BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

gyombertamas bejegyzései

Meghívó

2018. május 30.

A Budapesti Sakkszövetség Elnöksége összehívta 2018. évi rendes valamint tisztújító közgyűlését.

Időpont: 2018. május 30. szerda 17.00

Helyszín: 1053 Budapest, Curia u 3. Kapcsos Lajosné díszterem

 

A BSSZ elnöksége tisztelettel meghívja

-szavazati joggal – az MSSZ nyilvántartása szerint érvényes tagsági viszonnyal rendelkező minden budapesti székhelyű sportegyesület bejegyzett képviselőjét, vagy az általa – írásban – meghatalmazott személyt;

-tanácskozási joggal – az MSSZ nyilvántartása szerint érvényes tagsági viszonnyal nem rendelkező minden budapesti székhelyű sportegyesület bejegyzett képviselőjét, valamint a személyre szóló meghatalmazással nem rendelkező sakk szakosztályvezetőket, csapatvezetőket, versenybírókat és társadalmi aktivistákat;

-hallgatóként - minden érdeklődő sakkozót és tudósítót;

Amennyiben a közgyűlés a kitűzött időpontban nem lenne határozatképes, akkor azt elnapoljuk, és 2018. május 30. szerda 17.30–tól változatlan napirenddel összehívjuk.

Napirendi pontok:

Napirend előtt:

  • a 2017/18-as évad csapatversenyeinek díjátadása

1. Elnökség beszámolója a 2017-es évről:

a) szakmai beszámoló

b) pénzügyi beszámoló

2. Az ellenőrző bizottság jelentésének megvitatása, elfogadása

3. A 2018. évi költségvetés elfogadása

4. A BSSZ vezető szerveinek megválasztása

5. A BSSZ tagjai által beterjesztett javaslatok, amennyiben azokat a közgyűlés időpontja előtt legalább egy héttel írásban benyújtják az elnökséghez.

 

Tisztelettel kérjük, hogy e meghívót – nevünkben és megbízásunkból – adja át a bíróságon bejegyzett ügyvezető elnök részére, s ajánlja fel számára a részvétel lehetőségét.

Ha a jogi képviselő a felajánlott lehetőséggel nem él, úgy kérjük, hogy szerezze meg írásos meghatalmazását az egyesület szavazati jogú képviseletére.

A meghatalmazás minta letölthető innen.

Amennyiben a jogi képviselő szavazati jogát nem (vagy nem Önre) ruházza át, Önt akkor is tisztelettel meghívjuk a közgyűlésen való – tanácskozási jogú – részvételre.

 

Budapest, 2018. április 30.

Köszönettel:

Gyömbér Tamás főtitkár
Budapesti Sakkszövetség
1053 Budapest Curia u. 3. II. em. 4.
70/427-0100

Tisztelt Érdeklődök, Játékosok!

A Szabó András, Szabó László unokaöccse által felajánlott, 1 000 000 Ft összértékű Szabó László Emlékdíj odaítéléséről a Budapesti Sakkszövetség elnöksége fog dönteni soron következő ülésén, vélhetően még május folyamán.
A máshol megjelent hírekkel ellentétben nem valószínű, hogy csupán két játékos között kerülne elosztásra a támogatás, mint ahogyan a támogatottak személyéről sem született még semmiféle döntés.

Türelmüket és megértésüket köszönjük, egyúttal gratulálunk a verseny mindhárom csoportjában kiváló eredményt elérő ifjúsági játékosainknak!

A BOK (volt SYMA) “C” rendezvénycsarnokában útnak indult a 2018. évi Budapesti Tavaszi Fesztivál Nemzetközi Sakkverseny.
3 csoportban 357 játékos mérkőzik a helyezésekért.
Az A csoport első 40 tábláját élőben közvetítjük a http://bpchesstournament.hu weboldalon.

I. osztály, Lilienthal csoport
Aquaréna KSC III – BEAC II 7:5
Barcza GSC I – SENSE I 4,5:7,5
MTK Budapest III – Sirály SE I 7:5
Csepeli TK I – Vasas SC II 3,5:8,5
Fabulon-1st Sat. – Újpesti KSE I 9,5:2,5
Mattolda SSC I – Palota Sakk I 6,5:5,5

A bajnokság nem hivatalos végeredménye:
1. Fabulon SC-Első Szombat 94,0 pont
2. MTK Budapest III 90,5 pont
3. Aquaréna KSC III 88,0 pont
4. Sirály SE I 80,0 pont
5. Vasas SC II 70,5 pont (13 meccspont)
6. Barcza GSC I 70,5 pont (11 meccspont)
7. BEAC II 68,5 pont
8. SENSE I 67,5 pont
9. Mattolda SSC I 65,0 pont
10. Pénzügyőr SE III 63,0 pont
11. Palota Sakk I 60,5 pont
12. Újpesti KSE I 57,0 pont
13. Csepeli TK I 53,0 pont

II. osztály, Bilek csoport
Pestszentlőrinc II – A. Láng MKKE 8:4
Barcza GSC II – BEAC III 6:6
MTK Budapest IV – Törekvés SE 7:5
Sirály SE II – HASE III-Hóbagoly 10,5:1,5
SENSE II – Tabáni Spartacus II 5:7
Sárkány DSE II – HÜSI SC II 3,5:8,5

A BEAC III. csapata szezonbeli 3. kontumálásáért 2 büntetőpontot kap.
A HASE III. csapata újabb 3 kontumálásért 6 büntetőpontot kap.

