BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

gyombertamas bejegyzései

I. osztály, Lilienthal csoport

HÜSI SC II – MTK Budapest III 6:6
Aquaréna KSC III – Sirály SE I 4,5:7,5
BEAC II – Vasas SC II 6,5:5,5
Lombik-Fabulon – SENSE I 7:5
Pénzügyőr SE III – Barcza GSC I 4,5:7,5
Tabáni Spartacus II – Mattolda SSC I 9:3

II. osztály, Bilek csoport

Csepeli TK I – MTK Budapest IV 7:5
Pestszentlőrinc II – Sirály SE II 3:9
Újpesti KSE I – Törekvés SE 7,5:4,5
Palota Sakk I – SENSE II 9:3
Pénzügyőr SE IV – Barcza GSC II 4,5:7,5
Sárkány DSE II – A. Láng MKKE 6,5:5,5

III. osztály, Szén csoport

BEAC III – MTK Budapest V 7:5
Aquaréna KSC IV – ART 3F SE 5:7
Pestszentimre – Csepeli TK II 10:2
Rákosliget – ATTE-ARISZ 6,5:5,5

HASE III – TF SE 4,5:7,5
Újpesti KSE II – Palota Sakk II 11:1
Sirály SE III – Barcza GSC III 6,5:5,5
Sárkány DSE III – Mattolda SSC II 7:5

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

Szentendrei SI – Csepeli TK 3:1
MTK Budapest II – MTK Budapest I 0:0
Pénzügyőr SE I – Barcza GSC 1:3
Aquaréna KSC – Újpesti KSE II 3:1
Gyömrői SE – Pestszentlőrinc 0,5:3,5
Újpesti KSE I – HÜSI SC I 1:3
Pénzügyőr SE II – HÜSI SC II 3:1

A Pénzügyőr SE II. csapata a 3. táblán erősorrend-sértés miatt jogosulatlan játékost szerepeltetett, pontját az ellenfél javára jóváírtuk. A FIDE felé a játszmában elért eredmény kerül lejelentésre.
Az MTK Budapest egyik csapata sem állt ki, mindkét csapat 1 büntetőpontot kapott.

A táblánkénti eredmények és a táblázat később kerülnek fel a honlapra. A büntetőpontok miatt a második fordulótól a chess-resultson szereplő pontállás nem tekinthető a bajnokság hivatalos állásának, csak a bssz.hu-n szereplő táblázat.

Amatőr osztály, őszi forduló

A 4-6. fordulók eredményei a verseny chess-results oldalán elérhetőek, a 7. forduló párosítása szintén.

I. osztály, Lilienthal csoport

Tabáni Spartacus II – HÜSI SC II 4:8
Mattolda SSC I – Pénzügyőr SE III 4,5:7,5
Barcza GSC I – Lombik-Fabulon 3:9
SENSE I – BEAC II 3,5:8,5
Vasas SC II – Aquaréna KSC III 8:4
Sirály SE I – MTK Budapest III 6,5:5,5

II. osztály, Bilek csoport

Sárkány DSE II – Csepeli TK I 5,5:6,5
A. Láng MKKE – Pénzügyőr SE IV 8,5:3,5
Barcza GSC II – Palota Sakk I 4:8
SENSE II – Újpesti KSE I 1:11
Törekvés SE – Pestszentlőrinc II 5:7
Sirály SE II – MTK Budapest IV 7,5:4,5

III. osztály, Szén csoport

Rákosliget – BEAC III 4,5:7,5
ATTE-ARISZ – Pestszentimre 6,5:5,5
Csepeli TK II – Aquaréna KSC IV 4,5:7,5
ART 3F SE – MTK Budapest V 5:7

Sárkány DSE III – HÜSI SC III 9:3
Mattolda SSC II – Sirály SE III 7:5
Barcza GSC III – Újpesti KSE II 1:11
Palota Sakk II – HASE III 1:11

A Sirály SE III. csapata idénybeli harmadik kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

MTK Budapest I – Újpesti KSE I 3,5:0,5
Pestszentlőrinc – Aquaréna KSC 2:2
MTK Budapest II – Pénzügyőr SE II 3,5:0,5
HÜSI SC I – Pénzügyőr SE I 1:3
Barcza GSC – Gyömrő 3:1
HÜSI SC II – Szentendrei SI 0:4
Csepeli TK – Városgazda Akadémia 4:0
Újpesti KSE II erőnyerő

A táblánkénti eredmények egyelőre csak a verseny chess-results oldalán tekinthetők meg.

