Tisztelt Sporttársak!
Új menüponttal bővült a szövetség weboldala.
Ezentúl a közgyűlések és az elnökségi ülések jegyzőkönyvei itt lesznek elérhetők, kezdve az idei közgyűlés, illetve a BSSz új elnökségének első ülésének jegyzőkönyvével.
![]() |
Tisztelt Sporttársak!
Új menüponttal bővült a szövetség weboldala.
Ezentúl a közgyűlések és az elnökségi ülések jegyzőkönyvei itt lesznek elérhetők, kezdve az idei közgyűlés, illetve a BSSz új elnökségének első ülésének jegyzőkönyvével.
Lezajlott a BSSZ 2026. évi maratoni, rendes éves és tisztújító közgyűlése.
A csapatbajnoki díjak átadását követően Lovas Zsolt Miklós, a szövetség leköszönő elnöke átvehette a Budapest Sakkozásáért Díjat.
A közgyűlés elfogadta a szakmai és pénzügyi beszámolókat, valamint a 2026. évi költségvetés tervezetét. Az Ellenőrző Bizottság jelentését Deli Kristóf ismertette.
A tisztújítás eredményeképpen az alábbi jelöltek kaptak mandátumot a következő 4 évre:
Elnök: dr. Flumbort András László
Elnökségi tagok: Bakonyi Árpád, Balla Attila, Bognár Bence, Grimm György sr., Nádasi Balázs, Sármási Péter
Fegyelmi Bizottság: dr. Bognár Csaba, dr. Léhmann Zoltán, dr. Litresits András
Ellenőrző Bizottság: Borsi Katalin, Demjén Attila, Kovács Gábor Etele
Tisztelt Sporttársak!
Dr. Flumbort András elnökjelölt programját az alábbi link segítségével tekinthetik meg:
Csonkics Tünde elnökjelölt programját az alábbi link segítségével tekinthetik meg:
Az ART 3F SE, a Barcza Gedeon SC, a BEAC, a Hetényi Géza SK, a HÜSI SC, a Sárkány DSE és a SENSE egyesületei elnöki pozícióra jelölték dr. Flumbort András Lászlót.
Ugyanezen egyesületektől az alábbi elnökségi tag jelölések érkeztek be:
Bakonyi Árpád, Bognár Bence, Budai Dávid László, Grimm György sr., Nádasi Balázs, Seres Béla.
A Honvéd ASE meghatalmazottjaként Lovas Zsolt Miklós jelölte elnökségi tag pozícióra az alábbi személyeket: Balla Attila, Grimm György sr., Korpics Zsolt Tibor, Sármási Péter.
A Hetényi Géza SK fegyelmi bizottsági tagnak jelölte dr. Bognár Csabát.
Az Újpesti KSE elnöki pozícióra jelölte Csonkics Tünde Máriát.
A Lombik TSE, az MTK Budapest és a Siketek SC elnöki pozícióra jelölte Csonkics Tünde Máriát.
Elnökségi tag pozícióra az alábbi személyeket: Balla Attila, Hugyecz Mihály, Juhász Béla, Matuska Miklós, Mihály Zoltán, Sármási Péter.
Ellenőrző bizottsági tagnak Borsi Katalint és Kovács Gábor Etelét, Fegyelmi bizottsági tagnak Kása Attilát, Kemény Benjámint, Nádassy Attilát.
A Sirály SE elnöki pozícióra jelölte Csonkics Tünde Máriát.
Elnökségi tag pozícióra az alábbi személyeket: Balla Attila, Bognár Bence, Grimm György, Hugyecz Mihály, Juhász Béla, Sármási Péter.
A Sárkány DSE fegyelmi bizottsági tagnak jelölte dr. Léhmann Zoltánt.
A HÜSI SC Fegyelmi bizottsági tagnak jelölte dr. Litresits Andrást, Ellenőrző bizottsági tagnak Demjén Attilát.
További jelölések beérkezése esetén jelen poszt frissülni fog.
2026.04.23-án tragikus hirtelenséggel elhunyt Jakó Róbert, a Budapesti Sakkszövetség versenybírói karának tagja.
Robi 34 éves volt, aki magánemberként informatika-magyar tanárként dolgozott, emellett aktív szereplője volt a gyulai sakkéletnek játékosként és versenybíróként egyaránt. A Gyulai SE, valamint a SENSE csapatának igazolt játékosa volt. Nagyszerű csapatemberként ismerhettük meg, közösségeink meghatározó tagja volt.
Nyugodj békében Robi, emléked megőrizzük!
