BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

Kedves Sakkbarátok!

Hetedik alkalommal rendezzük meg augusztus derekán a Budapest Opent, mely a szokásoknak megfelelően két csoportban várja a sakkozni vágyókat. Az A csoport nyílt verseny legalább 1600 FIDE értékszámmal rendelkezőknek, míg a B csoportba az 1700 FIDE Élő pont alattiak jelentkezését várjuk a megszokott helyszínen, az Aranytíz Kultúrházban.

Természetesen a hagyományos nemzetközi nagymester- és nemzetközi mesterverseny sem maradhat el. A két körmérkőzéses tornát idén Nagy László IO szervezi (firstsat@hu.inter.net), míg a svájci versenyekre a bpchesstournament@gmail.com email címen lehet jelentkezni Korpics Zsoltnál.

A versenykiírás itt megtekinthető.

Szeretettel várunk minden sakkbarátot a hagyományos nyár végi versenyünkön!

Nádasi Balázs főszervezésében Budapesti Óvodás Sakkbajnokságot rendeznek 2017. június 4-én a Törekvésben. Szeretettel várnak minden jelentkezőt a szervezők.
A részletes kiírást lásd a Versenynaptár menüpontban.

A csapatbajnokságok hivatalos végeredményének a bssz.hu weboldalon található táblázatok tekintendők. A chess-results.com oldalon a ténylegesen lejátszott partik eredményei szerepelnek, illetve ott nincs mód a büntetőpontok levonására sem a csapateredményekből az egyéni eredmények megjelenítése mellett.

I. osztály, Lilienthal csoport
SENSE I – MTK Budapest III 3,5:8,5
BEAC II – Pénzügyőr SE III 5:7
Újpesti KSE I – Palota Sakk I 5:7
Mattolda SSC I – Barcza GSC I 5,5:6,5
Tabáni Spartacus II – Sirály I 5,5:6,5
Vasas SC II – Fabulon-Lombik 5:7

A bajnokság végeredménye:

1. MTK Budapest III 85,5 pont
2. Fabulon-Lombik-1st Sat. 83 pont
3. Sirály I 73 pont
4. Vasas SC II 65,5 pont
5. Mattolda SSC I 63,5 pont
6. Újpesti KSE I 63 pont
7. Palota Sakk I 61 pont
8. Pénzügyőr SE III 60,5 pont
9. SENSE I 60 pont
10. BEAC II 58,5 pont
11. Barcza GSC I 58 pont
12. Tabáni Spartacus 56,5 pont

II. osztály, Bilek csoport
Csepeli TK – MTK Budapest IV 9:3
BEAC III – A. Láng MKKE 4,5:7,5
Sárkány DSE II – HÜSI SC II 3,5:8,5
Mattolda SSC II – Barcza GSC II 5:7
Aquaréna KSC III – Pestszentlőrinc II 8:4
Törekvés SE – SENSE II 4,5:7,5

A Sárkány DSE II. csapata szezonbeli 3. és 4. kontumálásáért 4 büntetőpontot kapott.

A bajnokság végeredménye:

1. Aquaréna KSC III 92 pont
2. Csepeli TK 83,5 pont

3. HÜSI SC II 83 pont
4. A. Láng MKKE 70 pont
5. BEAC III 62,5 pont
6. Sárkány DSE II 61,5 pont (11 meccspont)
7. Törekvés SE 61,5 pont (10 meccspont)
8. SENSE II 59 pont
9. Barcza GSC II 58,5 pont
10. MTK Budapest IV 58 pont
11. Pestszentlőrinc II 57,5 pont
12. Mattolda SSC II 39 pont

III. osztály, Szén csoport
MLTC II – Pestszentimre 9,5:2,5
MTK Budapest V – Újpesti KSE II 10,5:1,5
Pénzügyőr SE IV – Sirály II 5,5:6,5
Sárkány DSE III – Honvéd ASE III 1,5:10,5
Aquaréna KSC IV – Aquaréna KSC V -2:8
Rákosliget – Barcza GSC III 8:4
ATTE-ARISZ – HÜSI SC III 5:7
Palota Sakk II – BEAC IV 5,5:6,5

Az Aquaréna KSC IV. csapata nem állt ki, így 2 büntetőpontot kap, míg az AKSC V. csapata 8 pontot.
A Sárkány DSE III. csapata évadbeli 3. és 4. kontumálásáért 4 büntetőpontot, az első két táblán történt kontumálásért további 2 büntetőpontot kapott.
A HASE III-Hóbagoly csapata évadbeli 4. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.
A BEAC IV. csapata idénybeli 10. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.
A Palota Sakk II. csapata a 11-12. táblán erősorrend-sértést követett el emlékezetből való ültetés következtében.

