BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

gyombertamas bejegyzései

I. osztály, Lilienthal Andor csoport

Mattolda SSC I – HÜSI SC II 7,5:4,5
Barcza GSC I – Tabáni Spartacus II 7,5:4,5
SENSE I – Pénzügyőr SE III 4,5:7,5
Vasas SC II – Lombik-Fabulon 2:10
Sirály SE I – BEAC II 9:3
MTK Budapest III – Aquaréna KSC III 5,5:6,5

II. osztály, Bilek István csoport

A. Láng MKKE – Csepeli TK I 4,5:7,5
Barcza GSC II – Sárkány DSE II 5,5:6,5
SENSE II – Pénzügyőr SE IV 6,5:5,5
Törekvés SE – Palota Sakk I 4,5:7,5
Sirály SE II – Újpesti KSE I 6,5:5,5
MTK Budapest IV – Pestszentlőrinc II 6,5:5,5

III. osztály, Szén József csoport

ATTE-ARISZ – BEAC III 6:6
Csepeli TK II – Rákosliget 7:5
ART 3F SE – Pestszentimre 5:7
MTK Budapest V – Aquaréna KSC IV 6,5:5,5

Mattolda SSC II – HÜSI SC III 6,5:5,5
Barcza GSC III – Sárkány DSE III 5,5:6,5
Palota Sakk II – Sirály SE III 4:8
TF SE – Újpesti KSE II 7:5

Barcza GSC – Szentendrei SI 3:1
Pestszentlőrinc – Csepeli TK 1:3
HÜSI SC I – Aquaréna KSC 1:3
Pénzügyőr SE II – Pénzügyőr SE I 1,5:2,5
Újpesti KSE II – MTK Budapest I 1:3
Városgazda Akadémia – MTK Budapest II 0:4
Gyömrői SE – Újpesti KSE I 1:3

Az MTK Budapest I. csapatának 4. tábláján nem az eredményjelentő íven szereplő játékos játszott, ezért ezt a pontot az Újpesti KSE II javára jóváírtuk.

Véget ért az Amatőr osztály őszi fordulója a Törekvés Művelődési Központban.

A verseny chess-results oldalán a táblánkénti eredmények megtekinthetők, azonban a hivatalos végeredmény ezen a pdf-en tekinthető meg – a szoftver ugyanis nem tudja egyszerre kezelni a táblánkénti eredmények korrekt megjelenítését és a büntetőpontokat is.

A dobogósok:

1. Aquaréna KSC 25 pont (15 meccspont)
2. Sárkány DSE I 25 pont (14 meccspont)
3. MTK Budapest I 24,5 pont

Az iskolai verseny végeredménye:

1. Lauder I 22 pont
2. Losonci I 21,5 pont
3. Lauder II 17,5 pont

Gratulálunk az eredményesen szereplőknek, a tavaszi versenyen mindenkit visszavárunk!

Kedves Sporttársak!

A szokásosnál úgy egy héttel később, de publikálásra került a BSSZ által idén sorozatban a tizedik éve megrendezésre kerülő évzáró verseny, a Karácsonyi Open versenykiírása.
A torna visszakerült régi helyszínére, a Curia utcai sportszékház Kapcsos Lajosné termébe.
A versenykiírás megtekinthető a versenynaptár menüpontban, illetve ezen link segítségével.

Szeretettel várjuk a jelentkezőket!

Tisztelt Sporttársak!
A Magyar Sakkszövetség ifjúsági bizottsága egyeztetés és külön értesítés nélkül a 2019. március 23-24-i hétvégére tette az országos egyéni Diákolimpia döntőinek időpontját.
Ezen a hétvégén június óta ismert, hogy budapesti felnőtt, illetve ifjúsági csapatbajnoki fordulót is rendeztünk volna. Tekintettel azonban arra, hogy várhatóan a döntős szereplés a Budapest I. osztályú csapatok többségét súlyosan hátrányosan érinti a kötelező ifjúsági játékosok kiállítása miatt, illetve II. és III. osztályban több, ifjúsági játékosokra alapozó egyesület sem tudna kiállni emiatt, az ifjúsági csapatbajnokság fordulója pedig valószínűleg nem lenne megrendezhető, a Budapesti Sakkszövetség elnöksége egyhangú szavazással úgy határozott, hogy
  • a Budapesti ifjúsági csapatbajnokság utolsó fordulóját egy héttel később, 2019. március 30-án rendezi meg, illetve
  • a Budapesti felnőtt csapatbajnokság sorsolás szerinti 10. fordulója teljes egészében 2019. május 5-én kerül megrendezésre.

A sorsolás szerinti 11. forduló időpontja 2019. április 7. maradt. Ugyan az MSSZ ifjúsági bizottsága erre a hétvégére tette az országos csapat Diákolimpia döntőjét, a BSSZ elnöksége a legutóbbi hasonló esetet figyelembe véve úgy határozott, hogy ez a verseny nem érinti olyan mértékben a felnőtt csapatbajnokságon részt vevő ifjúsági játékosokat, hogy ezt az időpontot is módosítani kelljen.

