV 4:8
Csepeli TK II – Újpesti KSE II 3,5:8,5
Rákosliget – Palota Sakk II 7,5:4,5

A Palota Sakk II. szezonbeli 4. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

Pestszentlőrinc – MTK Budapest I 1,5:2,5
Sárkány DSE I – Aquaréna KSC I 1,5:2,5
Sárkány DSE II – MTK Budapest II 0:4
Pénzügyőr SE I – HÜSI SC 3:1
Aquaréna KSC II – Palota Sakk 2:2
MTK Budapest III – Pénzügyőr SE II 4:0

Az Amatőr osztály táblánkénti eredményei a verseny chess-results oldalán megtalálhatók.

Ki nem állás miatt egy büntetőpontot kapott a Pénzügyőr SE, az Óbudai SI V., illetve a Nagy László Iskola II. csapata.
Első tábla kontumálásáért (az 5. fordulóban) 1 büntetőpontot kapott a Palota Sakk III. csapata.
Ezek a büntetőpontok a chess-results oldalon technikai okokból nem jelennek meg, azonban a bajnokság végeredményének kiszámításakor figyelembe lesznek véve.

I. osztály, Lilienthal csoport
Pénzügyőr SE III – SENSE I 3,5:8,5
Aquaréna KSC III – Sirály SE I 7,5:4,5
Barcza GSC I – Vasas SC II 5,5:6,5
MTK Budapest III – Újpesti KSE I 8:4
Csepeli TK I – Palota Sakk I 4:8
Fabulon SC – Mattolda SSC I 9:3

Kötelező ifjúsági játékos kontumálásáért a Sirály SE I csapata 1 büntetőpontot kapott.
A Csepeli TK szezonbeli 3. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

II. osztály, Bilek csoport
BEAC III – A. Láng MKKE 6:6
Pestszentlőrinc II – Törekvés SE 6,5:5,5
Barcza GSC II – HASE III-Hóbagoly 7:5
MTK Budapest IV – Tabáni Spartacus II 7,5:4,5
Sirály SE II – HÜSI SC II 5:7
SENSE II – Sárkány DSE II 3:9

III. osztály, Szén csoport
Sárkány DSE III – Pestszentimre 6,5:5,5
MTK Budapest V – Mattolda SSC II 5:7
HÜSI SC III – ART 3F SE 7:5
Sirály SE III – Pénzügyőr SE IV 8,5:3,5

ATTE-ARISZ – Rákosliget 7:5
Aquaréna KSC IV – Csepeli TK II 10,5:1,5
Újpesti KSE II – Barcza GSC III 7:5
Palota Sakk II – Aquaréna KSC V 5,5:6,5

A Palota Sakk II. csapata szezonbeli harmadik kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.
Az Újpesti KSE II. csapatánál erősorrend-sértés történt, a 10. tábla döntetlen eredménye az ellenfél javára jóváírásra került. A két játékos értékszám-változásának kiszámításánál a ténylegesen elért döntetlen számít.
A Csepeli TK II. csapata szezonbeli harmadik és negyedik kontumálásáért 4 büntetőpontot kapott.

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

MTK Budapest I – Pénzügyőr SE I 3:1
Sárkány DSE II – Sárkány DSE I 1,5:2,5
Aquaréna KSC II – MTK Budapest III 4:0
Palota Sakk – MTK Budapest II 1:3
HÜSI SC – Aquaréna KSC II 4:0
Pestszentlőrinc – Pénzügyőr SE II 3,5:0,5

Az AKSC II. csapata nem állt ki, eredményéből 1 pont levonásra került.

Amatőr osztály tavaszi forduló

Az eredmények megtekinthetők a verseny chess-results oldalán.

Az V-VI. korcsoportos fiú- és lánycsapatok Diákolimpiájának helyszíne:

Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ
1105 Budapest, Szent László tér 7-14.