Az Amatőr osztály őszi versenyének első három fordulója lezajlott, az eredmények szintén chess-resultson követhetők.

Tisztelt Sporttársak!

A Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság erőlistái és párosításai felkerültek a Csapatbajnokság 2018. menüpontba.
Az Amatőr osztály eredményei részletesen majd a verseny chess-results oldalán lesznek követhetők.

Tegnap hajnalban elhunyt Haág Ervin (1933-2018) nemzetközi mester, levelezési nemzetközi mester, mesteredző.
A gyászhírt felesége és gyermekei tették közzé. Temetéséről később intézkednek.

Haág Ervin a magyar sakkélet kiemelkedő személyisége volt, Európa-bajnoki ezüstérmes, levelezési sakkban kétszeres olimpiai ezüstérmes, magyar bajnok (1955-58), a Magyar Sakkszövetség szakfelügyelője (1979-84), a Magyar Sakkélet szerkesztője (1972-79), több sakk-könyv társszerzője, lektora.

Emlékét megőrizzük.

Tisztelt Sporttársak!

A Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság helyszíne idén is a Törekvés MK lesz (Bp. X. Könyves Kálmán körút 25.).

I. osztály, Lilienthal csoport

HÜSI SC II – Sirály SE I 4,5:7,5
MTK Budapest III – Vasas SC II 7:5
Aquaréna KSC III – SENSE I 8:4
BEAC II – Barcza GSC I 7:5
Lombik-Fabulon – Mattolda SSC I 6,5:5,5
Pénzügyőr SE III – Tabáni Spartacus II 5:7

II. osztály, Bilek csoport

Csepeli TK I – Sirály SE II 7,5:4,5
MTK Budapest IV – Törekvés SE 7:5
Pestszentlőrinc II – SENSE II 8,5:3,5
Újpesti KSE I – Barcza GSC II 4:8
Palota Sakk I – A. Láng MKKE 6:6
Pénzügyőr SE IV – Sárkány DSE II 4:8

III. osztály, Szén csoport

BEAC III – ART 3F SE 4:8
MTK Budapest V – Csepeli TK II 5,5:6,5
Aquaréna KSC IV – ATTE-ARISZ 3,5:8,5
Pestszentimre – Rákosliget 7,5:4,5
HÜSI SC III – TF SE 4,5:7,5
HASE III – Barcza GSC III 11:1
Újpesti KSE II – Mattolda SSC II 6:6
Sirály SE III – Sárkány DSE III 3,5:8,5

A BEAC III csapata idénybeli harmadik kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.
A Sirály SE III a második táblán kontumált, 1 büntetőpontot kapott.

I. osztály, Lilienthal Andor csoport

Pénzügyőr SE III – HÜSI SC II 6,5:5,5
Tabáni Spartacus II – Lombik-Fabulon 4,5:7,5
Mattolda SSC I – BEAC II 6,5:5,5
Barcza GSC I – Aquaréna KSC III 4,5:7,5
SENSE I – MTK Budapest III 5,5:6,5
Vasas SC II – Sirály SE I 3:9

II. osztály, Bilek István csoport

Pénzügyőr SE IV – Csepeli TK I 5,5:6,5
Sárkány DSE II – Palota Sakk I 6:6
A. Láng MKKE – Újpesti KSE I 3,5:8,5
Barcza GSC II – Pestszentlőrinc II 7,5:4,5
SENSE II – MTK Budapest IV 4,5:7,5
Törekvés SE – Sirály SE II 2,5:9,5

III. osztály, Szén József csoport

Pestszentimre – BEAC III 5,5:6,5
Rákosliget – Aquaréna KSC IV 4,5:7,5
ATTE-ARISZ – MTK Budapest V 5,5:6,5
Csepeli TK II – ART 3F SE 2:10

Sirály SE III – HÜSI SC III 7:5
Sárkány DSE III – Újpesti KSE II 4,5:7,5
Mattolda SSC II – HASE III 1:11
Palota Sakk II – TF SE 1:11

Elkészült a Budapesti Felnőtt Csapatbajnokság 2018/19. évadjának sorsolása. A sorsolási számok és a menetrend megtekinthetők a Csapatbajnokság 2018. menü Sorsolás-párosítás füle alatt.
A címjegyzékek a hétvégén kerülnek feltöltésre, addig is a nevezett csapatok alatt olvashatók.
Az erőlisták publikálása várhatóan legkésőbb 2018. szeptember 23-án történik meg.