A sorsolás szerinti 10. forduló áthelyezése annak érdekében történt a két utolsó forduló “elcsúsztatása” helyett, hogy a csapatoknak minél kevesebb problémájuk legyen az előre lefoglalt és újonnan igényelendő versenytermekkel.
A felnőtt csapatbajnokság utolsó két fordulóját a Csapatbajnokság 2018. – Sorsolás-párosítás menüpontban megtekinthető sorsolási táblázatok szerint rendezzük meg.
Az okozott kellemetlenségért – mi – elnézést kérünk.

Tisztelt Sporttársak!

2018. december 3-án, hétfőn nem leszek elérhető a Curia utcai fogadónapon, Szefcsek Gábor versenybíró-küldő sporttárs tart ügyeletet.
Emiatt pénzügyek intézésére holnap nem lesz lehetőség.

Megértésüket köszönöm
Gyömbér Tamás

I. osztály, Lilienthal csoport

HÜSI SC II – MTK Budapest III 6:6
Aquaréna KSC III – Sirály SE I 4,5:7,5
BEAC II – Vasas SC II 6,5:5,5
Lombik-Fabulon – SENSE I 7:5
Pénzügyőr SE III – Barcza GSC I 4,5:7,5
Tabáni Spartacus II – Mattolda SSC I 9:3

II. osztály, Bilek csoport

Csepeli TK I – MTK Budapest IV 7:5
Pestszentlőrinc II – Sirály SE II 3:9
Újpesti KSE I – Törekvés SE 7,5:4,5
Palota Sakk I – SENSE II 9:3
Pénzügyőr SE IV – Barcza GSC II 4,5:7,5
Sárkány DSE II – A. Láng MKKE 6,5:5,5

III. osztály, Szén csoport

BEAC III – MTK Budapest V 7:5
Aquaréna KSC IV – ART 3F SE 5:7
Pestszentimre – Csepeli TK II 10:2
Rákosliget – ATTE-ARISZ 6,5:5,5

HASE III – TF SE 4,5:7,5
Újpesti KSE II – Palota Sakk II 11:1
Sirály SE III – Barcza GSC III 6,5:5,5
Sárkány DSE III – Mattolda SSC II 7:5

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

Szentendrei SI – Csepeli TK 3:1
MTK Budapest II – MTK Budapest I 0:0
Pénzügyőr SE I – Barcza GSC 1:3
Aquaréna KSC – Újpesti KSE II 3:1
Gyömrői SE – Pestszentlőrinc 0,5:3,5
Újpesti KSE I – HÜSI SC I 1:3
Pénzügyőr SE II – HÜSI SC II 3:1

A Pénzügyőr SE II. csapata a 3. táblán erősorrend-sértés miatt jogosulatlan játékost szerepeltetett, pontját az ellenfél javára jóváírtuk. A FIDE felé a játszmában elért eredmény kerül lejelentésre.
Az MTK Budapest egyik csapata sem állt ki, mindkét csapat 1 büntetőpontot kapott.

A táblánkénti eredmények és a táblázat később kerülnek fel a honlapra. A büntetőpontok miatt a második fordulótól a chess-resultson szereplő pontállás nem tekinthető a bajnokság hivatalos állásának, csak a bssz.hu-n szereplő táblázat.

Amatőr osztály, őszi forduló

A 4-6. fordulók eredményei a verseny chess-results oldalán elérhetőek, a 7. forduló párosítása szintén.

I. osztály, Lilienthal csoport

Tabáni Spartacus II – HÜSI SC II 4:8
Mattolda SSC I – Pénzügyőr SE III 4,5:7,5
Barcza GSC I – Lombik-Fabulon 3:9
SENSE I – BEAC II 3,5:8,5
Vasas SC II – Aquaréna KSC III 8:4
Sirály SE I – MTK Budapest III 6,5:5,5

II. osztály, Bilek csoport

Sárkány DSE II – Csepeli TK I 5,5:6,5
A. Láng MKKE – Pénzügyőr SE IV 8,5:3,5
Barcza GSC II – Palota Sakk I 4:8
SENSE II – Újpesti KSE I 1:11
Törekvés SE – Pestszentlőrinc II 5:7
Sirály SE II – MTK Budapest IV 7,5:4,5

III. osztály, Szén csoport

Rákosliget – BEAC III 4,5:7,5
ATTE-ARISZ – Pestszentimre 6,5:5,5
Csepeli TK II – Aquaréna KSC IV 4,5:7,5
ART 3F SE – MTK Budapest V 5:7

Sárkány DSE III – HÜSI SC III 9:3
Mattolda SSC II – Sirály SE III 7:5
Barcza GSC III – Újpesti KSE II 1:11
Palota Sakk II – HASE III 1:11

A Sirály SE III. csapata idénybeli harmadik kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

MTK Budapest I – Újpesti KSE I 3,5:0,5
Pestszentlőrinc – Aquaréna KSC 2:2
MTK Budapest II – Pénzügyőr SE II 3,5:0,5
HÜSI SC I – Pénzügyőr SE I 1:3
Barcza GSC – Gyömrő 3:1
HÜSI SC II – Szentendrei SI 0:4
Csepeli TK – Városgazda Akadémia 4:0
Újpesti KSE II erőnyerő

A táblánkénti eredmények egyelőre csak a verseny chess-results oldalán tekinthetők meg.

Az Amatőr osztály őszi versenyének első három fordulója lezajlott, az eredmények szintén chess-resultson követhetők.