A bajnokság nem hivatalos végeredménye:
1. HÜSI SC II 88,0 pont
2. MTK Budapest IV 80,0 pont

3. Tabáni Spartacus II 79,0 pont
4. Sirály SE II 78,0 pont
5. Sárkány DSE II 74,0 pont
6. A. Láng MKKE 62,5 pont
7. Törekvés SE 60,5 pont
8. BEAC III 57,0 pont (12 meccspont)
9. Barcza GSC II 57,0 pont (8 meccspont)
10. Pestszentlőrinc II 52,5 pont (7 meccspont)
11. SENSE II 52,5 pont (5 meccspont)
12. HASE III-Hóbagoly 24,0 pont

III. osztály, Szén csoport
Sárkány DSE III – ART 3F SE 6,5:5,5
MTK Budapest V – Pénzügyőr SE IV 5,5:6,5
HÜSI SC III – Pestszentimre 8:4
Sirály SE III – Mattolda SSC II 7,5:4,5

A felsőház nem hivatalos végeredménye:
1. Sirály SE III 50,0 pont
2. Pénzügyőr SE IV 47,5 pont

3. MTK Budapest V 46,5 pont
4. Sárkány DSE III 44,0 pont
5. ART 3F SE 40,0 pont
6. Mattolda SSC II 38,0 pont
7. Pestszentimre 35,5 pont
8. HÜSI SC III 34,5 pont

ATTE-ARISZ – Barcza GSC III 8,5:3,5
Aquaréna KSC IV – Aquaréna KSC V 10,5:1,5
Újpesti KSE II – Rákosliget 6:6
Palota Sakk II – Csepeli TK II 6,5:5,5

Az AKSC V. csapata szezonbeli harmadik kontumálásáért 2 büntetőpontot kap.

Az alsóház nem hivatalos végeredménye:
1. Aquaréna KSC IV 54,5 pont
2. ATTE-ARISZ 53,5 pont
3. Újpesti KSE II 49,0 pont
4. Rákosliget 43,0 pont
5. Aquaréna KSC V 38,0 pont (7 meccspont)
6. Barcza GSC III 38,0 pont (6 meccspont)
7. Palota Sakk II 29,5 pont
8. Csepeli TK II 20,5 pont

Hivatalos osztály, Ádám György csoport
MTK Budapest I – MTK Budapest III 3,5:0,5
Aquaréna KSC I – Sárkány DSE II 1,5:2,5
MTK Budapest II – Sárkány DSE I 2,5:1,5
Pénzügyőr SE II – Pénzügyőr SE I 0:4
Palota Sakk – HÜSI SC 1,5:2,5
Aquaréna KSC II – Pestszentlőrinc 2,5:1,5

Az Aquaréna KSC II. csapata első táblán kontumált, 1 büntetőpontot kap.

A bajnokság győztese 7 győzelemmel, 23 ponttal az MTK Budapest I. csapata, az ezüstérem a Pénzügyőr SE I. csapatáé, míg a dobogó harmadik fokára az MTK Budapest II. alakulata ért el.
A hivatalos végeredmény megtekinthető ezen a linken.

Amatőr osztály, tavaszi bajnokság

A bajnokság chess-results oldalán megtalálhatók a táblánkénti eredmények.

A bajnokság első három helyezett csapata:
1. Aquaréna KSC 27 pont
2. Óbudai SI II 24 pont
3. Lauder I 23,5 pont

A legjobb három iskolai csapat:
1. Lauder I 23,5 pont
2. Lázár Ervin Iskola 20 pont (11 MP)
3. Nagy László Iskola I 20 pont (10 MP)

A hivatalos végeredmény ezen a linken megtekinthető.

Mivel a chess-results oldalon nincs lehetőség egyidejűleg a táblánkénti eredmények megjelenítésére és a büntetőpontok levonására, a bajnokságok hivatalos végeredménye a bssz.hu weboldalon található táblázatok szerinti sorrend.

A Bp. I. osztály Lilienthal csoport előrehozott, 13. fordulójának csapateredményei:

Barcza GSC I – Pénzügyőr SE III 6,5:5,5
MTK Budapest III – BEAC II 6,5:5,5
Csepeli TK I – SENSE I 7:5
Fabulon SC – Sirály SE I 7:5
Mattolda SSC I – Vasas SC II 8,5:3,5
Palota Sakk I – Újpesti KSE I 8:4

A táblánkénti eredmények este kerülnek fel.

I. osztály, Lilienthal csoport
Palota Sakk I – Fabulon SC 5:7
Újpesti KSE I – Csepeli TK I 7:5
Vasas SC II – MTK Budapest III 4,5:7,5
Sirály SE I – Barcza GSC I 8:4
SENSE I – Aquaréna KSC III 2:10
BEAC II – Pénzügyőr SE III 7:5

A Sirály SE kötelező ifjúsági táblán kontumált, 1 büntetőpontot kapott. Tóth Péternek ez volt a második kontumálása, ezért további 1 büntetőpontot kap a csapat, a játékos pedig az erőlistáról törlésre kerül.

