BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

Tisztelt Sporttársak!

A Főpolgármesteri Hivatal Humán Területek Főpolgármester-helyettesi Irodájától kapott tájékoztatás alapján ezúton tájékoztatok mindenkit, hogy a Curia u. 3. szám alatti sportszékház épületébe a külsős látogatók belépése a következő rendelkezésig nem engedélyezett.

Ez egyben azt is jelenti, hogy – bár nem hiszem, hogy sokan éltek volna a lehetőséggel az elkövetkező hetekben – a félfogadás egyelőre szünetel. Esetleges halaszthatatlan ügyintézéssel kapcsolatban (pl. bírói díj kifizetése) telefonon beszéljünk meg egy helyszínt és időpontot.

Gyömbér Tamás

Kedves Sakkozók!
Kedves Szülők!
Kedves Csapatvezetők!
Kedves Szakosztályvezetők!

Magyarország kormányának március 11-i döntése értelmében a budapesti ifjúsági csapatbajnokság március 21-i zárófordulója elmarad. A járvány további alakulásától függően egy későbbi időpontban dönt a Budapesti Sakkszövetség elnöksége a záróforduló új időpontjáról, vagy annak végleges törléséről.

A felnőtt budapesti csapatbajnokság április 5-i fordulójának elhalasztásáról a budapesti elnökség március 17-i ülésén születik döntés.

Budapest, 2020. március 12.

Lovas Zsolt
Budapesti Sakkszövetség elnöke

A Hivatalos osztályban a 6., az Amatőr osztályban a 4-6. fordulók kerültek megrendezésre a Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokságon.
Utóbbi verseny eredményei folyamatosan frissítve jelentek meg a verseny chess-results oldalán.

A Hivatalos osztály csapateredményei:

MTK Budapest I – Csepeli TK I 4:0
Morihana PSE I – Sárkány DSE 0,5:3,5
Aquaréna KSC I – MTK Budapest II 0,5:3,5
Baptista SI – Újpesti KSE I 2:2
Aquaréna KSC II – Barcza GSC 0,5:3,5
Gyömrői SE – HÜSI SC 1:3
Városgazda SA – Morihana PSE II 1:3

A táblánkénti eredmények és a párosítás hamarosan felkerülnek a chess-resultsra.

I. osztály, Lilienthal csoport

Lombik-Fabulon – Tabáni Spartacus II 6:6
Sirály SE I – Morihana PSE III 8:4
Újpesti KSE I – Aquaréna KSC III 7:5
Vasas SC II – Barcza GSC I 3,5:8,5
MTK Budapest III – BEAC II 7,5:4,5
Palota Sakk I – SENSE I 6:6

II. osztály, Bilek csoport

Hóbagoly II – HÜSI SC II 3,5:8,5
Sirály SE II – TFSE 6:6
Csepeli TK I – Törekvés SE 6,5:5,5
Mattolda SSC I – Barcza GSC II 8,5:3,5
MTK Budapest IV – Sárkány DSE II 7,5:4,5
Pestszentlőrinc II – A. Láng MKKE 6:6

A Csepeli TK idénybeli 3. és 4. kontumálásáért 4 büntetőpontot kapott. Az egyik a 3. táblán történt, ezért további 1 büntetőpont jár a csapatnak.

III. osztály, Szén csoport

Sárkány DSE III – BEAC III 8:4
Újpesti KSE II – ART 3F SE 4:8
Morihana PSE IV – Rákosliget 10,5:1,5

MTK Budapest V – SENSE II 5,5:6,5
Sirály SE III – AKSC IV 5:7
ATTE-ARISZ – Barcza GSC III 3,5:8,5

HÜSI SC III – Palota Sakk II 9:3
Csepeli TK II – Mattolda SSC II 3:9

A Csepeli TK II idénybeli 3. és 4. kontumálásáért 4 büntetőpontot kapott.
A Palota Sakk II idénybeli 4. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

Véget értek a budapesti Diákolimpia küzdelmei. Utolsóként a versenyzők, valamint az I. és II. korcsoportosok küzdöttek meg egymással a továbbjutó helyekért.
Minden kategóriában az első 5 helyezett jogosult nevezni az országos döntőre, Debrecenbe. A versenykiírás egy héten belül várható a chess.hu és a diakolimpia.hu weboldalakon.
A bajnokok (a kategóriákra kattintva megtekinthető a teljes eredménylista):

Lány I: Hangyál Anna (Óbudai Nagy László ÁI)
Lány II: Hangyál Dóra (Óbudai Nagy László ÁI)
Lány III: Karácsonyi Luca (Budai Ciszterci Szt. Imre Gimn.)
Lány IV: Sulyok Eszter (ELTE Apáczai Csere János Gimn.)
Lány V: Koltai Dóra (Eötvös József Gimn.)
Lány VI: Shan Zhengwen (Szent László Gimn.)
Fiú I: Szuhorukov Marcell (Nagy László ÁIG)
Fiú II: Csernyik Márk (Bakáts Téri Ének-zenei ÁI)
Fiú III: Palczert Mátyás (Bókay Árpád ÁI)
Fiú IV: Juhász Ágoston Botond (Lauder Javne Isk.)
Fiú V: Persányi Barnabás (Toldy Ferenc Gimn.)
Fiú VI: László Csaba (Bolyai János Műszaki Szakgimn.)

