BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

A Budapesti ifjúsági csapatbajnokság 8. fordulójának eredményei

Eredmények:

Ifi hivatalos osztály 
SDSE I 3 - 1 MTK-Kőbánya
SDSE II 0 - 4 Barcza I
BEAC I 2 - 2 Vasas SC
Tabáni Spartacus 4 - 0 Fabulon-Lombik
KSC 4 - 0 MLTC
Vízügyi SC 4 - 0 Barcza II
Ifi amatőr osztály 
Gárdonyi iskola 0 - 3 HÜSI SC ifi I.
BEAC II 0 - 3 SDSE III
Sirály ÉK 2 - 1 BKO SE -Losonci
SDSE IV 0 - 3 Barcza III.
BEAC-Petőfi I. 0 - 3 Barcza IV.
BEAC – Sakksuli 2 - 1 Vir-Modern SE I.
Losonci 1 - 2 HÜSI SC ifi II.
BEAC-Petőfi II. 0,5 - 2,5 Lauder iskola
KSC II. 3 - 0 Tabáni Spartacus II
ISB II. 0 - 3 KSC III.
BEAC III 3 - 0 Újlak iskola
ISB I. 1 - 2 Kossuth Lajos iskola
Hóbagoly-Fabulon 0 - 3 Vir-Modern SE II.
 

Tisztelt Sporttársak!

Április 30. hétfői munkanap május 1. miatt munkaszüneti nappá lett, április 21. szombat pedig munkanappá.
Emiatt a Budapesti Ifjúsági Sakk Csapatbajnokság április 21-i fordulója a megszokott 10:00 helyett 15:00-kor kezdődik a Törekvés Művelődési Központban.

BSSZ Iroda

I. Lilienthal csoport:

Honvéd III — Híd-Unió I 6,5-5,5
Barcza GSC I — BEAC III 4,5-7,5
Újpesti KSE — Tabáni Spartacus-Vízművek II 7,5-4,5
Vízügyi SC II — Pénzügyőr SE III 6-6
HÜSI SC II — REAC SISE 5,5-6,5
Fabulon-1st Saturday — Vasas SC II 7-5

Állás:

1. BEAC III 74
2. Fabulon-1st Saturday 70,5
3. Barcza GSC I 67
4. Vasas SC II 63,5
5-6. Híd-Unió SE I 61,5 (-2 büntetőponttal)
5-6. Újpesti KSE 61,5
7-8. Honvéd ASE III 56
7-8. REAC SISE 56
9. Vízügyi SC II 53
10. Pénzügyőr SE III 52,5
11. HÜSI SC II 51,5
12.  Tabáni Spartacus SE II 51

II. Bilek csoport:

Sárkány DSE-Sinus II — Siketek SC 8,5-3,5
Csepeli TK I — BEAC IV 4,5-7,5
RAC — Sirály-EKH I 5,5-6,5
A Láng MKKE I — MLTC III 6,5-5,5
Pestszentlőrinci SE II — Kárpáti ESK 7,5-4,5
Törekvés SE szabad

Állás:

1. Sárkány DSE-Sinus II 61 (sz)
2-3. Csepeli TK I 59,5 (sz)
2-3. Rákosligeti AC 59,5 (sz)
4. Sirály-EKH I 58,5 (sz)
5. MLTC III 58 (sz)
6-7. Törekvés SE 56 (sz)
6-7. A. Láng MMKE I 56
8-9. Siketek SC 50 (sz)
8-9. Pestszentlőrinci SE II 50 (sz)
10. BEAC IV 47 (sz)
11. Kárpáti ESK 44,5 (sz)

III. Szén csoport:

Sárkány DSE-Sinus III — Pestszentimre 6,5-5,5
Barcza GSC II — RLSE 9,5-2,5
BEAC V — Sirály-EKH II 6-6
Híd-Unió II — Honvéd ASE IV 3,5-8,5
HÜSI SC III — MLTC IV 7,5-4,5
ATTE-ARIS szabad

Állás:

1. Honvéd ASE IV 64 (sz)
2-3. RLSE 62 (sz)
2-3. Sárkány DSE-Sinus III 62 (sz)
4. Barcza GSC II 61,5 (sz)
5. Sirály-EKH II 60 (sz) (-2 büntetőponttal)
6. BEAC V 53 (sz) (-2 büntetőponttal)
7. ATTE-ARIS 52,5 (sz)
8. Híd-Unió SE II 50 (sz) (-6 büntetőponttal)
9. Pestszentimre 49,5 (sz)
11. HÜSI SC III 38 (sz)
10. MLTC IV 37,5

IV. Amatőr csoport:

Csepeli TK II –  BEAC VI 2-6
Sárkány DSE-Sinus IV  — A. Láng MKKE II 6-2 (versenybíróság utólagos eredménymegállapítása)
Sirály-EKH III –  Barcza GSC III 2-6

Végeredmény:
1. Barcza GSC III 46,5
2. A. Láng MKKE II 45,5 (-3 büntetőponttal)
3. Sirály EKH III 45
4. Sárkány DSE-Sinus IV 36,5 (-2 büntetőponttal)
5. Csepeli TK II 31,5
6. BEAC VI 16 (-14 büntetőponttal)

