BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

I. osztály, Lilienthal csoport
SENSE I – Vasas SC II 5,5:6,5
BEAC II – Újpesti KSE I 6,5:5,5
Pénzügyőr SE III – Palota Sakk I 10:2
Aquaréna KSC III – Mattolda SSC I 7,5:4,5
Barcza GSC I – Fabulon 4,5:7,5
MTK Budapest III – Csepeli TK I 8:4

II. osztály, Bilek csoport
HASE III-Hóbagoly – A. Láng MKKE 5,5:6,5
Törekvés SE – Tabáni Spartacus II 6:6
BEAC III – HÜSI SC II 2:10
Pestszentlőrinc II – Sárkány DSE II 3:9
Barcza GSC II – SENSE II 8:4
MTK Budapest IV – Sirály SE II 8:4

III. osztály, Szén csoport
Sirály SE III – Sárkány DSE III 5:7
Palota Sakk II – MTK Budapest V 5:7
Újpesti KSE II – HÜSI SC III 6:6
Aquaréna KSC IV – ATTE-ARISZ 3,5:8,5

Csepeli TK II – Mattolda SSC II 2,5:9,5
Pénzügyőr SE IV – Aquaréna KSC V 7:5
Barcza GSC III – Pestszentimre 3,5:8,5
Rákosliget – ART 3F SE 2:10

Az AKSC IV. csapata idénybeli 3. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.
Az AKSC V. csapata 1. táblán kontumált, ezért 1 büntetőpontot kapott.

A harmadik versenynap is véget ért a Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság 2017/18. évi küzdelmeiben a Törekvés Művelődési Központban.

Az Amatőr osztályban az utolsó három fordulóra került sor, már ami az őszi versenyt illeti. A bajnokságban két csapat is veretlen maradt 9 fordulót követően, közülük fél ponttal többet gyűjtve riválisánál az Aquaréna KSC együttese lett a bajnok.
Második helyre az utolsó fordulót megelőzően még vezető Óbudai SI I. csapata futott be, míg a bronzérmek a Lauder Iskola I. játékosainak nyakába kerültek. Ugyanők nyerték a legjobb iskolai csapatnak járó kupát is, ebben a kategóriában második helyen a Lázár Ervin Iskola, míg harmadik helyen a Lauder Iskola II. csapata végzett.

A verseny chess-results oldalán tekinthetők meg a táblánkénti eredmények, a hivatalos végeredmény azonban – miután a chess-resultson nincs mód egyszerre megjeleníteni a táblánkénti eredményeket és a büntetőpontokat is levonni – ebben a pdf file-ban látható (a Csapatbajnokság 2017. -> Sorsolás-párosítás menüben is megtalálható).

A Hivatalos osztály Ádám György csoportban a harmadik fordulóra került sor. A mai csapateredmények:
Sárkány DSE I – MTK Budapest I 1:3
Aquaréna KSC I – MTK Budapest II 3:1
Pénzügyőr SE I – Aquaréna KSC II 2:2
Sárkány DSE II – Pénzügyőr SE II 4:0
Pestszentlőrinc – HÜSI SC 2:2
MTK Budapest III – Palota Sakk 2,5:1,5

A táblánkénti eredmények és a következő forduló párosítása legkésőbb hétfőn felkerül a honlapra.

A Budapesti Sakkszövetség 2017-ben is megrendezi már hagyományossá vált évzáró sakkversenyét, a Karácsonyi Opent a két ünnep között.

Az idei verseny már a kilencedik a sorban, azonban idén a megszokottól eltérő, új versenyhelyszínen kerül sor a tornára: a XIII. kerületi Duna Towerben, a MetLife igazgatóságán. Tömegközlekedéssel legegyszerűbb az 1-es villamos Népfürdő utcai megállóját választani, de az Árpád híd metróállomástól (illetve metrópótló autóbuszmegállótól) sincs nagyon messze az épület.

Bízunk benne, hogy az új helyszín elnyeri majd a játékosok tetszését, és a szokásos jó hangulat és nemes versengés fogja jellemezni a versenyt.

Az open kiírása megtalálható mind a Versenynaptár menüpontban, mind ez alatt a link alatt.

Szeretettel várjuk régi és új versenyzőinket egyaránt!

A Budapesti Sakkszövetség versenybírósága 2 büntetőpontot rótt ki a HASE III-Hóbagoly csapatára, amiért a Bilek csoport 2. fordulójában 4 vonal feletti játékossal ült asztalhoz.
A döntést az adott mérkőzésen emlékezetből ültető csapatvezető tudomásul vette.