Tamás Kornél, GYSE csapatvezető
A Budapesti Sakkszövetség elnöksége – bár jogi szempontból nem kizáró ok – etikai szempontok figyelembe vételével, az érintett teljes körű beleegyezésével online szavazás útján úgy határozott, hogy a Jelölő Bizottságba az elnökségi tag pozícióra jelölést kapó és azt elfogadó sr. Grimm György helyett Jakobetz Lászlót nevezi ki.
A Jelölő Bizottság elnöke így Gyömbér Tamás (gyomber.tamas@bssz.hu) lesz, tagja Jakobetz László (jakochess1@gmail.com).
A Jelölő Bizottság az előző posztnak megfelelően kéri, hogy az érvényes jelöléseket az ott meghatározott formai kritériumoknak megfelelő módon mindkét, itt szereplő email címre szíveskedjenek elküldeni.
A BSSZ Elnöksége megalakította a Jelölő Bizottságot a 2026. május 11-i közgyűlésre.
A Jelölő Bizottság elnöke sr. Grimm György (grimm@bgsc.hu), tagja Gyömbér Tamás (gyomber.tamas@bssz.hu).
A Jelölő Bizottság felhívja a tagegyesületek figyelmét, hogy érvényes jelölést tenni kizárólag írásban, a jelölő szervezet által elektronikus aláírással ellátott elektronikus okirat, vagy egyszerű email mellékletként szkennelve elküldött, a jelölő szervezet közhiteles nyilvántartásba bejegyzett (törvényes vagy szervezeti) képviselője által szabályszerűen aláírt okirat formájában lehetséges. A jelölést a fenti két email címre egyidejűleg szükséges elküldeni.
A közgyűlésen 1 fő elnök, 6 fő elnökségi tag, 3 fő ellenőrző bizottsági tag, illetve 3 fő fegyelmi bizottsági tag kerül megválasztásra. Egy tagegyesület minden tisztség esetében legfeljebb annyi személyt tud érvényesen jelölni, amennyi betölthető hely arra a tisztségre rendelkezésre áll.
Az ezen a linken elérhető nyomtatvány segíthet a jelölésben, azonban ennek használata nem kötelező.
A Budapesti Sakkszövetség Elnöksége összehívta 2026. évi rendes valamint tisztújító közgyűlését.
Időpont: 2026. május 11. hétfő 17:00
Helyszín: 1055 Budapest, Falk Miksa u. 10. II. em. Magyar Sakkszövetség versenyterme
A BSSZ elnöksége tisztelettel meghívja
-szavazati joggal – az MSSZ nyilvántartása szerint érvényes tagsági viszonnyal rendelkező minden budapesti székhelyű sportegyesület bejegyzett képviselőjét, vagy az általa – írásban – meghatalmazott személyt;
-tanácskozási joggal – az MSSZ nyilvántartása szerint érvényes tagsági viszonnyal nem rendelkező minden budapesti székhelyű sportegyesület bejegyzett képviselőjét, valamint a személyre szóló meghatalmazással nem rendelkező sakk szakosztályvezetőket, csapatvezetőket, versenybírókat és társadalmi aktivistákat;
-hallgatóként - minden érdeklődő sakkozót és tudósítót;
Amennyiben a közgyűlés a kitűzött időpontban nem lenne határozatképes, akkor azt elnapoljuk, és 2026. május 11. hétfő 17:30–tól változatlan napirenddel összehívjuk.
Ha a jogi képviselő a felajánlott lehetőséggel nem él, úgy kérjük, hogy szerezze meg írásos meghatalmazását az egyesület szavazati jogú képviseletére.
A meghatalmazás minta letölthető innen.
Budapest, 2026. április 10.
Köszönettel:
Lovas Zsolt Miklós
elnök
Tisztelt Szülők, Csapatvezetők!
A rendezvénynek otthont adó Láng MK döntése értelmében a csapat Diákolimpián az intézmény területén csak a rendezők, a játékosok, illetve a hivatalos csapatvezetők tartózkodhatnak (csapatonként, azaz 3-5 gyerekenként 1 fő felnőtt).
Mivel az intézkedés bevezetését követően nem volt elegendő idő arra, hogy esetlegesen más helyszínt keressünk a lebonyolításra, ezért tisztelettel kérünk minden szülőt, kísérőt, hogy ennek tudatában készüljön a versenyre. Mivel hivatalosan minden csapathoz tartozik egy felnőtt csapatvezető is, ezért a felügyelet meg lesz oldva.
A verseny várható befejezése 16-17 óra közöttre tehető, ekkor lehet a résztvevő gyermekekért jönni.
Megértésüket kérjük és köszönjük!