BSSZ - Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

A szokásosnál nagyobb érdeklődés mellett, a tisztújításon 22 érvényes szavazati joggal rendelkező résztvevővel zajlott le a Budapesti Sakkszövetség rendes éves közgyűlése.

A hivatalos napirend előtt Révész Máriusz, a szövetség leköszönő elnöke átadta a 2018/19. évad csapatbajnoki díjait. A Csepeli TK, illetve az ifi CsB-vel kapcsolatban a Gyömrői SE képviselői nem voltak jelen (utóbbi esetben érthető okokból), ők az érmeket, illetve Piszár László tábladíját a Curia utcai irodában előzetes egyeztetést követően átvehetik.

A közgyűlés jelentős többséggel fogadta el a szakmai- és a pénzügyi beszámolókat, illetve a helyszínen felvetődött szükséges kiegészítésekkel a 2019. évi költségvetés-tervezetet.

A tisztújításon egyetlen elnökjelölt volt. A közgyűlés őt nagy többséggel meg is választotta, így a Budapesti Sakkszövetség elnöki pozícióját a jövő évi tisztújításig Lovas Zsolt tölti be.

Helyére az Ellenőrző Bizottságban megüresedett helyre szintén egyetlen jelölés érkezett, a közgyűlés szintén nagy többséggel választotta taggá Kozma Editet.

Az új tisztségviselőknek munkájukhoz sok sikert kívánunk!

A Budapesti Sakkszövetség Versenybírósága a 2018/19. évi Budapesti Felnőtt Sakk Csapatbajnokságok Versenykiírásának 8.2.4-es pontjának „(…)A több csapatot indító szakosztályok azon nem ifjúsági versenyzői, akik a magasabb osztályú budapesti csapataikban már 6 partit játszottak, a továbbiakban csak azokban a csapataikban (osztályokban) szerepeltethetők.” kitételének megsértésével kapcsolatban az alábbi döntéseket hozta:

• A Szén csoport 8. fordulójában a Palota Sakk II. első tábláján Albu Ferenc nem volt jogosult szerepelni, mivel a Palota Sakk I. csapatában már 6 partit játszott. Az éltábla kontumálásáért kirótton kívül további 1 büntetőpontot kap a csapat.
• A Szén csoport 9. fordulójában a Palota Sakk II. első tábláján Pongó István szerepeltetése hasonló módon jogosulatlan volt. A pontot a Csepeli TK II. javára jóváírjuk, a Palota Sakk II. egy büntetőpontot kap.
• A Szén csoport 11. fordulójában a Mattolda SSC II. első tábláján Bényei Antal szerepeltetése volt jogosulatlan. Csapata 1 büntetőpontot kap.
• A Szén csoport 11. fordulójában a HÜSI SC III. első tábláján Mihály Imre szerepeltetése is jogosulatlan volt. Az általa megszerzett fél pont a Rákosliget számára jóváírásra kerül, a csapat 1 büntetőpontot kap.

Természetesen abban a két esetben, ahol a parti eredménye is megváltoztatásra került, a FIDE felé a táblán ténylegesen elért eredmény kerül továbbításra.

Az alábbi linkek segítségével letölthetők a 2019. évi közgyűléssel kapcsolatos dokumentumok:

Szakmai beszámoló 2018/19. évad
Pénzügyi beszámoló 2018.
2019. évi költségvetés tervezet
2018. évi főkönyvi kivonat

I. osztály, Lilienthal csoport

Vasas SC II – HÜSI SC II 7:5
Sirály SE I – SENSE I 8:4
MTK Budapest III – Barcza GSC I 6:6
Aquaréna KSC III – Mattolda SSC I 10:2
BEAC II – Tabáni Spartacus II 8,5:3,5
Lombik-Fabulon – Pénzügyőr SE III 7:5