A bajnokság végeredménye:

Felsőház:
1. Sirály II 52 pont (12 meccspont)
2. MTK Budapest V 52 pont (11 meccspont)

3. HASE III – Hóbagoly 51 pont
4. MLTC II 46 pont
5. Pestszentimre 34,5 pont
6. Sárkány DSE III 31,5 pont
7. Újpesti KSE II 31 pont
8. Pénzügyőr SE IV 30 pont

Alsóház:
1. Aquaréna KSC V 46,5 pont
2. Barcza GSC III 45 pont
3. Palota Sakk II 41,5 pont
4. HÜSI SC III 38,5 pont
5. ATTE-ARISZ 37 pont (5 meccspont)
6. Rákosliget 37 pont (4 meccspont)
7. Aquaréna KSC IV 33 pont
8. BEAC IV 28,5 pont

Tisztelt Sporttársak!

A bajnokság eddigi fordulóinak átvizsgálásakor a Versenybíróság megállapította, hogy a Bilek csoport 8. fordulójában lejátszott MTK Budapest IV – HÜSI SC II mérkőzésen a hazai csapat első két tábláján Schreuder Peters Misja és Yip Michael jogosulatlanul szerepelt, hiszen a megelőző fordulókban mindkét játékos 5 partit váltott már a Budapest I. osztályban szereplő MTK Budapest III. csapatában.

A Versenybíróság döntésének értelmében az érintett két táblán a jogosulatlan szereplés miatt a csapatbajnoki pontok a HÜSI SC II. csapata számára jóváírásra kerülnek (fél-fél pont mindkét táblán), a mérkőzés végeredménye így 5,5:6,5 lett.
A két jogosulatlanul szerepeltetett játékosért az MTK Budapest IV. csapata fejenként 1, azaz összesen 2 büntetőpontban is részesül.

Kérek minden, több bajnoki osztályban is csapatot indító csapatvezetőt, hogy az utolsó fordulóban is fokozottan ügyeljenek a versenykiírás 8.2.4-es pontjának betartására!

A Magyar Egyetemi-Főiskolai egyéni és csapat sakkbajnokságot szombaton, május 6-án rendezik az ELTE Egyetemi Kollégium Kőrösi Csoma Sándor Tagkollégiumában (Budapest, 1118 Dayka Gábor utca 4.)

Regisztráció 9 órától 9:45-ig. Az első forduló 10 órakor kezdődik, (díjkiosztó kb. 14.30-kor lesz)

Részt vehetenek rajta az államilag elismert diplomát adó, felsőoktatási intézmények, illetve az érettségi utáni emelt szintű képzést nyújtó szakiskolák képviseletében

• azok a hallgatók indulhatnak, akik oklevelet adó képzésben vesznek részt a verseny időpontjában, és az adott félévre a nevező intézménybe beiratkozott (nappali, levelező, esti távoktatásban, illetve doktorandus képzésben résztvevő) hallgatói, állampolgárságra és életkorra tekintet nélkül;

• illetve akiknek a nevező felsőoktatási intézményben szerzett záróbizonyítványuk kelte nem haladja meg az egy évet (2016. évben végzettek).

A nevezés alapján diák- és személyi igazolvánnyal azonosítják a résztvevő sportolók személyazonosságukat, felsőoktatási státuszukat.

Az előregisztrációs nevezési határidő (meghosszabbítva): 2017. május 5.

A nevezéskor a következőket kell megadni: Név, születési dátum és az oktatási intézmény nevének megadásával e-mail-ben a grimmgy@t-online.hu címre.

