BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

gyombertamas bejegyzései

Április 8-án rendezi meg a Palota Sakk Klub idén már 6. alkalommal a hagyományos REGIO Játék Rákospalota Kupa gyermek sakkversenyét. Újdonság, hogy idén első alkalommal a 4 korosztályos csoport mellett lesz egy FIDE Rapid értékszám szerző verseny is! Jó hangulat, nagy mezőny, gazdag díjazás!

Nevezés és további infó: Mihály Zoltán 06 20 9857 162, vagy a mihalyzoltan@t-online.hu -n.

Félidejénél tart a Bálna rendezvényközpontban a 2017. évi Budapesti Tavaszi Fesztivál nemzetközi nyílt sakkverseny.
3 csoportban küzdenek egymással a játékosok, 40 országból 345 sakkozó gyűlt össze Budapesten.
Az A csoportban 5-en 2600, további 20-an 2500 feletti értékszámmal rendelkeznek, 28 férfi nemzetközi nagymester is a mezőny tagja.

A partikat élőben minden délután 16:30-tól megtekinthetik az érdeklődők a Fővám tér 11-12. szám alatti Bálna rendezvényközpont 2. emeleti termében (az utolsó fordulót kivéve, ami 10:00-kor kezdődik), míg az A csoport első 40 táblájának közvetítése elérhető a verseny weboldalán: bpchesstournament.hu

I. osztály, Lilienthal csoport
Vasas SC II – SENSE I 5:7
Fabulon-Lombik – Tabáni Spartacus II 5:7
Sirály I – Mattolda SSC I 9:3
Barcza GSC I – Újpesti KSE I 3,5:8,5
Palota Sakk I – BEAC II 6,5:5,5
Pénzügyőr SE III – MTK Budapest III 3:9

A Barcza GSC I – Újpesti KSE I mérkőzés egyik partijának eredményét tévedésből rosszul küldték meg, a helyes végeredmény 3,5:8,5.

II. osztály, Bilek csoport
Törekvés SE – Csepeli TK 3,5:8,5
SENSE II – Aquaréna KSC III 4:8
Pestszentlőrinc II – Mattolda SSC II 6:6
Barcza GSC II – Sárkány DSE II 7,5:4,5
HÜSI SC II – BEAC III 7,5:4,5
A. Láng MKKE – MTK Budapest IV 6:6

III. osztály, Szén csoport
HASE III – MLTC II 7:5
Sirály II – MTK Budapest V 6:6
Újpesti KSE II – Pénzügyőr SE IV 8,5:3,5
Pestszentimre – Sárkány DSE III 4,5:7,5
HÜSI SC III – Aquaréna KSC IV 5:7
Barcza GSC III – Palota Sakk II 5,5:6,5
Aquaréna KSC V – ATTE-ARISZ 7,5:4,5
BEAC IV – Rákosliget 8:4

A BEAC IV. csapata idénybeli 5. és 6. kontumálásáért 4 büntetőpontot kapott.

Tisztelt Sporttársak!

A Magyar Sakkszövetség 2017. március 31.-április 2. között rendezi meg a csapat Diákolimpia országos döntőjét Szombathelyen.

Tekintettel arra, hogy az ezen a versenyen játszó gyerekek hiánya miatt több csapat nem tudná biztosítani a kötelező ifjúsági játékost Bp. I. osztályban, illetve vannak csapatok, amelyek jobbára ifjúsági játékosokra épülnek az alacsonyabb osztályban, és nem tudnának kiállni az adott napi fordulóra, a Budapesti Sakkszövetség elnöksége úgy határozott, hogy – mivel a Magyar Sakkszövetség kérésünkre nem módosította a Diákolimpia időpontját – a kiírás szerint 2017. április 2-án megrendezendő 10. fordulót 2017. május 7-én rendezzük meg a Budapesti Felnőtt Csapatbajnokságok mindhárom osztályában.

