BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

gyombertamas bejegyzései

I. osztály, Lilienthal csoport

Lombik-Fabulon – Tabáni Spartacus II 6:6
Sirály SE I – Morihana PSE III 8:4
Újpesti KSE I – Aquaréna KSC III 7:5
Vasas SC II – Barcza GSC I 3,5:8,5
MTK Budapest III – BEAC II 7,5:4,5
Palota Sakk I – SENSE I 6:6

II. osztály, Bilek csoport

Hóbagoly II – HÜSI SC II 3,5:8,5
Sirály SE II – TFSE 6:6
Csepeli TK I – Törekvés SE 6,5:5,5
Mattolda SSC I – Barcza GSC II 8,5:3,5
MTK Budapest IV – Sárkány DSE II 7,5:4,5
Pestszentlőrinc II – A. Láng MKKE 6:6

A Csepeli TK idénybeli 3. és 4. kontumálásáért 4 büntetőpontot kapott. Az egyik a 3. táblán történt, ezért további 1 büntetőpont jár a csapatnak.

III. osztály, Szén csoport

Sárkány DSE III – BEAC III 8:4
Újpesti KSE II – ART 3F SE 4:8
Morihana PSE IV – Rákosliget 10,5:1,5

MTK Budapest V – SENSE II 5,5:6,5
Sirály SE III – AKSC IV 5:7
ATTE-ARISZ – Barcza GSC III 3,5:8,5

HÜSI SC III – Palota Sakk II 9:3
Csepeli TK II – Mattolda SSC II 3:9

A Csepeli TK II idénybeli 3. és 4. kontumálásáért 4 büntetőpontot kapott.
A Palota Sakk II idénybeli 4. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

Véget értek a budapesti Diákolimpia küzdelmei. Utolsóként a versenyzők, valamint az I. és II. korcsoportosok küzdöttek meg egymással a továbbjutó helyekért.
Minden kategóriában az első 5 helyezett jogosult nevezni az országos döntőre, Debrecenbe. A versenykiírás egy héten belül várható a chess.hu és a diakolimpia.hu weboldalakon.
A bajnokok (a kategóriákra kattintva megtekinthető a teljes eredménylista):

Lány I: Hangyál Anna (Óbudai Nagy László ÁI)
Lány II: Hangyál Dóra (Óbudai Nagy László ÁI)
Lány III: Karácsonyi Luca (Budai Ciszterci Szt. Imre Gimn.)
Lány IV: Sulyok Eszter (ELTE Apáczai Csere János Gimn.)
Lány V: Koltai Dóra (Eötvös József Gimn.)
Lány VI: Shan Zhengwen (Szent László Gimn.)
Fiú I: Szuhorukov Marcell (Nagy László ÁIG)
Fiú II: Csernyik Márk (Bakáts Téri Ének-zenei ÁI)
Fiú III: Palczert Mátyás (Bókay Árpád ÁI)
Fiú IV: Juhász Ágoston Botond (Lauder Javne Isk.)
Fiú V: Persányi Barnabás (Toldy Ferenc Gimn.)
Fiú VI: László Csaba (Bolyai János Műszaki Szakgimn.)

I. osztály, Lilienthal csoport

Palota Sakk I – Lombik-Fabulon 2:10
SENSE I – MTK Budapest III 1,5:10,5
BEAC II – Vasas SC II 4,5:7,5
Barcza GSC I – Újpesti KSE I 10:2
Aquaréna KSC III – Sirály SE I 3,5:8,5
Morihana PSE III – Tabáni Spartacus II 4,5:7,5

II. osztály, Bilek csoport

Pestszentlőrinc II – Hóbagoly II 7,5:4,5
A. Láng MKKE – MTK Budapest IV 3:9
Sárkány DSE II – Mattolda SSC I 5:7
Barcza GSC II – Csepeli TK I 4,5:7,5
Törekvés SE – Sirály SE II 3,5:8,5
TFSE – HÜSI SC II 6:6