Budapesti Ifjúsági Sakk Csapatbajnokság
8. forduló

Hivatalos osztály:

Rájátszás az 1-4. helyért:

Sárkány DSE I (3) — MTK-Kőbánya (4,5)
Sárkány DSE II (2,5) — Barcza GSC I (5)

Rájátszás az 5-8. helyért:

BEAC I (4) — Vasas SC (5,5)
Tabáni Spartacus I (3,5) — Fabulon-Lombik (3)

Rájátszás a 9-12. helyért:

Kőbánya SC I (4) — MLTC (1,5)
Vízügyi SC (4,5) — Barcza GSC II (6)

Amatőr osztály:

1 Gárdonyi isk. (13) – HÜSI I (15)
2 BEAC II (12) – Sárkány III (15)
3 Sirály (15) – BKO-Losonci (11,5)
4 Sárkány IV (11) – Barcza III (14)
5 BEAC-Petőfi I (11) – Barcza IV (12,5)
6 BEAC-Sakksuli (11) – Virányos-Modern I (11)
7 Losonci isk. (10,5) – HÜSI II (11)
8 KSC III (9) – Lauder isk. (10)
9 KSC II (9,5) – Tabáni Spartacus II (9)
10 BEAC III (8) – Újlak isk. (8)
11 ISB isk. I (6,5) – BEAC-Petőfi II (8)
12 Kossuth isk. (8) – ISB isk. II (3)
13 Hóbagoly-Fabulon (7) – Virányos-Modern II (7,5)

Az amatőr bajnokság állása

Budapesti ifjúsági csapatbajnokság 7. forduló

Eredmények:

Ifi hivatalos osztály 
MTK-Kőbánya 2,5 - 1,5 SDSE II
Barcza I 3 - 1 SDSE I
Vasas SC 3 - 1 Tabáni Spartacus
Fabulon-Lombik 1,5 - 2,5 BEAC I
MLTC 0 - 4 Vízügyi SC
Barcza II 3,5 - 0,5 KSC
Ifi amatőr osztály 
Barcza III. 0,5 - 2,5 Sirály ÉK
HÜSI SC ifi I. 2 - 1 BEAC II
SDSE III 3 - 0 Losonci
BKO SE -Losonci 1 - 2 Barcza IV.
BEAC-Petőfi II. 0 - 3 Gárdonyi iskola
Lauder iskola 1 - 2 BEAC-Petőfi I.
Vir-Modern SE I. 2,5 - 0,5 KSC II.
KSC III. 0,5 - 2,5 SDSE IV
HÜSI SC ifi II. 3 - 0 Kossuth Lajos iskola
Újlak iskola 0 - 3 BEAC – Sakksuli
Tabáni Spartacus II 1 - 2 BEAC III
Vir-Modern SE II. 1,5 - 1,5 ISB I.
Hóbagoly-Fabulon 2,5 - 0,5 ISB II.
 

A BEAC-Petőfi II. – Gárdonyi iskola mérkőzés erősorrend-sértés miatt 3:0-ás eredménnyel a Gárdonyi iskola javára jóváírva.

Rájátszás az 1-4. helyért:

MTK-Kőbánya (2) — Sárkány DSE II (1)
Barcza GSC I (2) — Sárkány DSE I 2)

Rájátszás az 5-8. helyért:

Vasas SC (2,5) –  Tabáni Spartacus I (2,5)
Fabulon-Lombik (1,5) — BEAC I (1,5)

Rájátszás a 9-12. helyért:

MLTC (1,5) — Vízügyi SC (0,5)
Barcza GSC II (2,5) — Kőbánya SC I (3,5)

1. Barcza III (13,5) — Sirály (12,5)
2.  HÜSI I (13) — BEAC II (11)
3. Sárkány III (12) — Losonci isk. (10,5)
4. BKO-Losonci (10,5) — Barcza IV (10,5)
5.  BEAC-Petőfi II (9) — Gárdonyi isk. (10)
6. Lauder isk. (9) — BEAC-Petőfi I (9)
7. Virálnyos-Modern I (8,5) — KSC II (9)
8. KSC III (8,5)  – Sárkány IV (8,5)
9. HÜSI II (8) — Kossuth isk. (8)
10. Újlak isk. (8) — BEAC-Sakksuli (8)
11. Tabáni Spartacus II (8) — BEAC III (6)
12. Virányos-Modern II (6) — ISB isk. I (5)
13.  Hóbagoly-Fabulon (4,5) — ISB isk. II (2,5)

Az Amatőr bajnokság állása

Tisztelt Sporttársak! Tisztelt Sakkbarátok!

A Budapesti Sakkszövetség egy hónapja megválasztott elnöksége nagy lendülettel látott neki a munkának. Néhány fontosabb döntésünkről szeretném tájékoztatni az érdeklődőket.

Az elmúlt ülésünkön döntöttünk arról, hogy jelentkezünk az országos ifjúsági csapatbajnokság megrendezésére, amit hosszú éveken keresztül Miskolcon rendeztek. Sikerült megszereznünk ehhez a Fővárosi Önkormányzat támogatását is, aminek köszönhetően nagyon kedvező feltételekkel kaphatjuk meg erre a rendezvényre a Kós Károly kollégium mellett, a területen található Ybl Mikós Építőipari Szakképző Iskola kézilabda-pályányi sportcsarnokát is. Ennek köszönhetően a Budapesti Sakkszövetség mind az étkezés, mind a szállásköltség és a nevezési díj tekintetében jobb ajánlatot tud tenni a tavalyi miskolci áraknál. Meggyőződésünk, hogy az ország túlnyomó részének jóval kedvezőbb lesz ez a helyszín, a budapesti csapatok pedig összességében 2 millió forint körüli összeget takaríthatnak meg.

A teljes beszámoló megtekinthető pdf-formátumban.

I. Lilienthal csoport:

HÜSI SC II — Fabulon-1st Saturday 5,5-6,5
REAC SISE — Vízügyi SC II 7,5-4,5
Pénzügyőr SE III — Újpesti KSE 7-5
Tabáni Spartacus-Vízművek II — Barcza GSC I 4-8
BEAC III — Honvéd III 6-6
Híd-Unió I — Vasas SC II 6-6

Állás:

1. BEAC III 66,5
2. Fabulon-1st Saturday 63,5
3. Barcza GSC I 62,5
4. Vasas SC II 58,5
5. Híd-Unió SE I 56 (-2 büntetőponttal)
6. Újpesti KSE 54
7-8. Honvéd ASE III 49,5
7-8. REAC SISE 49,5
9. Vízügyi SC II 47
10-11.  Tabáni Spartacus SE II 46,5
10-11. Pénzügyőr SE III 46,5
12. HÜSI SC II 46

II. Bilek csoport:

A Láng MKKE I — Pestszentlőrinci SE II 4,5-7,5
MLTC III — Törekvés SE 7-5
Sirály-EKH I — Csepeli TK I 5,5-6,5
BEAC IV — Sárkány DSE-Sinus II 8-4
Siketek SC — Kárpáti ESK 4-8
RAC szabad

Állás:

1. Törekvés SE 56
2. Csepeli TK I 55 (sz)
3. Rákosligeti AC 54 (sz)
4-5. Sárkány DSE-Sinus I 52,5 (sz)
4-5. MLTC III 52,5 (sz)
6. Sirály-EKH I 52 (sz)
7. A. Láng MMKE I 49,5
8. Siketek SC 46,5 (sz)
9. Pestszentlőrinci SE II 42,5 (sz)
10. Kárpáti ESK 40 (sz)
11. BEAC IV 39,5 (sz)

III. Szén csoport:

MLTC IV — Híd-Unió II 2-10
Honvéd ASE IV — BEAC V 7,5-4,5
Sirály-EKH II — Barcza GSC II 6-6
RLSE — Sárkány DSE-Sinus III 6-6
Pestszentimre — ATTE-ARIS 4,5-7,5
HÜSI SC III szabad

Állás:

1. RLSE 59,5 (sz)
2-3. Sárkány DSE-Sinus III 55,5 (sz)
2-3. Honvéd ASE IV 55,5 (sz)
4. Sirály-EKH II 54 (sz) (-2 büntetőponttal)
5. ATTE-ARIS 52,5
6. Barcza GSC II 52 (sz)
7. Híd-Unió SE II 50,5 (sz) (-2 büntetőponttal)
8. BEAC V 47 (sz) (-2 büntetőponttal)
9. Pestszentimre 44 (sz)
10. MLTC IV 33
11. HÜSI SC III 30,5 (sz)

IV. Amatőr csoport:

Sárkány DSE-Sinus IV –  Sirály-EKH III 1-7
BEAC VI — A. Láng MKKE II 3-5
Barcza GSC III — Csepeli TK II 3,5-4,5

Állás:

1. A. Láng MKKE II 46,5
2. Sirály EKH III 43
3. Barcza GSC III 40,5
4. Sárkány DSE-Sinus IV 30,5 (-2 büntetőponttal)
5. Csepeli TK II 29,5
6. BEAC VI 16 (-8 büntetőponttal)

Polgár Judit előadása a sakk képesség- és személyiségfejlesztő hatásáról

Világbajnok és világranglista-vezető sakkozónk a Kőbányai Pedagógiai Napok keretében mondja el, milyen szerepe van a sakknak a kisgyerekkortól kezdve az életre nevelésben, a képességek kibontakoztatásában és a személyiségfejlődésben.

Az előadásra szeretettel várják az érdeklődő sakkozókat, oktatókat, pedagógusokat, szülőket.

Időpont: 2012. március 7. szerda, 15. 15-16.15

Helyszín: KÖSZI (Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ, 1105 Budapest, Előd u. 1.)

Amennyiben szívesen részt venne az előadáson, kérjük, telefonon jelentkezzen be a programra: 1/262-87-39