Ez azt jelenti, hogy – a szezon elején a legtöbb csapat által már lefoglalt versenytermek miatt – április 23-án az eredetileg is aznapra tervezett, 11. fordulós párosítás marad érvényben, míg az eredetileg 10. fordulós párosítás szerinti mérkőzésekre május 7-én kerül sor. Ez mindhárom osztályra vonatkozik, a Szén csoport rájátszására is.

Véget értek az Ádám György nevét viselő Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság 2016/17. évi küzdelmei.

A Hivatalos osztály 7. fordulójának csapateredményei:

Barcza GSC II – MTK Budapest I 1:3
Sárkány DSE – HÜSI SC 3,5:0,5
Barcza GSC I – Csepeli TK 3,5:0,5
Aquaréna KSC II – Aquaréna KSC I 1:3
Pénzügyőr SE I – MTK Budapest II 0:4
Pátyi SE – Óbudai SI 3,5:0,5

A bajnokság végeredménye a link alatt megtekinthető. A dobogósok:

1. MTK Budapest I 20,5 pont
2. Sárkány DSE 19,5 pont
3. Barcza GSC I 18,5 pont

Az egyes táblák legjobb pontszerzői:
1. tábla: Zlotov Viktor (Barcza I) 5,5/7 pont
2. tábla: Tóth Viktor (Sárkány) 4,5/7 pont
3. tábla: Kertész Áron Borsa (Sárkány) 6/7 pont
4. tábla: Szabó A. Martin (Sárkány) 4,5/6 pont

A bajnokság díjait várhatóan a Budapesti Sakkszövetség rendes éves közgyűlésén adjuk át, a felnőtt csapatbajnoki díjakkal egyetemben.

Az Amatőr osztály eredményei a verseny chess-results oldalán találhatók meg.
Mivel a párosító program nem képes egyszerre megjeleníteni a táblánkénti eredményeket és levonni a büntetőpontokat a csapateredményekből, a Pestszentlőrinc itt található eredményéből 3 pontot le kell vonni. A bajnokság hivatalos végeredménye tehát (1-6. helyen):

1. BEAC I 25,0 pont
2. Palota Sakk I 24,5 pont
3. Újpesti KSE I 24,0 pont
4. Barcza GSC I 23,5 pont
5. Sárkány DSE I 22,5 pont
6. Pestszentlőrinc 22,0 pont

Az iskolák versenyének dobogósai:
1. Lauder Iskola II 20,5 pont
2. Lauder Iskola I 19,5 pont (11 meccspont)
3. Lázár Ervin Iskola 19,5 pont (10 meccspont)

Tisztelt Sporttársak!

A Curia u. 3. szám alatti irodai fogadónapok rendje az alábbiak szerint változik a következő hetekben:

  • 2017. március 10., 17., 24., 31. pénteki napokon nem tartunk irodai ügyeletet.
  • 2017. március 20-án, hétfőn 15-16 óra között lesz félfogadás.
  • 2017. március 27-én, hétfőn az iroda zárva tart.

A Tavaszi Fesztivál Sakkverseny időtartama alatt (március 18-26.) Gyömbér Tamás főtitkár személyesen elérhető lesz a verseny helyszínén, a Bálna Rendezvényközpontban.

Az Ádám György Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság Hivatalos osztályának utolsó, 7. fordulós párosítása felkerült a Sorsolás-párosítás menüpontba.
A Pénzügyőr SE II. csapata a versenynapon nem kért párosítást.

Hivatalos osztály
Csepeli TK – MTK Budapest I 0:4
Aquaréna KSC II – Sárkány DSE 1,5:2,5
Aquaréna KSC I – Barcza GSC I 1:3
MTK Budapest II – Barcza GSC II 2:2
Óbudai SI – Pénzügyőr SE I 3:1
Pénzügyőr SE II – Pátyi SE 4:0 (a Pátyi SE nem tudott kiállni a módosított versenynapon)

Tekintettel arra, hogy a Pátyi SE a kényszerű versenynap-változtatás miatt nem tudott kiállni, eredményükből nem kerül levonásra büntetőpont.
A táblánkénti eredmények felkerültek a honlapra.
Az utolsó forduló párosítása hétfő este várható, ugyanis a Pénzügyőr SE II. csapatának visszalépését elképzelhető, hogy délután bejelenti a csapatvezetőjük.