I.osztály, Lilienthal csoport
Csepeli TK I – Barcza GSC I 4:8
Fabulon SC – Aquaréna KSC III 7:5
Mattolda SSC I – Pénzügyőr SE III 6,5:5,5
Palota Sakk I – BEAC II 4:8
Újpesti KSE I – SENSE I 5:7
Vasas SC II – Sirály SE I 5,5:6,5

II. osztály, Bilek csoport
A. Láng MKKE – MTK Budapest IV 4,5:7,5
Sirály SE II – Barcza GSC II 8,5:3,5
SENSE II – Pestszentlőrinc II 6,5:5,5
Sárkány DSE II – BEAC III 5,5:6,5
HÜSI SC II – Törekvés SE 10:2
Tabáni Spartacus II – HASE III-Hóbagoly 9:3

A HASE III. csapata szezonbéli 5. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

III. osztály, Szén csoport
Sárkány DSE III – Aquaréna KSC IV 8:4
ATTE-ARISZ – Újpesti KSE II 7:5
HÜSI SC III – Palota Sakk II 9,5:2,5
MTK Budapest V – Sirály SE III 5,5:6,5

Mattolda SSC II – Rákosliget 6:6
ART 3F SE – Barcza GSC III 6,5:5,5
Pestszentimre – Pénzügyőr SE IV 8,5:3,5
Aquaréna KSC V – Csepeli TK II 10,5:1,5

A CsTK II. csapata a 2. táblán kontumált, eredményéből ezért 1 pontot levontunk.

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

MTK Budapest II – MTK Budapest I 0:3
Aquaréna KSC II – Sárkány DSE I 0:4
Aquaréna KSC I – Pestszentlőrinc 4:0
MTK Budapest III – Pénzügyőr SE I 0:4
HÜSI SC – Pénzügyőr SE II 2:2
Palota Sakk – Sárkány DSE II 1,5:2,5

A táblánkénti eredmények vasárnap kerülnek fel a weboldalra.

Amatőr osztály

A részletes eredmények és a 7. forduló párosítása megtalálható a verseny chess-results oldalán.
A helyezéseknél a Swiss Manager program technikai sajátosságai miatt a büntetőpontokat nem tudjuk megjeleníteni.
A 4. fordulóban első táblán kontumált, és 1-1 büntetőpontot kapott az alábbi 4 csapat: Pomáz II, Sirály I, Óbudai Nagy László Iskola I, Óbudai Nagy László Iskola V

I.osztály, Lilienthal Andor csoport
Sirály SE I – Újpesti KSE I 7,5:4,5
SENSE I – Palota Sakk I 5:7
BEAC II – Mattolda SSC I 7:5
Pénzügyőr SE III – Fabulon-Lombik 4:8
Aquaréna KSC III – Csepeli TK I 6,5:5,5
Barcza GSC I – MTK Budapest III 5:7

II. osztály, Bilek István csoport
Tabáni Spartacus II – A. Láng MKKE 7:5
HASE III-Hóbagoly – HÜSI SC II 4,5:7,5
Törekvés SE – Sárkány DSE II 6:6
BEAC III – SENSE II 7,5:4,5
Pestszentlőrinc II – Sirály SE II 3:9
Barcza GSC II – MTK Budapest IV 6:6

A HASE III. csapata szezonbeli 4. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

III. osztály, Szén József csoport
MTK Budapest V – Sárkány DSE III 8:4
Sirály SE III – HÜSI SC III 7:5
Palota Sakk II – ATTE-ARISZ 4,5:7,5
Újpesti KSE II – Aquaréna KSC IV 5:7

Aquaréna KSC V – Mattolda SSC II 5:7
Csepeli TK II – Pestszentimre 3,5:8,5
Pénzügyőr SE IV – ART 3F SE 8:4
Barcza GSC III – Rákosliget 6,5:5,5

Tisztelt Sporttársak!

A Mattolda SSC, valamint a Sárkány DSE csapata versenyhelyiség-cserére kényszerült a szezon hátralévő részére.
A weboldalon frissítve vannak mind a címjegyzékek, mind az érintett csapatok erőlistái.
Az új adatok:

Mattolda SSC
1152 Budapest, Szentmihályi út 167-169.
Asia Center keleti szárny, 4. emelet Gyémánt terem

Sárkány DSE
1173 Budapest, Ferihegyi út 115.
Podmaniczky János Evang. Ált. Iskola

A Budapesti Felnőtt Sakk Csapatbajnokság I. osztályának eddigi partijai felkerültek a Játszmák menüpontba.

A feldolgozásért köszönet illeti Magyar Ottó János FIDE mestert.

Elindultak a sakkórák a Törekvés Művelődési Házban.
A Budapesti Ifjúsági Sakk Csapatbajnokság első versenynapján az alábbi csapateredmények születtek:

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

MTK Budapest I – Sárkány DSE II 4:0
Pénzügyőr SE I – Aquaréna KSC I 2:2
MTK Budapest II – HÜSI SC 3,5:0,5
Pestszentlőrinc – MTK Budapest III 2,5:1,5
Sárkány DSE I – Palota Sakk 3,5:0,5
Pénzügyőr SE II – Aquaréna KSC II 0,5:3,5

Amatőr osztály őszi forduló

Minden információ és a következő forduló párosítása megtalálható a verseny chess-results oldalán.