BSSZ - Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

Hivatalos A osztály
BEAC I – Aquaréna KSC I 1,5:2,5
BGSC-A – HÜSI SC I 2,5:1,5
Sárkány DSE I – MTK I 2:2

Hivatalos B osztály
BGSC-B – Aquaréna KSC II 2,5:1,5
MTK II – Aquaréna KSC III 4:0
Újpesti KSE I – MTK III 2,5:1,5
BKO SE – Sárkány DSE II 1:3

Amatőr osztály
A csapateredmények és a 7. forduló párosítása megtekinthetők a http://chess-results.com/tnr150909.aspx?lan=1 oldalon. Ez a hét folyamán a táblánkénti eredményekkel frissítésre kerül majd.

A SENSE csapatának meg nem jelenését a Versenybíróság vizsgálja.

Most szombaton, 2014. november 15-én a XVII. kerületi Podmaniczky János Evangélikus Iskolában (volt Laborcz Ferenc Általános Iskola, 1173 Bp. Ferihegyi út 115.) megtartjuk a XI. Babos László Sakk Emlékversenyt. Szeretettel és tisztelettel várjuk az ifjúsági játékosokat versenyünkön!

Versenykiírás

Tájékoztatjuk az érintett csapatok képviselőit, hogy a BSSZ Elnöksége és Irodája a beérkezett nevezések összesítése után úgy döntött, a 2014/15-ös szezonban nem indítja el a kiírt Amatőr felnőtt csapatbajnokságot.

I. osztály, Lilienthal csoport
SENSE I – Pénzügyőr SE III 5,5:6,5
Vasas SC II – Fabulon-Lombik-1st Sat. 7:5
REAC SISE – MLTC II 3,5:8,5
Barcza GSC I – Aquaréna KSC II 3,5:8,5
Tabáni Spartacus II – Újpesti KSE 6:6
MTK II – BEAC II 8,5:3,5

II. osztály, Bilek csoport
SENSE II – HÜSI SC II 1,5:10,5
Sirály – Csepeli TK 8:4
Pestszentimre – A. Láng MKKE 3,5:8,5
Barcza GSC II – Siketek SC 5:7
Sárkány DSE II – Pestszentlőrinc II 5:7
Törekvés SE – BEAC III 6:6

III. osztály, Szén csoport
MTK III – Rákosliget 9:3
ATTE-ARISZ – HÜSI SC III 6:6
Sárkány DSE III – Aquaréna KSC III 8:4
Barcza GSC III – MLTC III 3,5:8,5
BEAC IV – MTK IV 4:8

A Sárkány DSE III erősorrendsértését a Versenybíróság vizsgálja.
A beérkezett táblánkénti eredmények megtekinthetők a Csapatbajnokság 2014./Eredmények menüpontban.

Több mint 200 gyerek részvételével elindult a Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság 2014/15-ös szezonja. A Hivatalos osztályokban a hétfordulós körmérkőzés első, míg az Amatőr osztályban a kilencfordulós svájci verseny első három fordulója zajlott le.
Az Amatőr osztály csapateredményei és a 4. forduló párosítása a chess-results.com-on találhatók meg, ez a táblánkénti eredményekkel legkésőbb szerdán kerül frissítésre.
A Hivatalos osztályok táblánkénti eredményei és a kereszttáblák már megtekinthetők a Csapatbajnokság 2014./Eredmények menüpontban, de a csapateredmények itt is elolvashatók:

Hivatalos A osztály
Aquaréna KSC I – BGSC-A 1,5:2,5
HÜSI SC I – Sárkány DSE I 2,5:1,5
MTK I – Tabáni Spartacus 2:2
BEAC I szabadnapos

Hivatalos B osztály
Sárkány DSE II – Újpesti KSE I 2:2
Aquaréna KSC III – Aquaréna KSC II 0:4
BKO SE – BGSC-B 2:2
MTK III – MTK II 2:2
Az MTK III erősorrendsértését a Versenybíróság vizsgálja.

Tisztelt Sporttársak!

Az Ifjúsági Amatőr osztály párosítása megtekinthető a Csapatbajnokság 2014./Sorsolás-párosítás menüpontban.
A SENSE csapata az első fordulóban erőnyerő lesz, erőlistájuk le nem adása miatt kerültek ebbe a pozícióba a névsorban utolsó Vasas SC II helyett.

Gyömbér Tamás

Tisztelt Sporttársak!

A Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokságok Hivatalos A és B osztályainak sorsolása felkerült a honlapra, és megtekinthető a Csapatbajnokság 2014./Sorsolás-párosítás menüpontban.

Az Amatőr osztály párosítását – svájci rendszerről lévén szó – csak az élőátlagok (azaz az erőlisták) ismeretében tudjuk elkészíteni, azaz ameddig valamely csapatoknak tartozása van ezen a téren, várnunk kell.

Gyömbér Tamás

I. osztály, Lilienthal csoport
Pénzügyőr SE III – MTK II 5:7
Fabulon-Lombik-1st Sat. – REAC SISE 9,5:2,5
MLTC II – Barcza GSC I 3,5:8,5
Aquaréna KSC II – Tabáni Spartacus II 10,5:1,5
Újpesti KSE – SENSE I 5,5:6,5
BEAC II – Vasas SC II 6,5:5,5

II. osztály, Bilek csoport
HÜSI SC II – Törekvés SE 7,5:4,5
Csepeli TK – Pestszentimre 8,5:3,5
A. Láng MKKE – Barcza GSC II 6:6
Siketek SC – Sárkány DSE II 4,5:7,5
Pestszentlőrinc II – SENSE II 8,5:3,5
BEAC III – Sirály 6,5:5,5

III. osztály, Szén csoport
Rákosliget – BEAC IV 8:4
MTK IV – Barcza GSC III 4:8
MLTC III – Sárkány DSE III 2:10
Aquaréna KSC III – ATTE-ARISZ 8,5:3,5
HÜSI SC III – MTK III 1:11

A táblánkénti eredmények megtekinthetők a Csapatbajnokság 2014./Eredmények menüpontban.

Már-már hagyományos módon 2014. október 23-án rendezik meg a XXIX. Lauder Sakkfesztivált.

Versenykiírás és online nevezés: http://www.lauder.hu/hu//lauderkupa

Ez a verseny az elmúlt évek alatt Magyarország egyik legerősebb és egyik legnagyobb létszámú egynapos gyerekversenyévé nőtte ki magát, utóbbi alkalmak során a különbözõ korcsoportokban közel 200 gyermek vett részt.

Ezennel szeretnék Önt ill. Önöket ismét meghívni erre a versenyre, felhívva figyelmüket arra, hogy a verseny előtti hétig a nevezési díj 1500, de a versenyhez képest egy héten belül beérkező nevezések díja már 2000, a verseny előtti napon 20 óra utáni illetve a helyszíni nevezés pedig már 2500 forint. Kérjük, hogy amennyiben neveznek, előre nevezzenek, a verseny első fordulójának párosítása ugyanis már előző este 20 órakor elkészül. (Azok számára, akik az előző versenyre neveztek, de végül lemondás nélkül nem jöttek el, nincs nevezési díjkedvezmény.)

Előre is jó versenyzést kívánnak a szervezők!

Elkészült és publikálásra került az amatőr felnőtt csapatbajnoki versenykiírás, megtekinthető és letölthető a Csapatbajnokság 2014. menüpontban.