A bajnokság végeredménye:
1. Sirály SE I 84,5 pont
2. Lombik-Fabulon 79 pont
3. MTK Budapest III 77 pont
4. Aquaréna KSC III 72,5 pont
5. BEAC II 68 pont
6. Barcza GSC I 64,5 pont
7. Tabáni Spartacus II 61 pont
8. SENSE I 60 pont
9. Vasas SC II 59 pont (207,5 Berger)
10. Pénzügyőr SE III 59 pont (195 Berger)
11. HÜSI SC II 57,5 pont
12. Mattolda SSC I 48 pont

II. osztály, Bilek csoport

Törekvés – Csepeli TK I 6,5:5,5
Sirály SE II – SENSE II 9:3
MTK Budapest IV – Barcza GSC II 3:9
Pestszentlőrinc II – A. Láng MKKE 6:6
Újpesti KSE I – Sárkány DSE II 8:4
Palota Sakk I – Pénzügyőr SE IV 7,5:4,5

A SENSE II. újabb két kontumálásért 4 büntetőpontot kapott. Mivel ebből az egyik a 3. táblán történt, ez további 1 büntetőpont kirovását eredményezte.

A bajnokság végeredménye:

1. Újpesti KSE I 85 pont
2. Csepeli TK I 79 pont

3. Sirály SE II 77,5 pont
4. Barcza GSC II 74,5 pont
5. Palota Sakk I 73 pont
6. Sárkány DSE II 70 pont
7. MTK Budapest IV 68,5 pont
8. A. Láng MKKE 66,5 pont
9. Törekvés SE 54,5 pont
10. Pestszentlőrinc II 54 pont
11. Pénzügyőr SE IV 50,5 pont
12. SENSE II 28 pont

III. osztály, Szén csoport

ART 3F SE – HASE III 2:10
MTK Budapest V – TF SE 5,5:6,5
Aquaréna KSC IV – Újpesti KSE II 7:5

Pestszentimre – Sárkány DSE III 5:7
ATTE-ARISZ – Mattolda SSC II 7:5
BEAC III – Barcza GSC III 9:3

Csepeli TK II – Sirály SE III 4,5:7,5
Rákosliget – HÜSI SC III 5:7
Palota Sakk II szabadnapos

A Csepeli TK II a második táblán kontumált, 1 büntetőpontot kapott.

A bajnokság végeredménye:

Felsőház:
1. TF SE 39 pont
2. HASE III 37,5 pont

3. MTK Budapest V 32 pont
4. ART 3F SE 27,5 pont
5. Aquaréna KSC IV 23 pont
6. Újpesti KSE II 21 pont

Középsőház:
1. ATTE-ARISZ 36 pont
2. Mattolda SSC II 31,5 pont
3. BEAC III 31 pont (8 meccspont)
4. Pestszentimre 31 pont (4 meccspont)
5. Sárkány DSE III 30,5 pont
6. Barcza GSC III 15 pont

Alsóház:
1. Sirály SE III 29 pont
2. HÜSI SC III 24,5 pont
3. Palota Sakk II 20,5 pont (4 meccspont)
4. Rákosliget 20,5 pont (2 meccspont)
5. Csepeli TK II 18,5 pont

A BSSZ 2019. május 15-i közgyűlésének Jelölő Bizottsága:

Elnök:
Dr. Körmendy György, kormendy.gyorgy@freemail.hu

Tagok:
Deli Kristóf, kristof.deli@gmail.com
Kapás Róbert, rogeranyul@gmail.com

Meghívó

2019. május 15.

A Budapesti Sakkszövetség Elnöksége összehívta 2019. évi rendes valamint tisztújító közgyűlését.

