BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

Pestszentlőrinc – MTK Budapest I 1,5:2,5
Sárkány DSE I – Aquaréna KSC I 1,5:2,5
Sárkány DSE II – MTK Budapest II 0:4
Pénzügyőr SE I – HÜSI SC 3:1
Aquaréna KSC II – Palota Sakk 2:2
MTK Budapest III – Pénzügyőr SE II 4:0

Az Amatőr osztály táblánkénti eredményei a verseny chess-results oldalán megtalálhatók.

Ki nem állás miatt egy büntetőpontot kapott a Pénzügyőr SE, az Óbudai SI V., illetve a Nagy László Iskola II. csapata.
Első tábla kontumálásáért (az 5. fordulóban) 1 büntetőpontot kapott a Palota Sakk III. csapata.
Ezek a büntetőpontok a chess-results oldalon technikai okokból nem jelennek meg, azonban a bajnokság végeredményének kiszámításakor figyelembe lesznek véve.

I. osztály, Lilienthal csoport
Pénzügyőr SE III – SENSE I 3,5:8,5
Aquaréna KSC III – Sirály SE I 7,5:4,5
Barcza GSC I – Vasas SC II 5,5:6,5
MTK Budapest III – Újpesti KSE I 8:4
Csepeli TK I – Palota Sakk I 4:8
Fabulon SC – Mattolda SSC I 9:3

Kötelező ifjúsági játékos kontumálásáért a Sirály SE I csapata 1 büntetőpontot kapott.
A Csepeli TK szezonbeli 3. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

II. osztály, Bilek csoport
BEAC III – A. Láng MKKE 6:6
Pestszentlőrinc II – Törekvés SE 6,5:5,5
Barcza GSC II – HASE III-Hóbagoly 7:5
MTK Budapest IV – Tabáni Spartacus II 7,5:4,5
Sirály SE II – HÜSI SC II 5:7
SENSE II – Sárkány DSE II 3:9

III. osztály, Szén csoport
Sárkány DSE III – Pestszentimre 6,5:5,5
MTK Budapest V – Mattolda SSC II 5:7
HÜSI SC III – ART 3F SE 7:5
Sirály SE III – Pénzügyőr SE IV 8,5:3,5

ATTE-ARISZ – Rákosliget 7:5
Aquaréna KSC IV – Csepeli TK II 10,5:1,5
Újpesti KSE II – Barcza GSC III 7:5
Palota Sakk II – Aquaréna KSC V 5,5:6,5

A Palota Sakk II. csapata szezonbeli harmadik kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.
Az Újpesti KSE II. csapatánál erősorrend-sértés történt, a 10. tábla döntetlen eredménye az ellenfél javára jóváírásra került. A két játékos értékszám-változásának kiszámításánál a ténylegesen elért döntetlen számít.
A Csepeli TK II. csapata szezonbeli harmadik és negyedik kontumálásáért 4 büntetőpontot kapott.

Hivatalos osztály, Ádám György csoport

MTK Budapest I – Pénzügyőr SE I 3:1
Sárkány DSE II – Sárkány DSE I 1,5:2,5
Aquaréna KSC II – MTK Budapest III 4:0
Palota Sakk – MTK Budapest II 1:3
HÜSI SC – Aquaréna KSC II 4:0
Pestszentlőrinc – Pénzügyőr SE II 3,5:0,5

Az AKSC II. csapata nem állt ki, eredményéből 1 pont levonásra került.

Amatőr osztály tavaszi forduló

Az eredmények megtekinthetők a verseny chess-results oldalán.

Az V-VI. korcsoportos fiú- és lánycsapatok Diákolimpiájának helyszíne:

Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ
1105 Budapest, Szent László tér 7-14.

Elkészült a Budapesti Ifjúsági CsB Amatőr osztály tavaszi 1. fordulójának párosítása.

Megtekinthető a verseny chess-results oldalán.

Véget értek az egyéni Diákolimpiák küzdelmei a fővárosban. A versenyzői kategóriákban 79 induló küzdött meg egymással a továbbjutó helyekért (további 23 tanuló automatikusan továbbjutott az országos döntőbe, mivel az egyes kategóriákba nem érkezett több nevezés, mint 6 fő), az amatőröknél 174-en sakkoztak összesen. A versenyzőknél minden kategória első 6 helyezettje, míg az amatőröknél a legjobb 5 diák jutott tovább a miskolci versenyre.

Az amatőröknél ismét megrendeztük a pótdöntőt a kerületi második helyezettek és a kerületi versenyekről önhibájukon kívül lemaradó játékosok számára. A fiú I-IV., valamint a lány I. korcsoportosok közül összesen 50-en jelentek meg a budapesti verseny előestéjén (lány II-III. korcsoportban a kevés jelentkező miatt minden pótdöntőre jelentkezőt beengedtünk az elődöntőre). Az egyes kategóriák első 3 helyezettje volt jogosult másnap asztalhoz ülni, 14-en éltek is a lehetőséggel a 15 főből. A pótdöntő lány I-es korcsoportjának eredményei itt találhatók, az oldalról a linkek segítségével a többi csoportra is el lehet navigálni.