I. osztály, Lilienthal csoport

Palota Sakk I – Lombik-Fabulon 2:10
SENSE I – MTK Budapest III 1,5:10,5
BEAC II – Vasas SC II 4,5:7,5
Barcza GSC I – Újpesti KSE I 10:2
Aquaréna KSC III – Sirály SE I 3,5:8,5
Morihana PSE III – Tabáni Spartacus II 4,5:7,5

II. osztály, Bilek csoport

Pestszentlőrinc II – Hóbagoly II 7,5:4,5
A. Láng MKKE – MTK Budapest IV 3:9
Sárkány DSE II – Mattolda SSC I 5:7
Barcza GSC II – Csepeli TK I 4,5:7,5
Törekvés SE – Sirály SE II 3,5:8,5
TFSE – HÜSI SC II 6:6

III. osztály, Szén csoport

BEAC III – Újpesti KSE II 4,5:7,5
ART 3F SE – Morihana PSE IV 5,5:6,5
Rákosliget – Sárkány DSE III 6:6

SENSE II – Sirály SE III 5:7
Aquaréna KSC IV – ATTE-ARISZ 3,5:8,5
Barcza GSC III – MTK Budapest V 6:6

Palota Sakk II – Csepeli TK II 6:6
Mattolda SSC II – Pestszentimre 3:9

A Palota Sakk II szezonbeli 4. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

Kedves Diáksakkozók, Tanárok!

Elkészült az utolsó budapesti Diákolimpia nevezéseinek visszaigazolása is. További nevezésre nincs lehetőség.
Két nevezés lett elutasítva, mindkét leány elindult a kerületi Amatőr versenyen, és ezután nevezett az értékszámosok közé, őket sajnos nem tudjuk fogadni.
A függőben maradt nevezők (10-en vannak) még nem neveztek az MDSZ felületén, erről a regisztráció során megadott email címükre értesítést kaptak.

A nevezes.diakolimpia.hu felületen történő nevezés hiányában nincs lehetőség a budapesti döntőn való részvételre!
Ezen a honlapon csak az iskola pedagógusai jogosultak nevezni. A hiánypótlásra 2020. február 20. csütörtökig kaptak haladékot az érintettek.

Azokban a csoportokban, ahol 9 vagy 10 játékos lesz, a 7 fordulós svájci verseny helyett 9 fordulós körmérkőzés lesz a lebonyolítási forma, természetesen változatlan időkontrollal.

A verseny első fordulójának párosítása elkészült, és megtekinthető a chess-results.com weboldalon.

Az erőlisták is felkerültek a honlapra.

I. osztály, Lilienthal csoport

Lombik-Fabulon – Morihana PSE III 8:4
Tabáni Spartacus II – Aquaréna KSC III 3,5:8,5
Sirály SE I – Barcza GSC I 4,5:7,5
Újpesti KSE I – BEAC II 5:7
Vasas SC II – SENSE I 7:5
MTK Budapest III – Palota Sakk I 11:1

A SENSE kötelező ifjúsági játékost kontumált, 1 büntetőpontot kapott.

II. osztály, Bilek csoport

Hóbagoly SK – TFSE 5,5:6,5
HÜSI SC II – Törekvés SE 9,5:2,5
Sirály SE II – Barcza GSC II 7,5:4,5
Csepeli TK I – Sárkány DSE II 6,5:5,5
Mattolda SSC I – A. Láng MKKE 8:4
MTK Budapest IV – Pestszentlőrinc II 2,5:9,5

III. osztály, Szén csoport

Sárkány DSE III – Pestszentimre 8,5:3,5
Újpesti KSE II – Csepeli TK II 7,5:4,5
ATTE-ARISZ – Sirály SE III 6:6
MTK Budapest V – HÜSI SC III 2:10

A 2019/20. tanévi Amatőr Egyéni Sakk Diákolimpia budapesti döntője 8 korcsoportban lezajlott a Láng Művelődési Központban.
Minden kategóriában az első 5 helyezett szerzett jogot az országos döntőre való nevezésre (már ahol voltak annyian).
Gratulálunk a továbbjutóknak, és eredményes versenyzést kívánunk a döntőben április 3-5. között (a helyszín 1-2 héten belül kerül ismertetésre)!

A kategóriák bajnokai (a linkek alatt a teljes eredménylista megtekinthető):

III. kcs. lányok:
Sztrinkai Anna, Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium

III. kcs. fiúk:
Solti Bálint, Áldás Utcai Általános Iskola

IV. kcs. lányok:
Linkowski Júlia, Osztrák-Magyar Európaiskola

IV. kcs. fiúk:
Horváth Márk, Budapest XIV. Kerületi Szent István Gimnázium

V. kcs. lányok:
Pfandler Panna, Városmajori Gimnázium

V. kcs. fiúk:
Boér Zoltán, Óbudai Árpád Gimnázium

VI. kcs. lányok:
Szijj Zita Viktória, Kossuth Lajos Gimnázium

VI. kcs. fiúk:
Földi Teodor László, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium