BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

MTK Budapest II – MTK Budapest I 0:3
Aquaréna KSC II – Sárkány DSE I 0:4
Aquaréna KSC I – Pestszentlőrinc 4:0
MTK Budapest III – Pénzügyőr SE I 0:4
HÜSI SC – Pénzügyőr SE II 2:2
Palota Sakk – Sárkány DSE II 1,5:2,5

A táblánkénti eredmények vasárnap kerülnek fel a weboldalra.

Amatőr osztály

A részletes eredmények és a 7. forduló párosítása megtalálható a verseny chess-results oldalán.
A helyezéseknél a Swiss Manager program technikai sajátosságai miatt a büntetőpontokat nem tudjuk megjeleníteni.
A 4. fordulóban első táblán kontumált, és 1-1 büntetőpontot kapott az alábbi 4 csapat: Pomáz II, Sirály I, Óbudai Nagy László Iskola I, Óbudai Nagy László Iskola V

I.osztály, Lilienthal Andor csoport
Sirály SE I – Újpesti KSE I 7,5:4,5
SENSE I – Palota Sakk I 5:7
BEAC II – Mattolda SSC I 7:5
Pénzügyőr SE III – Fabulon-Lombik 4:8
Aquaréna KSC III – Csepeli TK I 6,5:5,5
Barcza GSC I – MTK Budapest III 5:7

II. osztály, Bilek István csoport
Tabáni Spartacus II – A. Láng MKKE 7:5
HASE III-Hóbagoly – HÜSI SC II 4,5:7,5
Törekvés SE – Sárkány DSE II 6:6
BEAC III – SENSE II 7,5:4,5
Pestszentlőrinc II – Sirály SE II 3:9
Barcza GSC II – MTK Budapest IV 6:6

A HASE III. csapata szezonbeli 4. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

III. osztály, Szén József csoport
MTK Budapest V – Sárkány DSE III 8:4
Sirály SE III – HÜSI SC III 7:5
Palota Sakk II – ATTE-ARISZ 4,5:7,5
Újpesti KSE II – Aquaréna KSC IV 5:7

Aquaréna KSC V – Mattolda SSC II 5:7
Csepeli TK II – Pestszentimre 3,5:8,5
Pénzügyőr SE IV – ART 3F SE 8:4
Barcza GSC III – Rákosliget 6,5:5,5

Tisztelt Sporttársak!

A Mattolda SSC, valamint a Sárkány DSE csapata versenyhelyiség-cserére kényszerült a szezon hátralévő részére.
A weboldalon frissítve vannak mind a címjegyzékek, mind az érintett csapatok erőlistái.
Az új adatok:

Mattolda SSC
1152 Budapest, Szentmihályi út 167-169.
Asia Center keleti szárny, 4. emelet Gyémánt terem

Sárkány DSE
1173 Budapest, Ferihegyi út 115.
Podmaniczky János Evang. Ált. Iskola

A Budapesti Felnőtt Sakk Csapatbajnokság I. osztályának eddigi partijai felkerültek a Játszmák menüpontba.

A feldolgozásért köszönet illeti Magyar Ottó János FIDE mestert.

Elindultak a sakkórák a Törekvés Művelődési Házban.
A Budapesti Ifjúsági Sakk Csapatbajnokság első versenynapján az alábbi csapateredmények születtek:

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

MTK Budapest I – Sárkány DSE II 4:0
Pénzügyőr SE I – Aquaréna KSC I 2:2
MTK Budapest II – HÜSI SC 3,5:0,5
Pestszentlőrinc – MTK Budapest III 2,5:1,5
Sárkány DSE I – Palota Sakk 3,5:0,5
Pénzügyőr SE II – Aquaréna KSC II 0,5:3,5

Amatőr osztály őszi forduló

Minden információ és a következő forduló párosítása megtalálható a verseny chess-results oldalán.

Tisztelt Sporttársak!

Az Ifjúsági Amatőr osztály őszi fordulójának erőlistái tegnap este óta megtekinthetők a honlapon.
Az 1. forduló párosítása elkészült, a Csapatbajnokság 2017. -> Sorsolás-párosítás menüpontban megtekinthető.

A Törekvés MK felhívja a résztvevők figyelmét, hogy gázvezeték szerelés miatt a Művelődési Ház parkolói csak korlátozott számban állnak a vendégek rendelkezésére. Kérik, hogy akinek lehetősége van rá, a környező utcákban keressen parkolóhelyet, vagy érkezzen tömegközlekedéssel. Az okozott kellemetlenségért elnézést kérnek.

A Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság Hivatalos osztályának erőlistái és első fordulós párosítása felkerült a honlapra (Csapatbajnokság 2017. -> Erőlisták, illetve Sorsolás-párosítás menüpont).

Az Amatőr osztály hasonló állományai legkésőbb szerda este szintén megtekinthetők lesznek.

Tisztelt Sporttársak!

A Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság első három fordulója (2017. október 28., november 18., december 9.) a Törekvés Művelődési Házban kerül megrendezésre.
A további fordulók helyszíne még nincs véglegesítve.

Tisztelt Sporttársak!

Október 20-án, pénteken a Curia u. 3. szám alatti BSSZ-irodában szünetel a félfogadás.
Halaszthatatlan ügyek intézésével kapcsolatban megtalálható leszek a Halom u. 37/b-ben a Kőbánya Openen.

Gyömbér Tamás