III. osztály, Szén csoport

BEAC III – Újpesti KSE II 4,5:7,5
ART 3F SE – Morihana PSE IV 5,5:6,5
Rákosliget – Sárkány DSE III 6:6

SENSE II – Sirály SE III 5:7
Aquaréna KSC IV – ATTE-ARISZ 3,5:8,5
Barcza GSC III – MTK Budapest V 6:6

Palota Sakk II – Csepeli TK II 6:6
Mattolda SSC II – Pestszentimre 3:9

A Palota Sakk II szezonbeli 4. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

Kedves Diáksakkozók, Tanárok!

Elkészült az utolsó budapesti Diákolimpia nevezéseinek visszaigazolása is. További nevezésre nincs lehetőség.
Két nevezés lett elutasítva, mindkét leány elindult a kerületi Amatőr versenyen, és ezután nevezett az értékszámosok közé, őket sajnos nem tudjuk fogadni.
A függőben maradt nevezők (10-en vannak) még nem neveztek az MDSZ felületén, erről a regisztráció során megadott email címükre értesítést kaptak.

A nevezes.diakolimpia.hu felületen történő nevezés hiányában nincs lehetőség a budapesti döntőn való részvételre!
Ezen a honlapon csak az iskola pedagógusai jogosultak nevezni. A hiánypótlásra 2020. február 20. csütörtökig kaptak haladékot az érintettek.

Azokban a csoportokban, ahol 9 vagy 10 játékos lesz, a 7 fordulós svájci verseny helyett 9 fordulós körmérkőzés lesz a lebonyolítási forma, természetesen változatlan időkontrollal.

A verseny első fordulójának párosítása elkészült, és megtekinthető a chess-results.com weboldalon.

Az erőlisták is felkerültek a honlapra.

I. osztály, Lilienthal csoport

Lombik-Fabulon – Morihana PSE III 8:4
Tabáni Spartacus II – Aquaréna KSC III 3,5:8,5
Sirály SE I – Barcza GSC I 4,5:7,5
Újpesti KSE I – BEAC II 5:7
Vasas SC II – SENSE I 7:5
MTK Budapest III – Palota Sakk I 11:1

A SENSE kötelező ifjúsági játékost kontumált, 1 büntetőpontot kapott.

II. osztály, Bilek csoport

Hóbagoly SK – TFSE 5,5:6,5
HÜSI SC II – Törekvés SE 9,5:2,5
Sirály SE II – Barcza GSC II 7,5:4,5
Csepeli TK I – Sárkány DSE II 6,5:5,5
Mattolda SSC I – A. Láng MKKE 8:4
MTK Budapest IV – Pestszentlőrinc II 2,5:9,5

III. osztály, Szén csoport

Sárkány DSE III – Pestszentimre 8,5:3,5
Újpesti KSE II – Csepeli TK II 7,5:4,5
ATTE-ARISZ – Sirály SE III 6:6
MTK Budapest V – HÜSI SC III 2:10

A 2019/20. tanévi Amatőr Egyéni Sakk Diákolimpia budapesti döntője 8 korcsoportban lezajlott a Láng Művelődési Központban.
Minden kategóriában az első 5 helyezett szerzett jogot az országos döntőre való nevezésre (már ahol voltak annyian).
Gratulálunk a továbbjutóknak, és eredményes versenyzést kívánunk a döntőben április 3-5. között (a helyszín 1-2 héten belül kerül ismertetésre)!

