BSSZ

Budapesti Sakkszövetség hírfolyam

A Budapesti II., III. és felnőtt amatőr osztályok frissített erőlistái megtekinthetők a Csapatbajnokság/Erőlisták menüben.

Tisztelt Sporttársak!

A Budapesti Sakkszövetség szervezésében idén harmadik alkalommal kerül megrendezésre a Karácsonyi Open december 27-30. között a szokásos helyen, a Curia utcai nagyteremben.

A versennyel kapcsolatos információk elérhetők a főmenüből, illetve a kiírás letölthető innen is.

A 2011-12-es Budapesti csapatbajnokság I. osztályának eddigi játszmái (1., 2. forduló) megtekinthetők a BSSZ weboldalán a játszmák menüpontban, vagy közvetlenül megnyitva: innen.

Tisztelt Sporttársak!

Az ifjúsági csapatbajnokság 2. fordulójának táblánkénti eredményei megtekinthetők és letölthetők xls és pdf formátumban a csapatbajnokság/eredmények menüpont alatt.

Tisztelt Érintettek!

Értesítjük Önöket, hogy a Pénzügyőr SE hazai mérkőzéseinek színhelye megváltozik: az előző versenyévekben megszokott 1143 Budapest Hungária krt. 112-114. szám alatti NAV székház ebédlőjében kerülnek majd megrendezésre.

Pénzügyőr SE III, BSSZ Iroda

Budapesti ifjúsági csapatbajnokság 2. forduló

$dbc = mysqli_connect ('d175um.forpsi.com', 'bsszhu', '39eNS2Cg', 'bsszhu') or die('Hiba az adatbázis csatlakoztatása közben.');
echo'

‘;
$query = “SELECT csn.cs_r_nev AS csnev1, csn1.cs_r_nev AS csnev2, tablaszam, eredmenya, eredmenyb, parID, fordulodatum, osztaly, fordulo FROM csapatok AS csn1 INNER JOIN (csapatok AS csn INNER JOIN parositas AS p ON csn.csapat_id = p.szina) ON csn1.csapat_id = p.szinb WHERE p.evad = 2011 AND p.fordulo = ’2′ AND osztaly =’4′ OR p.evad = 2011 AND p.fordulo = ’2′ AND osztaly =’5′ ORDER BY osztaly, parID”;
$result = mysqli_query($dbc, $query)
or die (‘Baj van az adatbázis kiolvasásával’);

$osztaly = “”;
while($row = mysqli_fetch_array($result))
{
if ($osztaly != $row['osztaly'])
{
$osztaly = $row['osztaly'];

switch ( $osztaly )
{
case 1:
$cim=’Felnőtt I. osztály Lilienthal csoport’;
$fi=’felnott’;
break;
case 2:
$cim=’Felnőtt II. osztály Bilek csoport’;
$fi=’felnott’;
break;
case 3:
$cim=’Felnőtt III. osztály Szén csoport’;
$fi=’felnott’;
break;
case 4:
$cim=’Ifi hivatalos osztály’;
$fi=’ifi’;
break;
case 5:
$cim=’Ifi amatőr osztály’;
$fi=’ifi’;
break;
case 6:
$cim=’Felnőtt amatőr osztály’;
$fi=’felnott’;
break;
default:
print”";
}

$filename = ‘D:\WWW\PES\bsszhu\www/versenyek/bssz/1112/csberedmenyek/o’.$osztaly.’f’.$ford.’.xls’;

echo ‘

‘ ;
}
$parid = $row['parID'];
$eredmenya = $row['eredmenya'];
$eredmenyb = $row['eredmenyb'];
$nev1 = $row['csnev1'];
$nev2 = $row['csnev2'];
$fordulodatum = $row['fordulodatum'];

echo ‘

‘ ;

}
echo ‘

‘ ;
echo’

‘.$cim.’ ’;

if (file_exists($filename)) {
echo ‘Táblánkénti eredmények letöltése: .xls formátum , .pdf formátum‘;
}
echo ‘

‘.$nev1.’ ‘.$eredmenya.’ - ’.$eredmenyb.’ ‘.$nev2.’
 

‘;

?>

 

A Budapesti felnőtt csapatbajnokság 2. fordulójának táblánkénti eredményei megtekinthetők a Csapatbajnokság/Eredmények menüpontban.

Táblázatok és az aktuális állás- megtekinthetők a Csapatbajnokság//Eredmények/Táblák/Bajnokság állásamenüpontban is:

I.osztály

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Pont Hely
1.
Honvéd III 4,0 3,5 7,5 12.
2.
Barcza I 8,0 7,5 15,5 3.
3.
Újpesti KSE 6,0 4,5 10,5 7.
4.
Vízügy II 4,5 3,5 8,0 11.
5.
HÜSI II 6,5 3,0 9,5 9.
6.
REAC 4,5 4,5 9,0 10.
7.
Pénzügyőr III 7,5 2,5 10,0 8.
8.
Tabán II 5,5 7,5 13,0 7.
9.
BEAC III 7,5 9,0 16,5 2.
10.
Híd-Unió 6,0 8,5 14,5 4.
11.
Vasas II 4,5 7,5 12,0 6.
12.
Fabulon 8,5 9,5 18,0 1.

II. osztály

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Pont Hely
1.
Sárkány II 5,0 9,0 14,0 4.
2.
Csepel I 7,0 8,0 15,0 3.
3.
RAC 8,5 8,0 16,5 2.
4.
Törekvés 7,0 4,5 11,5 7.
5.
Láng I 4,0 7,0 11,0 8-9.
6.
MLTC III 10,0 7,0 17,0 1.
7.
Erzsébetváros 2,0 2,5 4,5 12.
8.
Sirály I 8,0 5,0 13,0 5.
9.
BEAC IV 5,0 5,0 10,0 10.
10.
Siketek 3,5 7,5 11,0 8-9.
11.
Kárpáti 4,0 4,0 8,0 11.
12.
Pestszentlőrinc II 3,0 9,5 12,5 6.