Az Amatőr osztály eredményei és párosítása megtekinthetők a link alatt.

Az első versenynapon a Geresdi-Horváth Ágoston jogosulatlan szereplése miatti büntetésekkel kapcsolatos óvást az Ifjúsági Versenybíróság formai okok miatt elutasította, azt panaszként kezelte. A helyszíni versenybírói döntés helybenhagyásra került: a jogosulatlan játékos mindhárom pontja az ellenfelek számára jóvá lett írva, a csapat pedig Korbacska Dániel 2. táblán szerepeltetéséért további fordulónkénti 1 (összesen tehát 3×1=3) büntetőpontot kapott.
A chess-results oldalon a büntetőpontok nem jelennek meg, ugyanis a párosító program nem ad rá lehetőséget, hogy egyszerre jelenjenek meg a táblánkénti eredmények, és a levont büntetőpontokkal ellátott csapateredmények a honlapon. A Pestszentlőrinc csapatának 13 pontja van.
A további fordulókon a fent nevezett játékos jogosultan játszott, ugyanis a Versenybíróság rámutatott, hogy a kiírás nem tiltja, hogy márciusi értékszámmal felvételt nyerjen az erőlistára, hiába volt februárban 1400 Élő felett.

I. osztály, Lilienthal csoport
SENSE I – Pénzügyőr SE III 7,5:4,5
MTK Budapest III – Palota Sakk I 9,5:2,5
BEAC II – Barcza GSC I 7,5:4,5
Újpesti KSE I – Sirály I 4,5:7,5
Mattolda SSC I – Fabulon-Lombik 5:7
Tabáni Spartacus II – Vasas SC II 6:6

II. osztály, Bilek csoport
Csepeli TK – A. Láng MKKE 6:6
MTK Budapest IV – HÜSI SC II 6,5:5,5
BEAC III – Barcza GSC II 5,5:6,5
Sárkány DSE II – Pestszentlőrinc II 7,5:4,5
Mattolda SSC II – SENSE II 1:11
Aquaréna KSC III – Törekvés SE 8:4

III. osztály, Szén csoport
MLTC II – Sirály II 6:6
MTK Budapest V – Honvéd ASE III 6,5:5,5
Pénzügyőr SE IV – Pestszentimre 4,5:7,5
Sárkány DSE III – Újpesti KSE II 8,5:3,5
Aquaréna KSC IV – Barcza GSC III 6,5:5,5
Palota Sakk II – HÜSI SC III 6:6
Rákosliget – Aquaréna KSC V 4:8
ATTE-ARISZ – BEAC IV 6:6

Az AKSC IV. csapata idénybeli 3. és 4. kontumálásáért 4 büntetőpontot kapott.
Az ATTE-ARISZ csapata idénybeli 4. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

Tisztelt Sporttársak!

Az egyetlen, még óvás alatt álló parti végeredményét a Versenybíróság jóváhagyta, az óvás elutasítását az érintett csapatvezető tudomásul vette, így a Szén “A” csoport MTK Budapest V – Pénzügyőr SE IV mérkőzés végeredménye 8:4.

Elkészült a rájátszás menetrendje (bár a sorsolási táblázatok és a csoportok végeredménye alapján eddig is ismert volt), és megtekinthető mindkét csoport sorsolási táblázatában.

Emlékeztetőül – a honlapon eddig is meglévő – címjegyzékek és a sorsolási táblázatok:

A csoportB csoport (a kettő a 8. fordulótól megegyezik)
A csoportban lévő csapatok címjegyzéke
B csoportban lévő csapatok címjegyzéke

Az alsó- és felsőház tabellája ezen a linken megtekinthetők.