A kategóriák bajnokai (a linkek alatt a teljes eredménylista megtekinthető):

III. kcs. lányok:
Sztrinkai Anna, Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium

III. kcs. fiúk:
Solti Bálint, Áldás Utcai Általános Iskola

IV. kcs. lányok:
Linkowski Júlia, Osztrák-Magyar Európaiskola

IV. kcs. fiúk:
Horváth Márk, Budapest XIV. Kerületi Szent István Gimnázium

V. kcs. lányok:
Pfandler Panna, Városmajori Gimnázium

V. kcs. fiúk:
Boér Zoltán, Óbudai Árpád Gimnázium

VI. kcs. lányok:
Szijj Zita Viktória, Kossuth Lajos Gimnázium

VI. kcs. fiúk:
Földi Teodor László, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium

Véget értek a pótdöntők a 2019/20. tanévi budapesti Diákolimpián.

Az egyes kategóriákban az alábbi diákok jogosultak részt venni a budapesti döntőn (a linkek alatt a teljes eredménylisták megtekinthetők):

I. kcs. fiúk:
Fehér Botond, Láng Kristóf Márk, Bod Márton

I. kcs. lányok:
Ta Hoang Huong, Medvegy Mária, Tardos Lili

II. kcs. fiúk:
Karácsonyi Bánk, Csernyik Márk, Lehőcz József jr.

II. kcs. lányok:
Kranabeth Leila, Kocsis Natália Sára, Sztrinkai Réka

III. kcs. fiúk:
Mészáros Péter, Schneider Áron, Török Dávid

IV. kcs. fiúk:
Takács Dávid, Kostyán Dominik, Kővágó Richárd

Befejeződött az Amatőr (III-VI. kcs.) Diákolimpia, valamint az I-II. korcsoportosok pótdöntős nevezéseinek visszaigazolása.

Sajnos voltak olyan tanulók, akiket az MDSZ felületén nem neveztek még a bővített határidőre sem, az ő nevezésük el lett utasítva.

Nem rendezünk pótdöntőt, azaz közvetlenül a szombati budapesti döntőn játszhatnak az alábbi kategóriák diákjai:

Lány III., IV., V., VI.
Fiú V., VI.

Lezárult a 2019/20. tanévi Amatőr Egyéni Diákolimpia nevezése. A nevezések elbírálása megtekinthető a Diákolimpia 2019/2020. menüpont alatt a megfelelő fülön.

Az I. és II. korcsoportos versenyzők pótdöntőre már szintén nem jelentkezhetnek, az alanyi jogon döntős résztvevők számára azonban még nyitva van a nevezési felület.

A nevezések elbírálásának jelmagyarázata:

  • Elfogadott: Részt vehet a Diákolimpia budapesti döntőn. Előfordulhat, hogy pótdöntőre nevezett játékos is ezt a státuszt kapta, ha túl kevés játékos lett volna pótdöntőre irányítva.
  • Pótdöntőre irányítva: Részt vehet a 2020. február 7-i Diákolimpia pótdöntőn.
  • Elutasított: Nem vehet részt a 2019/20-as tanévi Diákolimpia budapesti versenyén/pótdöntőjén.
  • Függőben: Jellemzően azok kerültek ide, akiket a nevezes.diakolimpia.hu felületen tanáruk még nem regisztrált be. Rajtuk kívül néhány speciális eset is függőben maradt, ők emailben értesítést kaptak az indokról, nevezésük elbírálása később várható.

Ismételten felhívom minden résztvevő figyelmét, hogy a nevezes.diakolimpia.hu felületen leadott nevezés nélkül egyéb jogosultságok megléte esetén sincs mód részt venni a budapesti versenyeken/pótdöntőn!
Azok a tanulók, akik a bssz.hu felületén beneveztek, de a Magyar Diáksport Szövetségnél még nem, erről emailes értesítést kapnak az itteni regisztrációnál megadott email címükre. Ezt a nevezést csak az iskola pedagógusai jogosultak leadni az iskola egyedi kódjának segítségével.

2020. február 5. szerdáig van lehetőség a hiányzó MDSZ-nevezések pótlására. Azok a tanulók, akik eddig nem regisztrálnak azon a felületen is, nem vehetnek részt a pótdöntőn/budapesti döntőn.