III.osztály

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Pont Hely
1.
Sárkány III 5,0 5,0 11.
2.
Barcza II 7,0 8,0 15,0 3.
3.
BEAC V 6,0 6,5 12,5 4.
4.
Híd-Unió II 1,5 8,5 8,0 7.
5.
HÜSI III 3,0 3,0 6,0 9.
6.
MLTC IV 5,0 0,5 5,5 10.
7.
Honvéd IV 7,0 2,5 7,0 8.
8.
Sirály II 9,0 11,5 20,5 1.
9.
RLSE 10,5 9,0 19,5 2.
10.
Pestszentimre 6,0 3,5 9,5 5-6.
11.
ATTE-ARIS 4,0 5,5 9,5 5-6.
12.
szabad

I. Lilienthal csoport:

Honvéd ASE III — Barcza GSC I 4-8
Tabáni Spartacus SE II — REAC SISE 7,5-4,5
BEAC III — HÜSI SC II 9-3
Híd-Unió SE I — Vízügyi SC II 8,5-3,5
Vasas SC II — Újpesti KSE 7,5-4,5
Fabulon-1st Saturday — Pénzügyőr SE III 9,5-2,5

Állás:

1. Fabulon-1st Saturday 18
2. BEAC III 16,5
3. Barcza GSC I 15,5
4. Híd-Unió SE I 14,5
5. Tabáni Spartacus SE II 13
6. Vasas SC II 12
7. Újpesti KSE 10,5
8. Pénzügyőr SE III 10
9. HÜSI SC II 9,5
10. REAC SISE 9
11. Vízügyi SC II 8
12. Honvéd ASE III 7,5

II. Bilek csoport:

Sárkány DSE-Sinus II — Csepeli TK II 5-7
Sirály-EKH I — MLTC III 5-7
BEAC IV — A. Láng MKKE I 5-7
Siketek SE — Törekvés SE 7,5-4,5
Kárpáti ESK — RAC 4-8
Pestszentlőrinc SE II — Erzsébetvárosi SE 9,5-2,5

Állás:

1. MLTC III 17
2. RAC 16,5
3. Csepeli TK I 15
4. Sárkány DSE-Sinus II 14
5. Sirály-EKH I 13
6. Pestszentlőrinc SE II 12,5
7. Törekvés SE 11,5
8-9. A. Láng MKKE I, Siketek SC 11
10. BEAC IV 10
11. Kárpáti ESK 8
12. Erzsébetvárosi SE 4,5

III. Szén csoport:

Sárkány DSE-Sinus III — Barcza GSC II 5-7
Sirály-EKH II — MLTC IV 11,5-0,5
RLSE — HÜSI SC III 9-3
Pestszentimre — Híd-Unió SE II 3,5-8,5
ATTE-ARIS — BEAC V 5,5-6,5
Honvéd ASE IV szabad

Állás:

1. Sirály-EKH II 20,5
2. RLSE 19,5
3. Barcza GSC II 15
4. BEAC V 12,5
5-6. Pestszentimre, ATTE-ARIS 9,5
7. Híd-Unió SE II 8 (-2 büntetőponttal)
8. Honvéd ASE IV 7 (sz)
9. HÜSI SC III 6
10. MLTC IV 5,5
11. Sárkány DSE-Sinus III 5 (sz)

IV. Amatőr csoport:

Sárkány DSE-Sinus IV — Barcza GSC III 4-4
A. Láng MKKE II — Csepeli TK II 6-2
Sirály-EKH III — BEAC VI 5-3

Állás:

1. Sárkány DSE-Sinus IV 11,5
2. Barcza GSC III 10,5
3. A. Láng MKKE II 10
4. Sirály EKH II 9
5. BEAC VI 4,5
6. Csepeli TK II 2,5

A meghirdetett versenybíróképzés több sikeres vizsgával véget ért.

II. osztályú versenybírói vizsgát tettek:

Balla Attila
Csehy Sándor
Gergácz Dániel
Matuska Miklós
Nováky Csaba
Ravasz László
Szabó Péter
Vendég Balázs

III. osztályú versenybírói vizsgát tettek:

Demeter Tamás
Falucskai István Roland
Paulovkin András

Házibírói tevékenységet a 2011/12-es évben elláthatnak:

Kaufmann Attila
Pap Károly
Papp László
Strenner Jenő
Szöllősi László

A Budapesti Sakkszövetség versenybírói kara (pdf)

Eredményjelentő lap minta (xls)

A versenybíró szerepe (pdf) (doc)

1. Sirály (3) – HÜSI I (3)
2. Sárkány III (3) – KSC II (3)
3. HÜSI II (3) – Barcza IV (3)
4. Barcza III (2,5) – Lauder isk. (3)
5. BEAC-Petőfi I (2) – Losonci isk. (2)
6. BEAC-Sakksuli (2) – BEAC II (1,5)
7. Hóbagoly-Fabulon (1,5) – Sárkány IV (1)
8. Virányos-Modern I (1) – ISB isk. I (1)
9. BEAC III (0) – BKO-Losonci (0,5)
10. Kossuth isk. (0) – BEAC-Petőfi II (0)
11. Virányos-Modern II (0) – Gárdonyi isk. (0)
12. ISB isk. II (0) – Újlak isk. (0)
Erőnyerő: Tabáni Spartacus II