II. osztály, Bilek csoport
A. Láng MKKE – Sárkány DSE II 4,5:7,5
HÜSI SC II – SENSE II 9,5:2,5
Tabáni Spartacus II – Sirály SE II 6:6
HASE III-Hóbagoly – MTK Budapest IV 2,5:9,5
Törekvés SE – Barcza GSC II 7:5
BEAC III – Pestszentlőrinc II 6:6

A Pestszentlőrinc II. csapata 1 büntetőpontot kap Kun Sándor László másodszori kontumálása miatt. A játékos az erőlistájukról törlésre kerül. Mivel ez volt a harmadik kontumálásuk a szezonban, a csapat további 2 büntetőpontot kap.
A HASE III. csapata 2 újabb kontumálásért 4 büntetőpontot kapott.

III. osztály, Szén csoport
Pénzügyőr SE IV – Sárkány DSE III 7:5
ART 3F SE – MTK Budapest V 4:8
Mattolda SSC II – HÜSI SC III 7,5:4,5
Pestszentimre – Sirály SE III 4:8
Aquaréna KSC V – ATTE-ARISZ 6,5:5,5
Barcza GSC III – Aquaréna KSC IV 4:8
Csepeli TK II – Újpesti KSE II 3,5:8,5
Rákosliget – Palota Sakk II 7,5:4,5

A Palota Sakk II. szezonbeli 4. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

Pestszentlőrinc – MTK Budapest I 1,5:2,5
Sárkány DSE I – Aquaréna KSC I 1,5:2,5
Sárkány DSE II – MTK Budapest II 0:4
Pénzügyőr SE I – HÜSI SC 3:1
Aquaréna KSC II – Palota Sakk 2:2
MTK Budapest III – Pénzügyőr SE II 4:0

Az Amatőr osztály táblánkénti eredményei a verseny chess-results oldalán megtalálhatók.

Ki nem állás miatt egy büntetőpontot kapott a Pénzügyőr SE, az Óbudai SI V., illetve a Nagy László Iskola II. csapata.
Első tábla kontumálásáért (az 5. fordulóban) 1 büntetőpontot kapott a Palota Sakk III. csapata.
Ezek a büntetőpontok a chess-results oldalon technikai okokból nem jelennek meg, azonban a bajnokság végeredményének kiszámításakor figyelembe lesznek véve.

I. osztály, Lilienthal csoport
Pénzügyőr SE III – SENSE I 3,5:8,5
Aquaréna KSC III – Sirály SE I 7,5:4,5
Barcza GSC I – Vasas SC II 5,5:6,5
MTK Budapest III – Újpesti KSE I 8:4
Csepeli TK I – Palota Sakk I 4:8
Fabulon SC – Mattolda SSC I 9:3

Kötelező ifjúsági játékos kontumálásáért a Sirály SE I csapata 1 büntetőpontot kapott.
A Csepeli TK szezonbeli 3. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

II. osztály, Bilek csoport
BEAC III – A. Láng MKKE 6:6
Pestszentlőrinc II – Törekvés SE 6,5:5,5
Barcza GSC II – HASE III-Hóbagoly 7:5
MTK Budapest IV – Tabáni Spartacus II 7,5:4,5
Sirály SE II – HÜSI SC II 5:7
SENSE II – Sárkány DSE II 3:9

III. osztály, Szén csoport
Sárkány DSE III – Pestszentimre 6,5:5,5
MTK Budapest V – Mattolda SSC II 5:7
HÜSI SC III – ART 3F SE 7:5
Sirály SE III – Pénzügyőr SE IV 8,5:3,5

ATTE-ARISZ – Rákosliget 7:5
Aquaréna KSC IV – Csepeli TK II 10,5:1,5
Újpesti KSE II – Barcza GSC III 7:5
Palota Sakk II – Aquaréna KSC V 5,5:6,5

A Palota Sakk II. csapata szezonbeli harmadik kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.
Az Újpesti KSE II. csapatánál erősorrend-sértés történt, a 10. tábla döntetlen eredménye az ellenfél javára jóváírásra került. A két játékos értékszám-változásának kiszámításánál a ténylegesen elért döntetlen számít.
A Csepeli TK II. csapata szezonbeli harmadik és negyedik kontumálásáért 4 büntetőpontot kapott.

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

MTK Budapest I – Pénzügyőr SE I 3:1
Sárkány DSE II – Sárkány DSE I 1,5:2,5
Aquaréna KSC II – MTK Budapest III 4:0
Palota Sakk – MTK Budapest II 1:3
HÜSI SC – Aquaréna KSC II 4:0
Pestszentlőrinc – Pénzügyőr SE II 3,5:0,5

Az AKSC II. csapata nem állt ki, eredményéből 1 pont levonásra került.

Amatőr osztály tavaszi forduló

Az eredmények megtekinthetők a verseny chess-results oldalán.