BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

I. osztály, Lilienthal csoport

Újpesti KSE I – Lombik-Fabulon 4,5:7,5
Vasas SC II – Sirály SE I 3,5:8,5
MTK Budapest III – Tabáni Spartacus II 8,5:3,5
Palota Sakk I – Morihana PSE III 4:8
SENSE I – Aquaréna KSC III 7:5
BEAC II – Barcza GSC I 4:8

II. osztály, Bilek csoport

Csepeli TK I – Hóbagoly SK 8,5:3,5
Mattolda SSC I – Sirály SE II 7:5
MTK Budapest IV – HÜSI SC II 2,5:9,5
Pestszentlőrinc II – TFSE 5,5:6,5
A. Láng MKKE – Törekvés SE 5,5:6,5
Sárkány DSE II – Barcza GSC II 4,5:7,5

III. osztály, Szén csoport

ATTE-ARISZ – Sárkány DSE III 5:7
MTK Budapest V – Morihana PSE IV 5,5:6,5
HÜSI SC III – Pestszentimre 3:9
Sirály SE III – Csepeli TK II 5,5:6,5

ART 3F SE – Palota Sakk II 9:3
Mattolda SSC II – Rákosliget 4:8
SENSE II – Aquaréna KSC IV 6,5:5,5
BEAC III – Barcza GSC III 6,5:5,5

I. osztály, Lilienthal csoport

Lombik-Fabulon – BEAC II 5,5:6,5
Barcza GSC I – SENSE I 9,5:2,5
Aquaréna KSC III – Palota Sakk I 10:2
Pénzügyőr SE III – MTK Budapest III 6,5:5,5
Tabáni Spartacus II – Vasas SC II 5:7
Sirály SE I – Újpesti KSE I 11:1

II. osztály, Bilek csoport

Hóbagoly SK – Sárkány DSE II 4,5:7,5
Barcza GSC II – A. Láng MKKE 5:7
Törekvés SE – Pestszentlőrinc II 5:7
TFSE – MTK Budapest IV 3:9
HÜSI SC II – Mattolda SSC I 3:9
Sirály SE II – Csepeli TK I 6,5:5,5

III. osztály, Szén csoport

Csepeli TK II – HÜSI SC III 1,5:10,5
Pestszentimre – MTK Budapest V 4,5:7,5
Pénzügyőr SE IV – ATTE-ARISZ 9:3
Sárkány DSE III – Újpesti KSE II 7,5:4,5

Palota Sakk II – BEAC III 2,5:9,5
Barcza GSC III – SENSE II 4:8
Aquaréna KSC IV – Mattolda SSC II 10,5:1,5
Rákosliget – ART 3F SE 5,5:6,5

A Mattolda SSC II négy táblán kontumált, 4 büntetőpontot kapott. Az első tábla kontumálásáért további 1 pont levonásra került a csapattól.
A Versenybíróság további 1 büntetőpontot rótt ki az MSSC II. csapatára Zoltán Lajos egyesületének egyidejűleg két csapatának összeállításában való szerepeltetése miatt.

I. osztály, Lilienthal csoport

Sirály SE I – Lombik-Fabulon 7,5:4,5
Újpesti KSE I – Tabáni Spartacus II 3,5:8,5
Vasas SC II – Pénzügyőr SE III 2,5:9,5
MTK Budapest III – Aquaréna KSC III 9:3
Palota Sakk I – Barcza GSC I 3,5:8,5
SENSE I – BEAC II 6:6

II. osztály, Bilek csoport

Sirály SE II – Hóbagoly SK 8:4
Csepeli TK I – HÜSI SC II 6,5:5,5
Mattolda SSC I – TFSE 7:5
MTK Budapest IV – Törekvés SE 8,5:3,5
Pestszentlőrinc II – Barcza GSC II 5:7
A. Láng MKKE – Sárkány DSE II 2:10

III. osztály, Szén csoport

Újpesti KSE II – Pénzügyőr SE IV 1:11
ATTE-ARISZ – Pestszentimre 7,5:4,5
MTK Budapest V – Csepeli TK II 7:5
HÜSI SC III – Sirály SE III 1,5:10,5
Sárkány DSE III szabad

Rákosliget – Palota Sakk II 9:3
ART 3F SE – Aquaréna KSC IV 5:7
Mattolda SSC II – Barcza GSC III 5:7
SENSE II – BEAC III 5,5:6,5

Tisztelt Sporttársak!

Elkészült a Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság 2019/2020. évadának versenykiírása, a Csapatbajnokság 2019. menüpontban megtekinthető és letölthető.

Az első forduló időpontja: 2019. november 9.
Nevezési határidő: 2019. október 25.
Helyszín: Törekvés MK, 1101 Bp. Könyves Kálmán krt. 25.

A zsúfolt versenynaptár miatt a harmadik fordulót kénytelenek voltunk december helyett (7-e és 14-e is munkanap) 2020 januárra tenni.

Eredményes versenyzést kívánok az előttünk álló szezonra!

Tisztelt Sporttársak!

Kialakult a Budapesti Felnőtt Csapatbajnokságok menetrendje, a sorsolás megtalálható a Csapatbajnokság 2019. Sorsolás-párosítás menüpontban.

Az I. osztályba 11 csapat nevezett (a Csepeli TK I. nem kívánt élni feljutási jogával). Miután a versenykiírás szerinti soron következő jogosult csapatok nem kívántak/tudtak élni az indulási lehetőséggel, a BSSZ elnöksége végül a Palota Sakk I. csapatát hívta meg a megüresedett helyre, akik vállalták a megmérettetést.