Elkészült a Budapesti Ifjúsági CsB Amatőr osztály tavaszi 1. fordulójának párosítása.

Megtekinthető a verseny chess-results oldalán.

Véget értek az egyéni Diákolimpiák küzdelmei a fővárosban. A versenyzői kategóriákban 79 induló küzdött meg egymással a továbbjutó helyekért (további 23 tanuló automatikusan továbbjutott az országos döntőbe, mivel az egyes kategóriákba nem érkezett több nevezés, mint 6 fő), az amatőröknél 174-en sakkoztak összesen. A versenyzőknél minden kategória első 6 helyezettje, míg az amatőröknél a legjobb 5 diák jutott tovább a miskolci versenyre.

Az amatőröknél ismét megrendeztük a pótdöntőt a kerületi második helyezettek és a kerületi versenyekről önhibájukon kívül lemaradó játékosok számára. A fiú I-IV., valamint a lány I. korcsoportosok közül összesen 50-en jelentek meg a budapesti verseny előestéjén (lány II-III. korcsoportban a kevés jelentkező miatt minden pótdöntőre jelentkezőt beengedtünk az elődöntőre). Az egyes kategóriák első 3 helyezettje volt jogosult másnap asztalhoz ülni, 14-en éltek is a lehetőséggel a 15 főből. A pótdöntő lány I-es korcsoportjának eredményei itt találhatók, az oldalról a linkek segítségével a többi csoportra is el lehet navigálni.

Az Amatőr Diákolimpia egyes kategóriáinak győztesei (a linkekre kattintva megnyílik a versenyek chess-results oldala):
Lány I : Hangyál Dóra
Lány II : Balázs Sztella Anna
Lány III : Linkowski Júlia
Lány IV : Nagy Bella Blanka
Lány V : Solti Blanka
Lány VI : Szabó Zita
Fiú I : Megyeri Martin
Fiú II : Apjok Balázs
Fiú III : Horváth Márk
Fiú IV : Do Nhat Quan
Fiú V : Földi Teodor
Fiú VI : Szügyi Attila

A Versenyző Diákolimpia egyes kategóriáinak győztesei (ahol volt verseny):
Lány III : Karácsonyi Kata
Fiú II : Makay Márk János
Fiú III : Gombócz Ferenc jr.
Fiú IV : Kovácsy Barnabás
Fiú V : Kozák Ádám Zoltán
Fiú VI : Juhász Ármin

Gratulálunk a továbbjutóknak, és eredményes versenyzést kívánunk az országos döntőben, melynek kiírása ezen a linken található.

I. osztály, Lilienthal csoport
Mattolda SSC I – Csepeli TK I 9:3
Palota Sakk I – MTK Budapest III 5,5:6,5
Újpesti KSE I – Barcza GSC I 6:6
Vasas SC II – Aquaréna KSC III 6:6
Sirály SE I – Pénzügyőr SE III 6,5:5,5
SENSE I – BEAC II 7:5

II. osztály, Bilek csoport
A. Láng MKKE – SENSE II 6:6
Sárkány DSE II – Sirály SE II 6,5:5,5
HÜSI SC II – MTK Budapest IV 4,5:7,5
Tabáni Spartacus II – Barcza GSC II 10:2
HASE III-Hóbagoly – Pestszentlőrinc II 5:7
Törekvés SE – BEAC III 5:7

A HASE III. csapata szezonbeli 7. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

III. osztály, Szén csoport
Mattolda SSC II – Sárkány DSE III 7:5
Pestszentimre – MTK Budapest V 4,5:7,5
Pénzügyőr SE IV – HÜSI SC III 9:3
ART 3F SE – Sirály SE III 4,5:7,5

Csepeli TK II – ATTE-ARISZ 2,5:9,5
Rákosliget – Aquaréna KSC IV 5:7
Aquaréna KSC V – Újpesti KSE II 4,5:7,5
Barcza GSC III – Palota Sakk II 6:6