Bővebb információk a versenynaptárban található versenykiírásban

Az alábbi linkek segítségével letölthetők a 2017. évi közgyűléssel kapcsolatos dokumentumok:

Szakmai beszámoló 2016/17. évad
Pénzügyi beszámoló 2016.
2017. évi költségvetés tervezet
2016. évi főkönyvi kivonat

I. osztály, Lilienthal csoport
Fabulon-Lombik – SENSE I 10:2
Sirály I – Vasas SC II 7,5:4,5
Barcza GSC I – Tabáni Spartacus II 9:3
Palota Sakk I – Mattolda SSC I 8,5:3,5
Pénzügyőr SE III – Újpesti KSE I 7:5
MTK Budapest III – BEAC II 8:4

A SENSE I. csapata kötelező ifjúsági játékos kontumálásáért 1 büntetőpontot kapott.

II.osztály, Bilek csoport
SENSE II – Csepeli TK 1,5:10,5
Pestszentlőrinc II – Törekvés SE 6:6
Barcza GSC II – Aquaréna KSC III 4,5:7,5
HÜSI SC II – Mattolda SSC II 10,5:1,5
A. Láng MKKE – Sárkány DSE II 8,5:3,5
MTK Budapest IV – BEAC III 5,5:6,5

III. osztály, Szén csoport
Újpesti KSE II – MLTC II 8:4
Pestszentimre – MTK Budapest V 4:8
Honvéd ASE III – Pénzügyőr SE IV 9:3
Sirály II – Sárkány DSE III 8:4
Aquaréna KSC V – Palota Sakk II 5:7
HÜSI SC III – Rákosliget 5:7
Barcza GSC III – ATTE-ARISZ 8:4
BEAC IV – Aquaréna KSC IV 4,5:6,5

A BEAC IV. csapata 3 kontumálásért (szezonbeli 7-8-9.) 6 büntetőpontot, illetve a 3. tábla kontumálásáért további 1 büntetőpontot kapott.
Az Aquaréna Kőbánya SC IV. csapata szezonbeli 5. kontumálásáért 2 büntetőpontot, a 3. tábla kontumálásáért további 1 büntetőpontot kapott.

A Budapesti Tavaszi Fesztivál Nemzetközi Nyílt Sakkverseny kapcsán Szabó András, Szabó László nagymester unokaöccse egy igen nemes felajánlást tett: a versenyen legjobban szereplő ifjúsági sakkozók versenyzésének támogatására összesen 1 000 000 Ft-ot ajánl fel.
A díjak szakmai odaítélését a Budapesti Sakkszövetség elnökségére bízta, amely meghozta döntését.
A díjazottak névsora (összegek nélkül):

  • Csíki Endre (Kisújszállási SE)
  • Érseki Tamara (Tapolca VSE)
  • Juhász Ágoston (MTK)
  • Kántor Gergely (Aquaprofit Nagykanizsai TSK)
  • Kovács Judit (Honvéd ASE)
  • Kozák Ádám (Csuti SK Zalaegerszeg)
  • Krstulovic Alex (Aquaprofit Nagykanizsai TSK)
  • Losonczi Marcell (ASE Paks)
  • Marosi Levente (MTK)
  • Pásztor Balázs (Géniusz SE Tata-Naszály)

A díjak átadásának részleteivel kapcsolatban a következő hetekben meg fogjuk keresni az érintetteket.
Mindegyiküknek gratulálunk az eredményes szerepléshez, és további sikereket kívánunk!

 

Hosszú távú megoldásként szeretnénk megerősíteni NB I-es csapatunkat. Szívesen látunk sportkörünkben azonban minden sakkozót – kortól, nemtől és minősítéstől függetlenül, akiknek játéklehetőséget biztosítunk a játékerő függvényében NB I-es, Budapest II. és Budapest III. osztályú vagy ifjúsági csapatainkban.

Keresünk továbbá edzőt – magasabb minősítésű sakkozóinkhoz és sakkoktatót – gyakorlattal, jó pedagógiai érzékkel, az egyesületünk szervezésében több iskolában folyó sakkoktatáshoz. Alkalmazási feltétel: átigazolás a HÜSI-hez.

Érdeklődés Valis János sportegyesületi elnöknél: husi.sc@gmail.com vagy +36 20 9343066.

2017. április 22-én a XVII. kerületi Podmaniczky iskolában a Sárkány DSE ifjúsági sakkversenyt rendez, mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

A versenykiírás megtekinthető pdf formátumban.