Időpont: 2019. május 15. szerda 16.30

Helyszín: 1053 Budapest, Curia u 3. Kapcsos Lajosné díszterem

 

A BSSZ elnöksége tisztelettel meghívja

-szavazati joggal – az MSSZ nyilvántartása szerint érvényes tagsági viszonnyal rendelkező minden budapesti székhelyű sportegyesület bejegyzett képviselőjét, vagy az általa – írásban – meghatalmazott személyt;

-tanácskozási joggal – az MSSZ nyilvántartása szerint érvényes tagsági viszonnyal nem rendelkező minden budapesti székhelyű sportegyesület bejegyzett képviselőjét, valamint a személyre szóló meghatalmazással nem rendelkező sakk szakosztályvezetőket, csapatvezetőket, versenybírókat és társadalmi aktivistákat;

-hallgatóként - minden érdeklődő sakkozót és tudósítót;

Amennyiben a közgyűlés a kitűzött időpontban nem lenne határozatképes, akkor azt elnapoljuk, és 2019. május 15. szerda 17.00–tól változatlan napirenddel összehívjuk.

Napirendi pontok:

Napirend előtt:

  • a 2018/19-es évad csapatversenyeinek díjátadása

1. Elnökség beszámolója a 2018-as évről:

a) szakmai beszámoló

b) pénzügyi beszámoló

2. Az ellenőrző bizottság jelentésének megvitatása, elfogadása

3. A 2019. évi költségvetés elfogadása

4. A BSSZ új elnökének megválasztása

5. A BSSZ tagjai által beterjesztett javaslatok, amennyiben azokat a közgyűlés időpontja előtt legalább egy héttel írásban benyújtják az elnökséghez.

 

Tisztelettel kérjük, hogy e meghívót – nevünkben és megbízásunkból – adja át a bíróságon bejegyzett ügyvezető elnök részére, s ajánlja fel számára a részvétel lehetőségét.

Ha a jogi képviselő a felajánlott lehetőséggel nem él, úgy kérjük, hogy szerezze meg írásos meghatalmazását az egyesület szavazati jogú képviseletére.

A meghatalmazás minta letölthető innen.

Amennyiben a jogi képviselő szavazati jogát nem (vagy nem Önre) ruházza át, Önt akkor is tisztelettel meghívjuk a közgyűlésen való – tanácskozási jogú – részvételre.

 

Budapest, 2019. április 15.

Köszönettel:

Gyömbér Tamás főtitkár
Budapesti Sakkszövetség
1053 Budapest Curia u. 3. II. em. 4.
70/427-0100

Elindultak a sakkórák a Bálnában. 3 csoportban 333 játékos küzd 9 napon át a helyezésekért és az Élő pontokért az 5 000 000 Ft díjalapú Budapesti Tavaszi Fesztivál sakkversenyen.
A verseny játszmái élőben követhetők a verseny weboldalán, de több nemzetközi portál is átveszi a közvetítést.

A megnyitón átadásra kerültek a 2018. évi Budapest Sakkozásáért Díjak.
Az idei három kitüntetett:

dr. Körmendy György
Nagy László
Orsó Miklós

Véget értek a 2018/19. évi Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság küzdelmei a Törekvés Művelődési Központban. Az Amatőr osztály tavaszi versenyének díjátadója is lezajlott, a Hivatalos osztály érmeit-kupáit-okleveleit a szokásoknak megfelelően a BSSZ rendes éves közgyűlésén fogjuk átadni.
A mai eredmények:

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

Pestszentlőrinc – Barcza GSC 0:4
Szentendrei SI – MTK Budapest I 0,5:3,5
Aquaréna KSC – Újpesti KSE I 4:0
Pénzügyőr SE I – MTK Budapest II 3:1
HÜSI SC I – HÜSI SC II 4:0
Pénzügyőr SE II – Újpesti KSE II 4:0
Gyömrői SE – Városgazda Akadémia 3,5:0,5

A Pénzügyőr SE I. csapata első táblán kontumált, ezért 1 büntetőpontot kap.
A Városgazda Akadémia szezonbeli harmadik kontumálásáért 1 büntetőpontot kap.