Budapest III. osztály a tavalyi szisztémában kerül megrendezésre:

  • Az alapszakaszban egy 9 és egy 8 csapatos A illetve B csoport került elosztásra a tavalyi helyezések alapján.
  • A 9 csapatos A csoport 9 fordulós körmérkőzést játszik a versenykiírás szerinti első 8 versenynapon. Egy extra versenynapot be kell iktatni számukra, ez 2020. január 19. vasárnap lesz . Ekkor kerül lejátszásra a sorsolási táblázat szerinti 9. forduló, hogy a párhuzamos-ellentétes sorsolási igények könnyebben kielégíthetők legyenek. A 4 mérkőzésből hármat a Curia u. 3. Kapcsos Lajosné termében meg tudunk rendezni, a helyválasztó csapatok terembérleti díjainak megspórolása érdekében. Az ilyen irányú igényeket kérjük legkésőbb 2019. október 31-ig jelezni szíveskedjenek a teremfoglalás miatt.
  • A 8 csapatos B csoport 7 fordulós körmérkőzést játszik a versenykiírás szerinti első 7 versenynapon. A 8. versenynap (2020. február 9.) számukra szabadnap.
  • A rájátszásban 3 csoport alakul ki az alapszakaszbeli helyezések alapján: egy felsőház, egy középsőház és egy alsóház. A felsőházba a két csoport 1-3., a középsőházba a 4-6. helyezettek kerülnek, míg az alsóházba az A csoport 7-9., illetve a B csoport 7-8. helyezett csapatai.
  • A csapatok magukkal viszik a rájátszásba az alapszakaszban egymás ellen elért eredményüket. A másik csoportból érkező csapatok ellen scheveningeni rendszerben játszanak úgy, hogy a helyválasztók fixen az alábbiak: 9. versenynap: B csoport, 10. versenynap: A csoport, 11. versenynap: B csoport.
  • A rájátszás párosítása helyezés szerint (a felsőházét írom le, de a másik két csoport ugyanezen szisztéma szerint kerül kialakításra):
    • 9. versenynap: B1-A3, B2-A1, B3-A2
    • 10. versenynap: A2-B1, A3-B2, A1-B3
    • 11. versenynap: B1-A1, B2-A2, B3-A3
  • Ebben a rendszerben az A csoport 1-6. helyezettjei 11, 7-9. helyezettjei 10, a B csoportban szereplő csapatok egységesen 10 mérkőzést játszanak a szezonban.
  • A 2020/2021. évi szezon Bp. II. osztályába a felsőház 1-2. helyezett csapatai szereznek nevezési jogot, a versenykiírás 5. pontjának figyelembe vételével.
  • Az alapszakasz két csoportja:
    • A csoport: Pénzügyőr SE IV, MTK Budapest V, Újpesti KSE II, ATTE-ARISZ, Pestszentimre, Sárkány DSE III, HÜSI SC III, Sirály SE III, Csepeli TK II
    • B csoport: SENSE II, ART 3F SE, AKSC IV, Mattolda SSC II, BEAC III, Barcza GSC III, Rákosliget, Palota Sakk II
A Budapesti Sportszövetségek Uniója idén is megtartja megszokott OKJ-s képzéseit a szokott menetrend szerint.


Ami miatt érdekes lehet:
- sportszakmai OKJ megszerzése még a jelenlegi OKJ rendszer megszűnése előtt (!!!)
- sportszövetségi ajánlás esetén -5% kedvezmény a képzési díjból
- lehetőség van a beiratkozás napján a sportedző és sportoktató képzés megkezdéséhez szükséges foglalkozás-egészségügyi engedély megszerzésére, így nincs szükség hosszas utánajárásra

„ Nagy az én utam,tudja egész világ,

S nem apad soha : mert végtelen .”

 

Fájó szívvel tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy

Benkő Pál 

NK. nagymester

2019. augusztus 25-én, életének 91. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt.

Felejthetetlen halottunk búcsúztatója 2019. szeptember 13-án délután 12:45 órakor a

Farkasréti Temető Makovecz termében lesz.

Szeretetünk nem múlik el soha.

 

Gyászolják :

          felesége: Ziki, gyermekei: Pálma és Dávid , unokája : Ádám, veje, sógornője, barátai és a sakkvilág.

          A Magyar Sakkszövetség saját halottjának tekinti.

Gyászjelentés

A körversenyek játszmái élőben követhetők az alábbi linkeken (valamint jó eséllyel a chess24, chessbase, chessbomb és followchess site-okon):

GM csoport

IM csoport

A versenyek eredményei a chess-results.com weboldalon megtekinthetők.

A játszmák letölthető formátumban:

GM csoport

IM csoport

Tisztelt Sporttársak!

Elkészült a Budapesti Felnőtt Csapatbajnokság 2019/20. évi versenykiírása.

Az ifjúsági csapatbajnokság kiírását az elnökség egy későbbi ülésén fogja véglegesíteni.
A regisztrációs felület már aktív.
A felnőtt csapatbajnokság nevezési határideje 2019. szeptember 2.

2019. július 24-én, szerdán 11:00-tól tartja a BSSZ elnöksége soron következő ülését a Magyar Sakkszövetség (Bp. V. Falk Miksa u. 10.) versenytermében.

Napirend:

  • országos ifjúsági csapatbajnokság megrendezése
  • Budapest open – szervezési kérdések (Korpics Zsolt)
  • budapesti felnőtt csapatbajnokság versenykiírása és közzététele
  • a budapesti ifi csb versenykiírása
  • a BSSZ pénzügyi helyzete – pénzügyi kötelzettségeink július közepén (Gyömbér Tamás)
  • egyebek