Az Amatőr Diákolimpia egyes kategóriáinak győztesei (a linkekre kattintva megnyílik a versenyek chess-results oldala):
Lány I : Hangyál Dóra
Lány II : Balázs Sztella Anna
Lány III : Linkowski Júlia
Lány IV : Nagy Bella Blanka
Lány V : Solti Blanka
Lány VI : Szabó Zita
Fiú I : Megyeri Martin
Fiú II : Apjok Balázs
Fiú III : Horváth Márk
Fiú IV : Do Nhat Quan
Fiú V : Földi Teodor
Fiú VI : Szügyi Attila

A Versenyző Diákolimpia egyes kategóriáinak győztesei (ahol volt verseny):
Lány III : Karácsonyi Kata
Fiú II : Makay Márk János
Fiú III : Gombócz Ferenc jr.
Fiú IV : Kovácsy Barnabás
Fiú V : Kozák Ádám Zoltán
Fiú VI : Juhász Ármin

Gratulálunk a továbbjutóknak, és eredményes versenyzést kívánunk az országos döntőben, melynek kiírása ezen a linken található.

I. osztály, Lilienthal csoport
Mattolda SSC I – Csepeli TK I 9:3
Palota Sakk I – MTK Budapest III 5,5:6,5
Újpesti KSE I – Barcza GSC I 6:6
Vasas SC II – Aquaréna KSC III 6:6
Sirály SE I – Pénzügyőr SE III 6,5:5,5
SENSE I – BEAC II 7:5

II. osztály, Bilek csoport
A. Láng MKKE – SENSE II 6:6
Sárkány DSE II – Sirály SE II 6,5:5,5
HÜSI SC II – MTK Budapest IV 4,5:7,5
Tabáni Spartacus II – Barcza GSC II 10:2
HASE III-Hóbagoly – Pestszentlőrinc II 5:7
Törekvés SE – BEAC III 5:7

A HASE III. csapata szezonbeli 7. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

III. osztály, Szén csoport
Mattolda SSC II – Sárkány DSE III 7:5
Pestszentimre – MTK Budapest V 4,5:7,5
Pénzügyőr SE IV – HÜSI SC III 9:3
ART 3F SE – Sirály SE III 4,5:7,5

Csepeli TK II – ATTE-ARISZ 2,5:9,5
Rákosliget – Aquaréna KSC IV 5:7
Aquaréna KSC V – Újpesti KSE II 4,5:7,5
Barcza GSC III – Palota Sakk II 6:6

Tisztelt Érintettek!

A 2017/18. tanévi Amatőr egyéni Diákolimpia budapesti versenyének nevezési határideje lejárt, a nevezések visszaigazolása megtörtént. A Diákolimpia 2017/18. menüpont alatt megtekinthetők a nevezések és az elbírálások is. A színkódok értelmezése:

  • Zöld (Elfogadott): Részt vehet a február 10-én megrendezésre kerülő fővárosi versenyen.
  • Kék (Pótdöntő): Részt vehet a február 9-én megrendezésre kerülő pótdöntőn, melyről az egyes kategóriák 1-3. helyezettjei jutnak be a másnapi versenyre.
  • Piros (Elutasított): Nem jogosult részt venni a fővárosi versenyen, illetve pótdöntőn.

Pótdöntőt az alábbi kategóriák számára rendezünk: Fiú I., II., III., IV. korcsoport, illetve Lány I. korcsoport. Aki a pótdöntőre nevezésnél indoklásnak betegséget vagy orvosi vizsgálatot adott meg, a regisztrációra hozza magával az azt alátámasztó orvosi igazolást.

A regisztrációs felület az egyéni versenyekre már nem él. Helyszíni nevezést sem a pótdöntőn, sem a budapesti versenyen nem áll módunkban elfogadni.

I. osztály, Lilienthal Andor csoport
BEAC II – Sirály SE I 4:8
Pénzügyőr SE III – Vasas SC II 5:7
Aquaréna KSC III – Újpesti KSE I 7:5
Barcza GSC I – Palota Sakk I 6:6
MTK Budapest III – Mattolda SSC I 10:2
Csepeli TK I – Fabulon SC 3:9

A Csepeli TK a második táblán kontumált, ezért 1 büntetőpontot kapott.

II. osztály, Bilek István csoport
Törekvés SE – A. Láng MKKE 7:5
BEAC III – HASE III-Hóbagoly 7:5
Pestszentlőrinc II – Tabáni Spartacus II 3:9
Barcza GSC II – HÜSI SC II 2,5:9,5
MTK Budapest IV – Sárkány DSE II 6,5:5,5
Sirály SE II – SENSE II 8:4

A HASE III csapata szezonbeli 6. kontumálásáért 2 büntetőpontot kapott.

III. osztály, Szén József csoport
Palota Sakk II – Sárkány DSE III 3,5:8,5
Újpesti KSE II – Sirály SE III 4:8
Aquaréna KSC IV – MTK Budapest V 7,5:4,5
ATTE-ARISZ – HÜSI SC III 3,5:8,5

Pénzügyőr SE IV – Mattolda SSC II 10:2
Barcza GSC III – Csepeli TK II 7,5:4,5
Rákosliget – Aquaréna KSC V 7,5:4,5
ART 3F SE – Pestszentimre 7,5:4,5

A III. osztály rájátszásának pontos beosztása bekerült a párosítás dokumentumokba (Sorsolás-párosítás almenü).

Kedves Érintettek!

Az értékszámos egyéni Diákolimpia budapesti versenyének regisztrációja lezárult, a nevezések visszaigazolása megtörtént.

Az alábbi kategóriák számára – mivel a jelentkezők létszáma nem haladta meg a továbbjutásra jogosult 6 főt – nem rendezünk versenyt, a jelentkezők automatikusan továbbjutottak az országos döntőbe:
Lány I., II., IV., V. és VI. korcsoport
Fiú I. korcsoport

A többieket várjuk a Losonci Téri Általános Iskolában 8:00-8:45 között a regisztráción.