A bajnokság hivatalos végeredménye:

1. Barcza GSC 23 pont
2. Aquaréna KSC 18 pont
3. MTK Budapest I 17,5 pont
4. Szentendrei SI 16,5 pont
5. HÜSI SC I 15 pont
6. Pénzügyőr SE I 14,5 pont (10 MP)
7. Pénzügyőr SE II 14,5 pont (8 MP)
8. Pestszentlőrinc 14 pont
9. Csepeli TK 13,5 pont
10. MTK Budapest II 12,5 pont (105 BH)
11. Újpesti KSE I 12,5 pont (93 BH)
12. Gyömrői SE 11 pont
13. Újpesti KSE II 8 pont
14. HÜSI SC II 7 pont
15. Városgazda Akadémia 4,5 pont

Amatőr osztály, tavaszi verseny

A mai táblánkénti eredmények megtalálhatók a verseny chess-results oldalán.

A dobogósok:

1. Barcza GSC II 26 pont
2. Lauder I 25 pont
3. Sárkány DSE I 23,5 pont

Az iskolák versenyében:

1. Lauder I 25 pont
2. Bocskai 19 pont
3. Lauder III 18,5 pont

A bajnokság teljes végeredménye ezen a linken található.

A chess-results.comon található táblázatok nem a hivatalos végeredményt tükrözik, ott ugyanis a táblánkénti eredmények vezetése mellett nincs lehetőség büntetőpontok levonására.

I. osztály, Lilienthal csoport

HÜSI SC II – Lombik-Fabulon-1st Sat. 3,5:8,5
Pénzügyőr SE III – BEAC II 5,5:5,5
Tabáni Spartacus II – Aquaréna KSC III 4,5:7,5
Mattolda SSC I – MTK Budapest III 4:8
Barcza GSC I – Sirály SE I 3:9
SENSE I – Vasas SC II 10:2

A Vasas SC a kötelező ifjúsági játékos kontumálása miatt 1 büntetőpontot kapott.

II. osztály, Bilek csoport

Csepeli TK I – Palota Sakk I 6,5:5,5
Pénzügyőr SE IV – Újpesti KSE I 3:9
Sárkány DSE II – Pestszentlőrinc II 7:5
A. Láng MKKE – MTK Budapest IV 6,5:5,5
Barcza GSC II – Sirály SE II 7:5
SENSE II – Törekvés SE 6,5:5,5

A SENSE II 2 büntetőpontot kapott szezonbeli 5. kontumálásáért.

III. osztály, Szén csoport

TF SE – ART 3F SE 8,5:3,5
Újpesti KSE II – MTK Budapest V 5,5:6,5
HASE III – Aquaréna KSC IV 9:3

Mattolda SSC II – Pestszentimre 5,5:6,5
Barcza GSC III – ATTE-ARISZ 2:10
Sárkány DSE III – BEAC III 4,5:7,5

A BEAC III két újabb kontumálása miatt 4 büntetőpontot kapott.

HÜSI SC III – Csepeli TK II 8,5:3,5
Palota Sakk II – Rákosliget 5,5:6,5
Sirály SE III szabadnapos

A Rákosliget szezonbeli 4. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

Tisztelt Sporttársak!

A Magyar Sakk Szövetség Elnöksége 2019. március 6-án megtartott ülésén létrehozta a Jelölő Bizottságot.
A Jelölő Bizottság feladata az MSSZ Elnökségébe (elnök, alelnök, legalább 10 tag), Ellenőrző Bizottságába (3 tag) és Fegyelmi Bizottságába (5 tag) javasolt jelöltek összegyűjtése.
Kérjük megjelölni a jelölő szervezet nevét, és hogy milyen tisztségre történik a jelölés.

A jelöléseket legkésőbb 2019. április 10.-ig kérjük beküldeni a következő E-mail címre: jelolobiz@chess.hu

Az ezt követően beérkező jelölések nem érvényesek.
A Jelölő Bizottság Elnöke a jelöltek személyéről a Közgyűlésen ad tájékoztatást.
A Közgyűlés tervezett időpontja 2019. május 11.

A Jelölő Bizottság tagjai: Györkös Lajos, Kapás Róbert, Orsó Miklós
Elnöke: Orsó Miklós